Мінфін - Курси валют України

Встановити
5 жовтня 2017, 14:35

Чи можуть криптовалюти захопити владу над світом

З розвитком блокчейн-технології постає питання про те, який статус криптовалюти отримають у світовій фінансовій системі в майбутньому. Чи будуть вони забуті? Чи стануть новою резервною валютою? Чи можуть витіснити інші валюти і посісти головне місце у світовій фінансовій системі? Відповіді на ці питання в своєму коментарі спробував дати старший аналітик Альпарі Роман Ткачук.

Ще пару років тому більшість скептично ставилася до перспектив криптовалют, називаючи їх «пірамідами» і пророкуючи їм забуття. Але за останній рік кількість скептиків істотно зменшилася, в тому числі у владних структурах. Наприклад, два роки тому Міністерство фінансів РФ розробляло законопроект, згідно з яким випуск і обіг біткоінів карався в'язницею на строк до чотирьох років. А зараз представники Мінфіну закликають визнати біткоін в якості активу і обкладати дохід по ньому податком.

Як це часто буває, істина десь посередині. У найближчі роки регулятори визначаться з правовим статусом криптовалют, і вони займуть своє місце серед фінансових інструментів. Особливості віртуальних валют — анонімність і відсутність регульованості — є одночасно їх плюсом і мінусом. У деяких випадках у фінансовій сфері важлива наявність регулятора, який може розсудити суперечку між учасниками ринку, а також покарати нечесних гравців. В інших випадках наявність регулятора уповільнює і ускладнює процес.

Поступово блокчейн-технології знайдуть свою нішу. Багато фінансових організацій досліджують можливості застосування нових технологічних рішень в економіці. Наприклад, Банк Англії протестував можливості здійснення транскордонних платежів з використанням технології Ripple.

Малоймовірно, що криптовалюти займуть головне місце в світовій фінансовій системі. Це може похитнути позиції долара — негативний сценарій для ФРС США, а значить і для інших країн, залучених в існуючу світову фінансову систему. Статусу резервної валюти також чекати не варто. Тим не менше, використання технології блокчейн буде розширюватися. Зокрема, ця технологія може відняти частку ринку у платіжних систем Visa, Mastercard, Paypal, а значить і у криптовалют також є потенціал для зростання.

Коментарі - 9

+
0
semenvekselberg
semenvekselberg
5 жовтня 2017, 15:14
#
«Маловероятно, что криптовалюты займут главенствующее положение в мировой финансовой системе. Это может пошатнуть позиции доллара – негативный сценарий для ФРС США, а значит и для других стран, вовлечённых в существующую мировую финансовую систему» — в корне не согласен. Криптовалюты всех мастей как раз и призваны усилить позиции доллара США, также как и других валют вовлеченных в существующую мировую финансовцю систему. Они как раз и являются отстойником и резервуаром всей той избыточной ликвидности, которая поступала и продолжает поступать на финансовые рынки вследствие нескончаемого кризиса. Естественно предположить, и особого ума не нужно чтобы понять конечную цель процесса создаваемых резервуаров...
http://minfin.com.ua/blogs/semenvekselberg/111254/
+
0
Apollo17
Apollo17
5 жовтня 2017, 16:45
#
Весь вопрос в какой валюте получил взятку чиновник, и когда после Китая и Кореи другие страны запретят биржи, или наркотрафик поменяет инструмент расчета.
+
0
VladMe
VladMe
6 жовтня 2017, 12:38
#
Корея не запретила биржи, учите матчасть.
+
0
Apollo17
Apollo17
6 жовтня 2017, 13:54
#
http://www.rbc.ru/money/29/09/2017/59ce0aa99a7947e94cf30743
+
+11
VladMe
VladMe
6 жовтня 2017, 14:39
#
Дык, запретили не биржи, а ИКО. Это, как говорится, две большие разницы. Запретили наперсточников, а менялы просто радом стояли, но их никто не запрещал.
+
0
gena88
gena88
5 жовтня 2017, 19:32
#
Так китай дав добро 11 — ом біржам торгувати кріптою. І взагалі біткойн це нейронна сєть, супер компютер, і бог зна чого шо може бути.
+
0
Rocket Ride
Rocket Ride
7 жовтня 2017, 2:12
#
І ще предвісник SkyNet
+
0
Антон Сидоров
Антон Сидоров
6 жовтня 2017, 9:12
#
Судя по тому, что человечество стремится к безумию, могут. Здравый смысл подсказывает: нельзя доверяться железяке (компьютеру). Произошла утеря данных и все…
+
0
ballistic
ballistic
8 жовтня 2017, 2:26
#
«Чи можуть криптовалюти захопити владу»
— крипта це лише інструмент, який сам по собі не може бути носієм влади.

Крипта в нинішньому вигляді недосконала, «бітки» будуть витіснені більш досконалими технологіями. Але знову ж таки — засіб розрахунку і накопичення капіталу не може стати носієм влади.
А ось Штучний Інтелект може…
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися