6 жовтня 2017, 19:10 Читать на русском

НБУ: Криптовалюта — це вкрай ризикована річ

Національний банк України попереджає про ризики використання криптовалюти, оскільки її статус ще не визначено і регулятор продовжує роботу над цим питанням.

Національний банк України попереджає про ризики використання криптовалюти, оскільки її статус ще не визначено і регулятор продовжує роботу над цим питанням.
Фото: flickr.com

Про це повідомив керівник проектів та програм департаменту відкритих ринків Національного банку України Емал Бахтарі в ході круглого столу, присвяченого криптовалюті, повідомляє Уніан.

Як державний орган, який ще працює над визначенням цього явища, ми попереджаємо про ризики. Тому ми зобов'язані, з урахуванням фінансової грамотності населення, попередити всіх», — сказав він.

Представник НБУ також додав, що поки не визначено статус криптовалюти, за будь-які операції з криптовалютою користувач особисто несе відповідальність за свої кошти.

«Криптовалюта — це вкрай ризикована річ. Хочете грати з інструментом, де незрозуміло, захищений він чи ні від хакерських атак, від шахрайства, від обману? Все, що ви робите з вашими грошима, це все під вашу відповідальність», — сказав Бахтарі.

Він зазначив, що при визначенні статусу криптовалюти враховуватимуться рішення, прийняті провідними регуляторами світу.

«Найближчим часом якісь рішення прийматимуть. Враховуватимемо ті рішення, які прийматимуть, можливо, на рівні Європейського центрального банку, на рівні Єврокомісії. Самі досліджувати, й те, що рекомендують інші, й ми зробимо публічну заяву (про статус криптовалюти – ред.), але коли це буде — не знаю», — сказав представник НБУ.

Бахтарі також додав, що регулювання в жодному разі не повинно заважати розвитку новітніх технологій у фінансовому секторі. «Ми (НБУ – ред.) не повинні стати буфером, який не дозволить чомусь розвиватися», — сказав він.

Раніше «Мінфін» повідомляв, що за словами заступника голови НБУ Олега Чурія, біткоіни не є ні валютою, ні платіжним засобом. При цьому він зазначив, що Нацбанк не може визнати криптовалюту валютою.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися