10 жовтня 2017, 10:51 Читать на русском

Стурбованість банків єврозони

ЄЦБ повідомив в понеділок, що 51 найбільших банків єврозони адаптуються до раптового підвищення процентних ставок, і їм може знадобитися більше капіталу на покриття ризиків. ЄЦБ також заявив, що вони все ще стурбовані ненадійними позиками на балансі єврозони.

ЄЦБ повідомив в понеділок, що 51 найбільших банків єврозони адаптуються до раптового підвищення процентних ставок, і їм може знадобитися більше капіталу на покриття ризиків.

Минулого тижня Європейський центральний банк ввів нові пропозиції по кредитно-грошового стимулюванню після низьких процентних ставок і величезної скупки облігацій, що змусить банки з 2018 відкласти більше коштів для покриття нещодавно класифікованого рівня заборгованості. Він також може надати додаткові методи розв'язання проблеми з величезною заборгованістю сектора.

Банки єврозони і ненадійні позики

Загальний обсяг ненадійних кредитів єврозони становить 915 млн. євро, 30% з яких володіють італійські банки. Вони негативно відреагували на нові заходи, оскільки вони попросили ЄЦБ послабити їх після проведення консультації з громадськістю, яка запланована на 8 грудня.

Коли члена виконавчої ради ЄЦБ запитали про стурбованість Італії щодо нової політики, він заявив, що «Оскільки ми вже знайшли рішення по відношенню до проблемних кредитів, ми все ще стурбовані тим, що повинні розібратися з поточними кредитами. Якщо ми прийняли певні правила в Європі, ми не можемо завжди робити виключення, обумовлені культурними особливостями, особливо якщо вони… саморобні».

Процедура тривалого відновлення є недоліком італійських банків, оскільки нові правила вимагають, щоб банки відкладали кошти на покриття збитків за позикою на регулярній основі.

Член ЄЦБ відзначив, що «закон про банкрутство і судова реформа все ще підпадають під національну компетентність. Таким чином, щоб прискорити європейський банківський союз… Вам знадобитися навести порядок в кожному своєму будинку в кожній країні. Наш намір не полягає в тому, щоб знизити кредитоспроможність, а в тому, щоб побудувати здорову банківську систему».

Європейський центральний банк все ще вимагає обробки останніх даних і їх врахування в стратегічному рішенні. Ринки очікують, що ЄЦБ на майбутньому засіданні, яке відбудеться 26 жовтня, на третину скоротить скупку активів, при цьому продовжить програму кількісного пом'якшення на 6 або 9 місяців і ще довгий час буде дотримуватись ослабленої монетарної політики.

ЄЦБ і процентні ставки

Після моделювання численних сценаріїв щодо раптового посилення монетарної політики в рамках стрес-тесту ЄЦБ, що спровокували ослаблення Lehman Brothers, ЄЦБ встановив, що більшість з 111 банків єврозони добре підготовлені до різких змін процентних ставок. Підвищення процентних ставок може означати, що банкам необхідно нарощувати свій капітал.

Проте банк відзначив, що йому буде потрібно обговорити цю ситуацію з 51 банками після виявлення, що вони можуть бути вразливими до великих ставок на похідні інструменти і надмірно агресивні моделі для розрахунку ризиків.

Банки в багатших країнах, таких як Німеччина, тривалий час скаржилися щодо надзвичайно низьких процентних ставках, які знизили їх кредитну маржу.

В ЄЦБ також відзначили, що якщо процентні ставки залишаться на поточних рівнях до кінця 2016 року і не відбудеться ніякого зростання обсягу кредитування, сукупний чистий процентний дохід впаде на 7.5%. ЄЦБ також попереджає, що банки можуть розглядати видачу великої частини клієнтських кредитів як само собою розуміюче, що не призвели до збільшення онлайн банків та процентних ставок.

Следите за FSM News, чтобы быть в курсе обновления рынка! Мы обеспечиваем вас самыми актуальными новостями мира финансов, сырьевых товаров, автомобильного сектора, сектора экономики и технологий. С нами вы никогда не упустите ни одной новости! Подписывайтесь прямо сейчас!

Коментарі - 2

+
+14
semenvekselberg
semenvekselberg
10 жовтня 2017, 11:52
#
Может всё-таки 915 млрд. евро, а не 915 млн. В западной прессе ненадёжные займы банков евроЗоны сравнивают с годовым ВВП такой страны как испания, например, или 1 триллион евро...
+
0
semenvekselberg
semenvekselberg
10 жовтня 2017, 14:08
#
Самое интересное, что Минфин даже и не думает исправлять ошибку в тексте, хотя уже прошло 2 часа с момента коррекции… Есто повод подозревать преднамеренную дезинформацию населения. Для евроинтеграции все методы хороши…
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися