Читать на русском

Валютний ринок: долар знову пішов на зліт

Валютний ринок: долар знову пішов на зліт

Валютний ринок: долар знову пішов на зліт
Фото: korrespondent.net
Цього понеділка ситуація на валютному ринку буде неоднозначною та долар продовжить зростати.
З одного боку, сьогодні перший робочий день нового місяця і кварталу — зазвичай, клієнти підводять підсумки звітного періоду і тому активність на міжбанку невисока.
З іншого боку, зростаючий на 4-10 копійок за день курс -не дозволяє фінансовим директорам компаній сильно втрачати час, більш того — починають грати девальваційні настрої на ринках. Причому, як на міжбанку, так і на готівковому сегменті.
Це психологічно «тисне» на гривню і стимулює подальше зростання курсу.На такому ринку дуже вільно себе почувають спекулянти, які активно заробляють на розгойдуванні курсу, підлаштовуючись під дії великих гравців. Тим більше, у перший день нового місяця — коли обсяги угод невеликі та ситуативні перекоси попиту і пропозиції дозволяють гравцям досить активно грати «на пониження» або «на підвищення». У ситуації, що зараз склалася — «на підвищення».
З огляду на ефект початку нового звітного періоду - на сьогодні «Мінфін» прогнозує обсяги торгів у межах 280-330 млн доларів при здійсненні до 500 угод з подальшим зростанням долара значно вище нового психологічного бар'єру в 26,60 гривень з новою метою — у 26,70 гривень.
Зростання котирувань може зупинити Нацбанк, але після досить стриманої реакції ринку на останні продажі НБУ на аукціоні (продав минулого четверга 36,4 млн доларів, але цим фактично тільки зупинив темпи падіння гривні, але не зміг змінити загальний девальваційний тренд) — ми сумніваємося в його постійних виходах на міжбанк. У той же час — потреба в цих інтервенціях НБУ наростає і це змусить регулятор періодично «боротися» з падінням гривні на міжбанку.
«Мінфін» очікує у понеділок котирування долара на торгах в межах 26,60-26,72 гривень. Можливий вимушений вихід Нацбанку на торги з аукціоном або «запитом кращого курсу» з продажу долара для згладжування перекосів попиту та пропозиції.
Ситуація на готівковому валютному ринку:
Долар продовжує зростати.
Котирування американської валюти в банках на 10 ранку: прийом — 26,45-26,58 і продаж 26,61-26,70 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,45-26,46 гривень та продаж 26,64-26,65 гривень.
Про тенденції на торгах за 29 вересня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рубляподивитися тут.
Моніторинг настрою валютного ринку:
За офіційним курсом 54% опитаних вірять в те, що курс НБУ повернеться до рівня нижче порога 26,50 гривень. 46% вважає, що він надовго може перевищити позначку 26,51 гривень;
За ринковим курсом динаміка для гривні сильно не покращилася. 40% (минулої п'ятниці таких було 38%) впевнені в поверненні котирувань на міжбанку до порогу — нижче 26,50 гривень. 60% — не сумніваються в подальшому закріпленні зростання котирувань на торгах вище 26,51 гривень за долар.
Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:
18 грудня «Мінфін» тимчасово закрив коментарі до статей і новин через небувале навантаження на сайт.