Через найбільші схеми з ухиляння від сплати податків, в яких задіяний великий бізнес, державний бюджет недоотримує кожен рік 100 мільярдів гривень.
Через «схеми» з податками бюджет втрачає 100 млрд на рік
Про це уматеріалі на ЕП пише Олег Гетман.
Напередодні Інститут соціально-економічної трансформації виявив найбільші схеми з ухиляння від сплати податків в Україні, через які, за розрахунками дослідників, держава недоотримує кожен рік 100 млрд гривень.
Як наголошується, найбільш поширеною схемою ухилення від оподаткування великими підприємствами є використання офшорів.
За розрахунками міжнародної організації Global Financial Integrity, протягом 2004-2013 років з України було виведено (відповідно, без сплати податків) близько 116 млрд доларів, що становить у середньому 9,4% від ВВП щорічно.
«Також великого поширення набули схеми з ухилення від сплати ПДВ, у тому числі через створення фіктивного податкового кредиту. Розмір махінацій за останні роки скоротився, але існуючі махінації з ПДВ відбирають у бюджету приблизно 10-12 млрд грн на рік», — йдеться в статті.
Вражаючі масштаби зловживань великими підприємствами можна спостерігати і на митниці, пише автор.
За даними Global Financial Integrity, заниження вартості імпорту (разом із контрабандою і схемами із ввезення фізичними особами товарів, легально експортованих із країни-експортера, але провезених до України без митного оформлення) складало у період 2004-2013 років в середньому 13 млрд доларів на рік.
«Загалом, великий бізнес, що перебуває у власності олігархічних кланів, так чи інакше, за допомогою різних схем, недоплачує державі від 100 до 160 млрд гривень на рік», — йдеться в статті.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Viber
Коментарі - 5
Недоимка грабителей только радует его жертв.
Это говорит о том, что ГФС, Государственная Фискальная Служба, мягко говоря — мышей не ловит .
«Рехвормируют, рехвормируют», зарплаты госслужбе повышают, а результат всё тот же — «покращення» всё никак не наступают.
В очередной раз повторю любителям повышать зарплаты — реформа государственного управления заключается не в повышении зарплаты госслужащим, а в усилении контроля за исполнением должностных обязанностей этими самыми госслужащими.
Это в первую очередь касается так называемой вертикали власти.