Рік, що минає був дуже вдалим для інвесторів в біткоін. Вартість найвідомішою криптовалюти світу зросла більш ніж в 10 разів. Але в наступному році все може кардинально змінитися.
Біткоіни в 2018. За скільки можна буде купити
На початку 2017 року біткоін коштував близько $1000. Але вже в серпні, його вартість перевалила за $3000. На цьому зростання не зупинилося, не дивлячись на все більш гучні заяви скептиків про нову глобальну бульбашку. Восени, ціна біткоіна почала бити рекорди майже кожен день та в підсумку досягла свого апогею 16 грудня. Тоді за один біткоіни платили $19 343.
Після цього, вартість біткоіну відкотилася й зараз тримається в районі $15 000. Попри вдалий рік, в майбутньому найвідоміша в світі криптовалюта може зустрітися з безліччю викликів. Про те, скільки буде коштувати біткоін у 2018 році, та від чого це залежатиме, розповів старший фінансовий аналітик Альпарі Роман Ткачук.
Чого чекати від біткоіну у 2018 році?
Біткоін став головним активом 2017 року. В моменті він піднімався до $20 000 (зростання більш ніж в 10 раз з початку року), потім пішла фаза зниження. У будь-якому випадку біткоін в наступному році не покаже аналогічні темпи зростання. Зростання ще в 10 разів з поточних рівнів означає зростання капіталізації біткоінц до $2,6 трлн — цифра одного порядку з грошовою масою США, капіталізацією американського фондового ринку. Це рівнозначно тому, що біткоін буде помітним конкурентом долара як платіжного засобу, а блокчейн-технології — помітною сферою в світовій економіці, але в найближчий рік це точно не відбудеться.
Більш того, на мій погляд, не виключена друга хвиля зниження біткоіну. Для цього є три причини:
- Невирішеність проблеми масштабованості. Хардфорк SegWit2x був скасований в серпні, розмір блоку залишився на рівні 1 Мб. Через це суттєво зросли вартість та час транзакцій. Це підриває довіру до біткоіну як до платіжного засобу.
- Більш жорстке відношення до біткоіну з боку американської влади. Багато американських бірж вимагають у своїх клієнтів надання документів, що засвідчують особу. А, наприклад, найбільша криптобіржа Bitfinex через складнощі відмовилася від співпраці з американськими громадянами.
- Біткоіну складно буде швидко повернутися до $20 000. На цьому тлі, тим, хто купував біткоіни в діапазоні $12 000 — 20 000, буде некомфортно перебувати в позиції. Вони купували біткоін з надією на продовження бурхливого зростання, а виявилося, що біткоін вміє не тільки швидко рости, але й швидко падати.
Перераховане може породити другу хвилю зниження, в якості підтримки може виступити рівень $10 000. Надалі динаміка біткоіну буде залежати від того, чи буде вирішена проблема масштабованості.
Якщо так, то біткоін поверне собі статус платіжного засобу. Якщо ні, то ініціативу в нього можуть перехопити інші криптовалюти (наприклад, біткоін кеш, лайткоін).
Ще один важливий фактор — ставлення до криптовалюти з боку світових представників влади. Поки більшість займають вичікувальну позицію — офіційно не забороняють (бачачи перспективи блокчейн-технологій), але й не дозволяють (через недостатню вивченість та ризики). У разі лояльності влади, біткоін може піднятися до $25 000 — 30 000, в іншому випадку він може відкотитися до $5 000.
Визнання криптовалюти у Білорусії може спонукати Росію визнати біткоін в якості активу, інакше в Євразійському союзі лідерство в новій сфері буде у білорусів. Активізація цього питання можлива після президентських виборів в березні, а до цього моменту різких рухів та ризиків влада буде намагатися уникати.
Коментарі - 24
— експерт мабуть не в курсі, що Хардфорк SegWit2X має відбутися сьогодні
Експердні оцінки в стилі «не покаже аналогічні темпи зростання», «не виключена друга хвиля зниження» та «Якщо так, то… Якщо ні, то...» мають не більше практичної цінності, ніж балачки кухарок.
А если за биткоином ничего не стоит значит это товар( с ох… нно настроенной рекламной компанией). А крипто-биржи — обычный бизнес. А значит есть и собственник который наверняка оставил за собой контрольный пакет, и сверхприбыли которыми можно хайпануть.
А если дискредитировать какую-нибудь валюту, то за биткоины можно будет купить какую-нибудь экономику.
— якщо така покупка буде можлива, то вона буде оцінюватись в твердій валюті (біток не входить до їх числа).
Насправді не все так примітивно, як Ви розписали. Про потужний потенціал «економіки бітка» Вам тут зараз розкажуть криптофіли. Але це все одно не означає, що біток є валютою.
https://ru.tsn.ua/groshi/tenevaya-ekonomika-ukrainy-stala-tretey-v-mire-po-razmeram-smi-1024660.html
Очень полезная штука, крипта, особенно в Украине
— оце здається і є реальна стихія бітка.
Тільки якось дивно виглядає підтримка бітка багатьма регуляторами. Може це пастка? :)