4 жовтня 2017, 9:28 Читать на русском

ВР внесла зміни до Бюджетного кодексу щодо підвищення пенсій

Верховна Рада внесла зміни до Бюджетного кодексу України, які стосуються підвищення пенсій.

ВР внесла зміни до Бюджетного кодексу щодо підвищення пенсій
Фото: vkurse.ua

«За» відповідний законопроект «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України, що стосуються підвищення пенсій» (№6617) проголосували 255 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект уточнює перелік витрат, які здійснюються з державного бюджету України на соціальний захист і соціальне забезпечення.

«З держбюджету України здійснюються видатки на компенсацію дефіциту коштів Пенсійного фонду України для фінансування виплати пенсій у солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (перевищення витрат над доходами, у тому числі з урахуванням резерву коштів Пенсійного фонду)», — йдеться в документі.

Читайте також: Пенсійна реформа прийнята парламентом

З місцевих бюджетів виділяються гроші на державні програми соціального захисту, в тому числі на державну соцдопомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, в тому числі допомога на догляд, щомісячні компенсаційні виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за інвалідом 1-ї групи, а також за людиною, яка досягла 80-річного віку.

Читайте також: Детальний аналіз пенсійної реформи — коли і як українці зможуть вийти на заслужений відпочинок

З місцевого бюджету також виділяються кошти на тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій людині, яка досягла загального пенсійного віку, але не отримала права на пенсійну виплату.

Закон вступає в силу одночасно з законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Viber

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися