Найдешевшу однокімнатну квартиру в жовтні можна було орендувати за 3000 грн в місяць. Бюджетну двокімнатну — за 5000 грн, а «трьошку» — за 7 000 грн.
Ціни на оренду квартир у Києві падають
Після традиційного вересневого піку, попит на оренду столичного житла економ- класу (вартістю до $500 в місяць) впав. Орендарі були змушені знижувати ціни. Подешевшали одно- і двокімнатні квартири. Зате більш просторі «трьошки» виросли в ціні.
«Мінфін» дослідив* дошки приватних оголошень і зробив добірку найбільш дешевих пропозицій довгострокової оренди столичних квартир в жовтні.
Однокімнатні
За 3000 грн + комунальні послуги пропонували в оренду маленьку квартиру-студію на околиці Троєщини. У квартирі чистий ремонт і вся необхідна техніка.
За 3500 грн + комунальні послуги здавали «вбиту» квартиру в панельній хрущовці в 10 хвилинах їзди від метро Житомирська.
Більш прийнятні умови проживання пропонували за 4000 грн + комунальні послуги в Дарницькому районі столиці. В оголошенні зазначено, що за цю суму можна зняти житло з «чистим» ремонтом в районі з добре розвиненою інфраструктурою.
Двокімнатні квартири
Найдешевший варіант оренди двокімнатної квартири ми знайшли за 5000 грн + комуналка в Святошинському районі столиці на Борщагівці.
За 5500 грн пропонували зняти двокімнатну квартиру в Дарницькому районі столиці з прохідними кімнатами і без пральної машини в панельному будинку.
Більш прийнятні за якістю ремонту та місцерозташуванням двокімнатні квартири можна було орендувати за 6700 грн + комунальні послуги. По цій ціні можна було знайти житло в Солом'янському, Деснянському і Дарницькому районах.
«Трьошки»
Ціни на довгострокову оренду трикімнатних квартир у Києві за останній місяць зросли досить істотно. За даними АН «Благовіст», у вересні найдешевшу трикімнатну квартиру в Солом'янському районі столиці можна було орендувати за 4000 грн + комунальні послуги. А ось в жовтні пропозиції дешевше 7000 грн в місяць ми не знайшли.
За цю суму здавали в оренду трикімнатну квартиру в Святошинському районі. Квартира в «убитому» стані, але з хорошим бездротовим інтернетом і необхідною технікою.
За таку ж ціну можна було зняти «трьошку» на самій околиці Києва (15 хв. на маршрутці до м. Харківська). Незважаючи на віддаленість від центру, квартира в теплому цегляному будинку, з новим ремонтом і всіма необхідними меблями.
В 7500 грн + комунальні платежі оцінили оренду своєї квартири господарі «трьошки» на Лісовому (Деснянський район столиці).
Орендар диктує умови
Ріелтори кажуть, що орендарі все частіше віддають перевагу житлу, господарі якого оформили субсидію на комунальні платежі.
За даними порталу domik.net, 40% квартиронаймачів за краще орендувати квартиру тільки з оформленою держдопомогу. Власники нерухомості не поспішають йти їм назустріч. Близько 80% орендодавців відмовляються оформляти субсидії — їм простіше здати квартиру трохи дешевше, ніж вплутуватися в бюрократичну тяганину. Полегшити фінансову ношу орендарям погоджуються тільки 20% власників квартир.
Помітно зросла юридична грамотність орендарів. За спостереженнями ріелторів, понад 50% квартиронаймачів стали вимагати у господарів оригінали документів, що підтверджують їх право на нерухомість.
А ось кількість офіційних договорів оренди на ринку як і раніше невелика. За інформацією генерального директора АН «Благовіст» (м.Київ) Олени Біберовой, в жовтні поточного року було проведено 205 операцій з оренди нерухомості в Києві. Це на 6% менше, ніж в попередньому місяці.
Схоже, що трикімнатних квартир на столичному ринку оренди скоро побільшає. Незважаючи на номінальне підвищення зарплат, населення потихеньку біднішає. Оплатити дорогу комуналку багатьом стає не під силу. Тому кияни починають переїжджати з просторих «трьошок» в більш скромні квартири, і намагаються здавати своїх «хороми». Поки що це не масове явище, але з часом тенденція може набрати обертів.
Читайте також: 5 найдорожчих квартир на ринку оренди Києва
Прогнози
На початку зими брокери очікують зниження попиту на довгострокову оренду, і як результат, зниження орендних ставок в економ сегменті ще на 3-5%.
При цьому в грудні сезонно зросте попит на добову оренду, але в основному це стосуватиметься квартир бізнес- і преміум — класу, а також заміських будинків в 10-15 км. зоні від Києва.
* При підготовці огляду «Мінфін» використовував дані приватних оголошень на порталах olx.ua і Aviso.
Яна Довгань
Коментарі - 21
Есть отклонения в зависимости от расположения, но однушка в нормально состоянии стоит от 5тысяч и уходит за пару часов.
Какая разница сколько потрачено на туризм? Важно сколько людей поехали. Или одна поездка олигарха, потратившего миллион долларов для вас дороже чем оздоровление 1000 детей, потративших по 1000 долларов?
И вообще, я за честную статистику и против манипуляции мнения масс. Практика, без применения которой, сегодняшнее европейское общество выжить не в состоянии…
Вы всегда начинаете геополитику, когда факты противоречат вашей картине мира…
А у нас — рекорд по посещению нашими туристами Турции — https://www.rbc.ua/rus/news/potok-ukrainskih-turistov-turtsiyu-dostig-1509975670.html
«Отмечается, что в период с января по сентябрь 2017 года страну посетило 1 118 032 граждан Украины, что на 23,16 % больше по сравнению с аналогичным периодом 2016 года.»
https://vestirossii.com/politika/klimkin-ykraina-doljna-pomoch-es-priniat-bejencev.html
можно еще «Правду ДНР» почитать :) там походами в Исландию ходят…
Или русня о беженцах из россии пишет? которые после падения москвы побегут? :)