Читать на русском

Міжбанк: настає час скуповувати валюту

У понеділок на міжбанку очікується посилення протистояння курсових інтересів великих клієнтів. Причин кілька, ось головні:

У понеділок на міжбанку очікується посилення протистояння курсових інтересів великих клієнтів.
Фото: pixabay.com

1) Найближчим часом завершується період скупки валюти для репатріації дивідендів у «дочок» іноземних компаній;

2) До 9 листопада проходять остаточні розрахунки компаній за підсумками третього кварталу з бюджетом. Це «зв'яже» частину гривневих ресурсів у клієнтів і як наслідок - тиск на курс короткочасно знизиться;

3) Невеликі залишки на коррахунках банків (на ранок понеділка 41,8 млрд гривень) не дозволяють спекулянтам активно «розігріти» ринок і вони будуть змушені працювати в цей період в основному в режимі «з обороту».

4) На збільшення попиту з боку імпортерів буде впливати продовження подорожчання енергоносіїв на світових ринках. Це буде працювати проти гривні, тому що великі нафтотрейдери на побоюваннях подальшого зростання цін будуть змушені активніше скуповувати валюту;

5) Збільшення попиту на валюту на готівковому ринку починає все помітніше впливати на поведінку курсу і на міжбанку. Продаж долара в обмінниках по 27,00-27,05 гривень при міжбанку в 26,95-26,975 гривень і нижче - вже дозволяє спекулянтам задуматися про початок нової гри по переливам валюти з міжбанку на готівковий і навпаки, що збільшить волатильність котирувань на всіх сегментах валютного ринку.

Всі ці фактори працюють абсолютно різноспрямовано і ситуативне перевищення попиту чи пропозиції валюти у цей момент і буде рухати ринок.

За прогнозами «Мінфіну» на сьогодні очікується деяка корекція курсу долара з можливим ситуативним зміцненням гривні за рахунок бюджетних розрахунків клієнтів по третьому кварталу. Торгуватися американська валюта буде в межах коридору 26,82-26,92 гривень.

Падіння котирувань валюти буде короткочасним - до того моменту поки клієнти не закриють своїх розрахунків з бюджетом за 3-й квартал. Потім попит на валюту знову почне тиснути на курс. Обсяг операцій складе до 330-345 млн доларів при здійсненні до 480-510 угод.

Вихід НБУ зі скупкою валюти на аукціоні малоймовірний - ринок сам буде викуповувати надлишок валюти.

Ситуація на готівковому валютному ринку:

Долар закріпився при продажу на рівні 27 гривень і вище.

Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 26,70-26,90 і продаж 26,96-27,05 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,82-26,95 гривень та продаж 26,98-27,05 гривень.

Про тенденції на торгах за 3 листопада можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю - подивитися тут.

Моніторинг настроїв валютного ринку:

У понеділок на думку читачів «Мінфіну» перспективи офіційного курсу гривні погіршились. 28% опитаних вважають, що курс НБУ буде нижче рівня у 27,00 гривень. 72% поки розраховують на те, що він скоро закріпиться вище 27,01 гривень.

За ринковим курсом думки опитаних майже схожі з прогнозом за офіційним курсом. 31% впевнені в збереженні котирувань на міжбанку нижче рівня 27,00 гривень, 69% респондентів - припускають його активне подальше зростання вище 27,01 гривень.

Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Viber
18 грудня «Мінфін» тимчасово закрив коментарі до статей і новин через небувале навантаження на сайт.