Україні залишився всього рік до вільного ринку землі. До накопичувальної пенсійної системи. До податку на виведений капітал. До нових виборів.
2019 й. Останній Рубікон
Які зміни чекають українців у майбутньому, і перед яким вибором стане кожен з нас вже через рік, в своєму блозі на НВ написав співзасновник і директор економічних програм Ukrainian Institute for the Future Анатолій Амелін. «Мінфін» публікує скорочений варіант статті.
У нас залишився єдиний шанс взяти відповідальність за своє майбутнє в свої руки. І цей шанс буде в 2019 році.
Це не тільки рік ефемерних поки реформ, нових надій і очікувань:
– вільного ринку землі, який дасть можливості мільйонам українців, а Україні – економічний розвиток;
– накопичувальної пенсійної системи, яка формує для українців справедливий рівень пенсій, а не подачку під нові вибори;
– відмови від податку на прибуток підприємств, які змінюють роль України в глобальному рейтингу одержувачів інвестицій, а значить, зростання економіки і рівня життя.
– справедливого правосуддя і появи чесних судів, які роблять усіх українців рівними, а правила дійсними.
Це не тільки рік можливих надій, а й рік потенційного дефолту. За п'ять років ми повинні виплатити понад $40 млрд зовнішнім кредиторам, на що грошей Україна не має. Такого року у нас ще не було.
2019 – рік вибору. Вибору нашого майбутнього і наших агентів для його будівництва.
2019 рік – рік виборів президента, від якого залежить рівень підтримки України зовнішніми партнерами, рік обрання головнокомандувача, від якого залежить безпека українців і закінчення війни, рік обрання гаранта Конституції і гаранта дійсних правил, чого до сьогодні ніхто зробити так і не зміг.
2019 рік – рік вибору вектора розвитку України.
Обираючи парламент, ми обираємо тих, хто керує нашими долями наступні п'ять років і вибирає вектор розвитку України на 20 років. Чи прямуємо ми в новий світ, лишаємося в старому чи припиняємо існувати. Це наш вибір.
Обрані нами не лише приймають закони, за якими жити нам, вони призначають команду управлінців – Кабінет Міністрів, де кожен міністр сьогодні – антикризовий менеджер, відповідальний за стратегію свого сектора і всієї України, а отже, і майбутнє українців.
Про ефективність менеджерів, найнятих раніше українцями, красномовно говорить їхній гаманець і впевненість у завтрашньому дні.
2019 рік – рік вибору майбутнього. Але поки ми рухаємося в минуле. І це наша відповідальність, адже це ми обрали тих, хто вибрав цей шлях.
Попереду 2018 й. І це рівно рік до Рубікону.
Коментарі - 12
Прямо Аргентина какая-то.
Ага, за 21 век уже 2 дефолта)
ВВП — вещь хорошая, было ли в Украине когда-то такое, а:
«Самым катастрофическим оказался дефолт в Аргентине в 2001 году, который привел к смене нескольких правительств, погромам и мародерству в городах этой страны.»
Насчет 40 млрд.дол. — чушь.
Дефолтами кто только не пугал. У тех кто давал всегда есть выбор, или они и далее получат часть обратно и далее будут получать процент от вложений, или их пошлют — обьявив дефолт.
А так да, статья — очевидная заказуха. Накопительный уровень как раз в 2019-м и вводится, и эта власть внедряет его, не какая-то другая. Налог на прибыль собираются вводить с начала 2019-го, так как в первый год будет около 30-40 млрд убытка для бюджета, решили не спешить.
Так что главная претензия президенту на данный момент — отсутствие рынка земли в 2018-м.
— Ага. Уважаемые знатоки, внимание, вопрос. Если отдать сегодня в накопительную пенсионную систему 100 долларов, которые я разменяю и получу 2700 грн, то по какому курсу мне мои 2700 грн через 20 лет будет возвращать, и будет ли этот курс справедливее, чем если я отложу 100 долларов по разным ценным металлам?
– справедливого правосудия и появления честных судов, делающих всех украинцев равными, а правила работающими.
— Это тот самый Антон Геращенко в засновниках Института?