Вчера, 3 июля, вступило в силу новое постановление НБУ № 54 от 15.06.2017, согласно которому украинцы могут инвестировать до $50 000 в год со своего банковского счета в Украине. Для этого необходимо получить индивидуальную электронную лицензию в любом украинском банке.
Состоялась первая сделка по новым правилам инвестиций за рубеж
По данным инвестиционной группы «Универ», она совершила первые сделки украинского брокера на иностранных рынках за счет украинского клиента. При этом были куплены акции Facebook Inc. и BMW AG.
Для получения индивидуальной электронной лицензии необходимо 3 документа:
— Заявление в произвольной форме;
— Договор с брокером, в котором указаны реквизиты для платежа в иностранном банке (без указания конкретных ценных бумаг, в которые планируются инвестиции);
— Документ, подтверждающий задекларированный доход в сумме, превышающей или равной размеру планируемой инвестиции.
Согласно информации НБУ, такие лицензии выдаются в течение нескольких минут и действуют в течение одного дня только на один платеж. После вывода денежных средств на счет в иностранном брокере обладатель такой электронной лицензии сможет инвестировать в любые ценные бумаги на свой выбор.
Коментарі - 28
— а без посередника ніяк?
«оригінали або копії документів, що підтверджують мету здійснення переказу з України [договір (контракт), рахунок (інвойс) та/або інший (і) 3 документ(и), що використовуються в міжнародній практиці]»
Тобто договір з посередником не обов'язково, достатньо рахунка з прямим призначенням.
Крім того, якщо розміщувати кошти на власному рахунку закордоном, то "документ, що підтверджує мету здійснення переказу" не обов'язковий.
Але ж можна, наприклад, інвестувати в депозит в закордонній банці — і для цього посередник не потрібен.
Якщо можна просто переказали на свій закордонний рахунок, а далі інвестувати куди завгодно, то вимога «документів, що підтверджують мету здійснення переказу» втрачає сенс.
"Зазначені… документи не подаються в разі отримання е-ліцензії для розміщення фізичною особою коштів на власному рахунку за межами України"
— тобто можливість відкрити звичайний (неінвестиційний) закордонний рахунок і просто переказати туди свої кошти допускається.
— чому не можете?
Відкрити закордонний рахунок можна без будь-яких обмежень (ліцензія не потрібна).
Розмістити на ньому кошти можна двома способами:
1) їх потрібно заробити закордоном — в такому разі ліцензія не потрібна
2) переказати з України — в такому разі отримуєте електронну ліцензію, яка оформляється в банку (вищезгадана постанова НБУ).
1. 5) наявності в поданих документах інформації про те, що учасником валютної операції або особою, на користь чи в інтересах якої проводиться ця операція, є юридична або фізична особа, місцезнаходження якої (зареєстрована/постійно проживає) у країні, що визнана Верховною Радою України державою-агресором/державою-окупантом.
2. документи (інформацію), що свідчать про наявність у фізичної особи (заявника) доходів у сумі, достатній для здійснення переказу коштів на підставі е-ліцензії. Такими документами (інформацією) можуть бути декларації про майновий стан і доходи з відміткою контролюючого органу України про їх отримання, довідки (відомості) контролюючого органу про суми виплачених фізичній особі (заявнику) доходів та сплачених податків, інформація з офіційного сайта Національного агентства з питань запобігання корупції з декларацій про майновий стан і доходи, які подавалися фізичною особою (заявником) на виконання вимог законодавства у сфері запобігання корупції;
Я б протестив, але мене більше зупиняє «засвітити» свій давно відкритий закордонний рахунок.
Можна відкрити новий рахунок для тесту, але для цього треба їхати закордон, багато мороки, тести того не варті.
Почекаємо, скоро з'являться реальні кейси, підуть відгуки.
По поводу агрессора, то в ЕС и США нету доходности нормальной, а в РФ есть. Да и доходы с нашими оф. з/п тяжело подтвердить. Хотя 50000 я могу, конечно, задекларировать и не заплатить при этом налогов вообще, схемы есть. Просто неохота за такую мелочь дергать людей.
— тести цього не варті.
«а в РФ есть»
— я в Україні від російських банок відмовився, а Ви самі по добрій волі думаєте з Мордором зв'язатися?!
Ну кожному своє…
:)
Європа цікава надійністю, а не доходністю.
Якщо ж хочеться доходності, то є купа країн у світі з високою деподоходністю (але і ризики відповідні).
П.С. то что 100€ дорого для тестов, согласен.
Ну кожному своє…
Вы националист?
Так, я націоналіст в сенсі відстоювання інтересів національної спільноти. Але ідеї космополітизму мені теж близькі.