Банківська система сьогодні є докапіталізованою, ліквідною, готовою кредитувати і розвивати економіку.
Рожкова: Банківська система України готова кредитувати і розвивати економіку
Про це наголосила заступник голови Національного банку Катерина Рожкова під час виступу на Українському фінансовому форумі в Одесі.
Зокрема, Рожкова наголосила, що для успішної роботи банківської системи необхідне успішне просування реформ в інших секторах.
«Але для її подальшої успішної роботи необхідне успішне просування реформ в інших секторах, які підтримають реформи, що вже відбулися», — наголосила вона.
Мова йде про проведення пенсійної та судової реформ, а також ухвалення Верховною Радою низки законопроектів, спрямованих на розвиток фінансового сектору.
За словами замголови НБУ, для подальшого просування пріоритетних напрямів реформи фінансового сектору Верховна Рада має схвалити 19 пріоритетних законопроектів, у тому числі 7 — щодо банківського сектору, 6 – щодо небанківського сектору, 3 – щодо ринків капіталу, 2 – щодо інституціонального будівництва, 1 – щодо захисту прав споживачів).
Рожкова зазначила, що попри супротив, який демонструє стара система, реформи просуваються широким фронтом.
«І хоча часто Україну критикують за відсутність зрушень у площині боротьби з корупцією, насправді антикорупційна реформа — це всі поточні реформи: судова, банківська, медична, газова… Всі вони спрямовані на усунення предмету корупції та зниження корупції в цілому в країні», — зауважила вона.
Разом з тим вона нагадала про необхідність пам’ятати, що прийняття законів — лише початок. Імплементація та дотримання — набагато важливіші.
Нагадаємо, раніше «Мінфін» повідомляв, що міністр фінансів України Олександр Данилюк назвав пріоритетні напрямки реформ для України.
Коментарі - 7
И тут же: для успешной работы банковской системы необходимо успешное продвижение реформ в других секторах.
Вопрос: так готова или нет банковская система для кридитования?
После таких заявлений надо подумать о адекватности заявителя
При чем половина всех хитрожопых — депутатики и чинуши разных мастей, которым ничего не стоит, при необходимости, вывести на улицы толпы «несчастных обездоленных» валютных заемщиков для отстаивания прав депутатиков не возвращать миллионные долги. И все, тупик :( Без нормальной системы выборов и фильтра по IQ при голосовании никаких изменений просто не добиться.
В результате особо хитро*опые засели как раз в числе владельцев банков и к ним приближенных и путем всяких докапитализаций что так что сяк свое имеют. Ну да, они ж не защищенные нифига, любой шухер, и несчатные кредиторы вынуждены платить со своего кармана…
ЗЫ: >> прав депутатиков не возвращать миллионные долги
Да как раз с депутатикам все очень тихо и быстро уже давно порешали, и валютные заемщики тут вообще никаким боком.
Но пока эта ситуация не разрешится, банки будут продолжать перекладывать риски от вот таких вот хитрожопых, которым закон позволяет брать кредиты и тупо не возвращать их, на прилежных заемщиков. То есть, пока эта ситуация не разрешится, адекватной стоимости кредитов в Украине можно не ждать.
Допускаю, что сейчас есть масса людей, которые готовы рискнуть своими ресурсами для своего бизнеса. Но, чтобы после провала еще и остаться должным, да ну нафиг. Кредиторы, они ж у нас, блин, такие беззащитные если чего.