Мінфін - Курси валют України

Встановити
4 грудня 2017, 13:27

Валютний ринок. Ситуація під контролем

Валютний ринок знов лихоманить. За минулий робочий тиждень долар на міжбанку зріс на 25 копійок — з 26,87 / 26,90 на ранок понеділка до 27,11 / 27,15 гривень до кінця п'ятниці. Досить ймовірно, що це не межа. Що відбуватиметься на ринку найближчим часом і чому дешевшає гривня на своїй сторінці в Facebook написав голова Ради НБУ Богдан Данилишин. 

Останніми днями представники ЗМІ та й пересічні громадяни задають запитання щодо ситуації на валютному ринку.
Тиск на курс зумовили і недавні виплати відшкодування ПДВ експортерам

Останніми днями представники ЗМІ та й пересічні громадяни задають запитання щодо ситуації на валютному ринку. Зразу хочу заспокоїти, ситуація знаходиться під контролем НБУ, її також відстежує Рада НБУ. Крім того, курс на якому розраховувався бюджет 2017 року – 27,2 грн/$ не є цільовим показником для НБУ чи ринку. Це суто технічний показник.

Що стосується поточної динаміки обмінного курсу гривні та ситуації на валютному ринку, то наразі курс гривні повертається до коливання на рівні, близькому до того, який був в кінці минулого та на початку поточного років. Це пов’язано з сезонним зниженням експортної виручки за окремими групами товарів та підвищенням попиту на іноземну валюту, у тому числі через закупівлю енергоносіїв, оскільки відповідні операції проводяться в іноземній валюті.

Відчутний тиск на динаміку обмінного курсу гривні зумовлювали нещодавні виплати відшкодування ПДВ експортерам, який реалізовується двома шляхами. З однієї сторони, отримання експортерами гривневої ліквідності знижує їх необхідність у продажі іноземної валюти. З іншої, – експортери можуть спрямовувати цю ліквідність на купівлю іноземної валюти.

Також необхідно відмітити, що зростання експортної виручки аграріїв в останні роки продовжило стимулювати імпорт техніки сільськогосподарського призначення. Крім того, аграріями здійснюються закупівлі добрив для потреб посівної кампанії озимих культур, внаслідок чого зростає імпорт продукції хімічної промисловості.

Читайте також: Долар перевалив за 27 гривень: що далі

Ми очікуємо на помірну волатильність обмінного курсу до кінця поточного року. Підставами для цього є динаміка надходжень валюти від експорту нового врожаю та певні фундаментальні фактори, насамперед зовнішня цінова кон’юнктура, яка продовжує залишатися сприятливою для товарів вітчизняного експорту. Це стосується порівняно високих світових цін на українську сталь, залізну руду та пшеницю. Крім того, необхідно відмітити, що в жовтні зафіксовано зменшення дефіциту поточного рахунку платіжного балансу. Водночас на готівковому валютному ринку спостерігається відновлення перевищення пропозиції іноземної валюти з боку населення над попитом на неї.

Стосовно можливого збільшення бюджетних витрат наприкінці року – Національний банк співпрацює з Міністерством фінансів над тим, щоб ці витрати, як і відшкодування ПДВ, здійснювалися якомога більш рівномірно з тим, щоб вони не справляли тиск на валютний ринок.

Водночас Національний банк продовжує зберігати присутність на валютному ринку на випадок надмірних коливань обмінного курсу від впливом ситуативних факторів. З початку вересня чистий продаж валюти Національним банком становить $174 млн.  Міжнародні резерви на кінець листопада становили $19 млрд. Цих коштів цілком достатньо для проведення інтервенцій з метою згладжування надмірних коливань на валютному ринку в разі потреби.

Коментарі - 5

+
+29
Maleficarum
Maleficarum
4 грудня 2017, 15:33
#
«Валютный рынок. Ситуация под контролем» Как и с инфляцией? Там же тоже «ситуация под контролем»
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
4 грудня 2017, 16:08
#
Инфляция имеет несколько сторон развития, курс — это только одна сторона. Инициативы в 4100 минималки -вторая, пусть лишние деньги от налогов и сборов — 3-я., внешние рынки 4-я и т.д.
+
+15
Игорь Коляда
Игорь Коляда
4 грудня 2017, 19:01
#
Также необходимо отметить, что рост экспортной выручки аграриев в последние годы продолжил стимулировать импорт техники сельскохозяйственного назначения. Кроме того, аграрии осуществляют закупки удобрений для нужд посевной кампании озимых культур, вследствие чего возрастает импорт продукции химической промышленности.

Мы ожидаем умеренную волатильность обменного курса до конца текущего года. Основаниями для этого является динамика поступлений валюты от экспорта нового урожая и некоторые фундаментальные факторы.


Блин, ну как же могут такие люди управлять страной?
Хоть бы думали что говорят и пишут, то в первом абзаце аграрии влияют НЕГАТИВНО на волатильность обменного курса, то во втором абзаце уже влияют ПОЗИТИВНО со своим новым урожаем.
Может не аграрии виноваты, а «эффективный» менеджмент государства, заставляющий аграриев покупать ИМПОРТНЫЕ технику и удобрения?

+
0
mary27
mary27
4 грудня 2017, 19:03
#
Это Данилишин, тут нечему удивлятся)
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
5 грудня 2017, 15:50
#
Неужели он что-то знал насчет сегодняшнего дня ?!
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися