Арештовані в Ощадбанку гроші, які належали компанії Quickpace Limited, пов’язаній з нардепом Олександром Онищенком зникли.
НАБУ: З рахунків Ощадбанку зникли $160 млн, арештовані у справі Онищенка
Про це йдеться у заяві НАБУ у середу.
«Наразі Національне антикорупційне бюро намагається встановити долю близько 156,8 мільйонів доларів США та 218,1 тис. грн, які належали компанії Quickpace Limited, пов’язаній з нардепом Олександром Онищенком та були арештовані за рішенням суду від 24.05.2016 на рахунках в ПАТ „Ощадбанк“ в рамках розслідування так званої „газової справи“, — заявили у відомстві.
»Як встановили детективи НАБУ, станом на 17 жовтня 2017, незважаючи на наявні обтяження (нескасоване та неоскаржене рішення суду про їхній арешт), дані кошти зникли з рахунків у ПАТ «Державний ощадний банк України», — повідомляє НАБУ.
Згідно з інформацією бюро, в Ощадбанку це пояснили тим, що кошти були нібито перераховані до державного бюджету України на підставі вироку Краматорського суду Донецької області, яким було «затверджено угоду про визнання винуватості з громадянином Аркадієм К».
В НАБУ заявили, що допитали посадових осіб банку, проте ті не надали жодних відомостей на підтвердження перерахування вказаних сум в рахунок держбюджету, «посилаючись на заборону розголошувати ці відомості».
«Таким чином, наразі невідомо, куди і за яких обставин вказані кошті були перераховані», — заявляють в НАБУ.
Через це бюро зареєструвало кримінальне провадження за фактом вчинення невстановленими службовими особами ПАТ «Державний ощадний банк України» незаконних дій з майном, на яке накладено арешт.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Viber
Коментарі - 11
Ставит под сомнение всю деятельность структур, у которых под носом спрятали денежки. Сегодня у этих, а завтра мистика случится с другими
160 млн. грн это, скорее всего, два VW Transit нужно брать чтобы все влезло, это если физически вывозить, а если электронно, то вопросов еще больше.
Банкиры как всегда «морозятся» и вместо предоставления выписок с объяснениями как деньги с арестованных счетов могли быть куда-либо перечислены строят из себя борцов за неразглашение банковской тайны по платежам в «бюджет»…
Очень даже может. И не только может, но и обязан хранить банковскую тайну. Нет разницы госбанк или комбанк. Есть четкие нормы законодательства по предоставлению доступа к банковской тайне. Если они соблюдены, то НАБУ получит доступ ко всей информации. А если какая-то «запятая» стоит не в положенном месте, то банк откажет на абсолютно законных основаниях.