З 2018 року платником податків буде вважатися підприємство, у якого оборот за останні чотири квартали перевищує еквівалент € 50 млн, або якщо сума всіх податків, зборів і платежів до держбюджету перевищує € 1 млн (за умови, що митні платежі складають менше половини суми).
В Україні змінили критерії визнання платників податків великими
Відповідні поправки до Податкового кодексу внесла Верховна Рада законом №6776-д, прийнятим в ніч на 8 грудня, передає Інтерфакс-Україна.
«Ця правка внесена на прохання Офісу великих платників. Тому що в зв'язку зі значним зростанням обсягів операцій всіх платників податків в Офіс в цьому році має перейти ще 1,2 тис. платників, а Офіс повинен займатися промислово-фінансовими групами...», — аргументувала необхідність таких змін глава податкового омітету Ніна Южаніна, представляючи документ.
В даний час великим платником вважається платник з оборотом понад 1 млрд грн або загальною сумою податків понад 20 млн грн.
Крім того депутати надали центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, право приймати рішення про зміну неосновного місця обліку великого платника податків.
У зв'язку з цим Офіс великих платників податків вже заявив, що «платники, які перебувають» на межі «визначення, що раніше призводило до постійної міграції між Офісом і обласними Головними управління їх місця обліку, надалі обслуговуватимуться контролюючими органами за своїм місцезнаходженням».
Коментарі - 4
Скорее похоже на лоббирование чьих-то интересов.
По логике, УВЕЛИЧЕНИЕ количества налогоплательщиков должно вызвать пропорциональное УВЕЛИЧЕНИЕ ШТАТА для их обслуживания.
Но никак не критерии оценки крупных налогоплательщиков.
стабильность курса гривны не позволяет учитывать ее в законодательстве )