Хоча рівень інфляції зараз перевищує прогнозований показник, він все-одно буде нижчим в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
НБУ: Рівень інфляції в жовтні буде вище прогнозованого
Це зазначив у ексклюзивному інтерв'ю Укрінформу в.о. голови Національного банку України Яків Смолій.
«У кінці жовтня Нацбанк оновить кінцеві макропрогнози, й прогноз по інфляції, можливо, буде переглянутий в залежності від того, як відбуватиметься ситуація в останні тижні місяця. Хоча ми очікуємо, що інфляція в жовтні в порівнянні з цим же періодом минулого року повинна уповільнитися, оскільки торік причиною для суттєвого стрибка було підвищення тарифів на комунальні послуги, чого не передбачається зараз», — підкреслив керівник НБУ.
Водночас, зазначив він, очікується, що рівень інфляції в жовтні все ж буде дещо вищим за прогнозований раніше та «вийде за межі коридору». Однак, продовжив керівник Нацбанку, ситуація контрольована і має свої пояснення.
Серед причин, які зараз впливають на цей показник, Смолій назвав подорожчання сирих продуктів харчування, таких як овочі й фрукти. Це пов'язано, в першу чергу, з весняними заморозками та значно нижчою їх врожайністю, ніж у попередні періоди.
Інший фактор, який вплинув на підвищення продовольчих цін – це збільшення експорту, в той час як виробництво не було нарощено адекватно. Це суттєво помітно в молочно-м'ясній групі товарів. Крім того, підвищення акцизу на тютюнові вироби в споживчому кошику також відіграє свою роль.
Тим не менше, керівник НБУ висловив сподівання, що в першому півріччі наступного року інфляція повернеться до центрального значення цільового коридору, а надалі в 2018-2019 роках не перевищуватиме цілей, визначених у короткостроковій і середній перспективах.
Раніше «Мінфін» повідомляв, що інфляція в Україні прискорилася до 16,2%.
Коментарі - 8
Спрос и предложение, или пусть примут законодательно сколько кто должен поставлять на наш рынок.
А что предприятиям в убытки залезть, если спрос на внутреннем мал или неликвидный?
Это все выливается в возможность повышения зарплат работникам, которые производят продукцию, увеличение налогов и т.д. А на складах все сгниет и пропадет, вы за это заплатите?
Маргарита Горбунова — спроси у бабушек на рынке, которые продают яйца или своих кур, они хотят заработать 1 грн на яйце тут или под заказ клиенту приносить домой и заработать 2 грн на 1 штуке? На курице готовой разница 30 и 60 грн.
Они тебе ответят. Каждый ищет свой рынок сбыта.