Из постановления Национального банка, которое ограничивает множество валютных операций, очевидно, что главной целью регулятора не является полное ограничение оборота валюты в стране. Безналичных клиентских валютных операций ограничения практически не коснулись.
Как забрать валютный депозит
Главная цель мер, предпринятых НБУ — остановить «вынос» вкладчиками долларовой наличности или евро из банковской системы, которая перекочует под матрасы. Кроме того, снижается мотивация к досрочному снятию валютных депозитов, ведь в таком случае их можно получить лишь в гривне.
Система ограничений НБУ построена таким образом, что наличные можно получить либо исключительно в гривне, либо в валюте, но малыми порциями.
Таким образом, можно дать общую рекомендацию тем, кому сейчас не нужны наличные доллары или евро «кровь из носу»: если вы уверены в своем банке — просто продлевайте срок депозитного валютного договора. Многие банки при продлении договора дают еще и бонус к стандартной ставке. Такое решение выгодно вдвойне. Во-первых, вы не теряете свою валюту, поскольку рано или поздно ограничения будут сняты, как только ситуация в стране нормализируется. Во-вторых, можно будет хорошо заработать еще и на процентах — ставки по валютным депозитам сейчас на пике. А за большой суммой вклада не придется бегать несколько раз.
Вариант номер два: если не уверены в безоблачном будущем банка, в котором сейчас лежит ваша валюта, снимайте ее на валютный текущий или карточный счет (их открытие — сущие копейки и пара дней времени) и «безналом» переводите в тот банк, которому доверяете больше. На переводы безналичной валюты между собственными счетами в разных банках нормативных ограничений не существует.
Важно помнить одно: в неспокойные времена нельзя принимать скоропалительных эмоциональных решений, которые касаются финансов.
Коментарі - 72
А за наличие картинок со стрелочками и описательной частью возможных действий клиентов — дополнительное спасибо.
Банк не отдает наличную валюту…
В таблице есть вариант — безналичное перечисление в другой банк на валютный счет — уверен, вы даже не дочитали до того места…
То у них нет наличных евро (ждите, когда кто-то принесет), то забирайте в гривне, то давайте продлим. То еще что-то. И так до бесконечности.
Уже и на горячую линию звонил, и жалобу на центральный офис писал. Дело почти дошло до написания кляузы в НБУ.
Самым действенным оказалось написания крайне негативного отзыва в интернете на одном из сайтов, где чаще всего и просматривают информацию о репутации банка.
Зашевелились, засуетились — и в течении 3-х дней все решилось. А до этого почти месяц ни сном, ни духом.
С тех пор, лучший валютный депозит — 3-х литровая банка. Даже без банковских процентов — все будет довольно неплохо. С учетом инфляции и валютной политики НБУ. К тому же нет никаких проблем ни с досрочным снятием, ни вообще с доступом к своим средствам.
доставляет…
вопрос. Если перевести деньги в Альфа банк, то сколько это будет стоить? В Капитале говорят что это будет стоить 10% и все равно они не будут делать эту операцию.
С уважением, Заривна Аленас
А жалобу в головной офис банка в письменном виде не пробовали написать минимум четыре месяца назад и отправить заказным письмом — цена вопроса в пределах 5 грн.
А заявление на перевод денег в другой банк на валютный счет тоже не пробовали относить, а тарифы на пробовали изучать, и не то, что вам кто-то сказал что-то сказал о 10% — а обычные тарифы банка на перечисление денежных средств, утвержденные и заверенные подписью и печатью…
Когда они лежат под «матрацем» — это обычная крашеная бумага…
И на мой единственный вопрос: почему Банк не выполнил мое поручение от 02.06.14г. и никаким образом не связался с клиентом, чтобы извиниться и урегулировать хоть как-то этот конфликт, — этот ответ я жду до сих пор.
Украинская банковская система для нормального законопослушного гражданина — этот как минимум джунгли, если не сказать хуже.
А ответ банка вообще поразил minfin.com.ua/company/vab-bank/review/41433/
Оказывается, деньги в кассах есть ?! ЛГУНЫ!!!
— Що там у нас сьогодні з «Дякуємо за довіру»? (це, мабуть, назва депозиту)
— 950 доларів
(мабуть, хтось сьогодні відкрив депозит на таку суму)
Отже, почувши таке, що тільки що клієнт приніс гроші в банк, я можу вимагати, щоб мені виплатили ці кошти?
(якщо цей діалог не був акторством для мене, щоб я не забирав депозит
По-человечески мне их даже жаль, ведь они не виноваты, что головной офис не подкрепляет кассу или подкрепляет, но не в той валюте и не в нужном количестве. Но врать-то зачем? Сегодня уже существует такая тенденция. где клиент выбирает порядочность персонала, жертвуя даже процентной ставкой. Доверительные отношения между банком и клиентом — это составляющая, которая зачастую влияет на выбор клиентом банка.
Крики души на форумах не имеют юридической силы.
Жалобы и претензии в письменном виде и с уведомлением о вручении и желательно в несколько адресов:
ФГВФЛ, НБУ, банк.
Правила оформления своих претензий лучше согласовать с личным юристом или семейным адвокатом…
Буквально минуту назад мне позвонила менеджер одного банка, куда я пыталась свой валютный депозит из ПАО «Финбанк» перечислить 4 месяца назад, но безуспешно, и спрашивала нет ли у меня каких личных контактов в том банке. Так вот, к ней пришел клиент из ПАО «Финбанк», которому «повезло» 1 месяц назад за 5% комиссии перечислить свой валютный вклад в другой банк, и теперь эти деньги где-то застряли и клиент не может найти концов! Такого я еще не слышала. И мне сказали, что ПАО «Финбанк» банкрот и передает свои активы в Платинум-банк. Недаром последние два дня реклама Платинум-банка так и лезет в глаза… А хрен-то редьки не слаще!
Від: ххххххх
«---«------.2013 р. між «ХХХХХБАНК» (далі – Банк) та громадянином ххххххххх (далі – Клієнт) було укладено договір банківського рахунку № хххххх про відкриття і обслуговування поточного рахунку фізичної особи в іноземній валюті (далі – Договір банківського рахунку)
«---«-----2013 р. між Банком та Клієнтом (далі також – Вкладник) було укладено договір № хххххх про строковий банківський вклад з виплатою процентів в кінці строку (далі – Договір банківського вкладу), відповідно до п.1.1. якого Банк відкриває Вкладнику вкладний (депозитний) рахунок № хххххххххх («Вкладний рахунок»), а вкладник вносить на цей рахунок грошові кошти у сумі хххххххх тисяч доларів США (далі – Вклад), на умовах, визначених цим Договором.
Процентна ставка за користування Вкладом складає 10,00 % річних (п. 1.4. Договору банківського вкладу).
Вклад залучається на строк 365 календарних днів, з «___»______.2013 р. по «----«----------.2014 р. включно (п. 1.3 Договору банківського вкладу).
Сплата нарахованих процентів здійснюється одночасно з поверненням суми Вкладу шляхом перерахування на поточний рахунок Вкладника № ххххххх (далі – Рахунок), відкритий у Банку (п. 2.3. Договору банківського вкладу).
Відповідно до п. 3.1.3. Договору банківського вкладу Банк зобов’язується у дату повернення Вкладу, вказану у п. 1.3. цього договору, повернути Вклад на поточний рахунок № ххххх, відкритий у Банку, а нараховані відсотки на рахунок, вказаний у п. 2.3. цього Договору.
«___»_____2014 р. Банком на Рахунок Вкладника № хххххх було повернуто суму Вкладу та нараховані відсотки у загальному розмірі хххххх дол. США.
«___»_____2014 р. Клієнт звернувся до Банку із дорученням про перерахування Банком протягом двох банківських днів суми Вкладу та нарахованих за користування Вкладом відсотків на рахунок Клієнта у Банк «ХХХХХХ» № хххххх за доданими до доручення Клієнта реквізитами (здано до Банку «___»______2014 р. за вх. № ххх).
Проте, в порушення умов Договору та взятих на себе зобов’язань Банком до цього часу не виконано доручення Клієнта від «___»_____.2014 р. Офіційної відмови у здійсненні відповідної операції та повернення вказаного доручення Клієнта із зазначенням на його зворотному боці напису про причину повернення з обов’язковим посиланням на відповідну статтю Закону України та зазначенням дати її повернення, як це передбачено п. 2.3.3. Договору банківського рахунка, Банком здійснено не було.
Відповідно до п. 32.1. ст. 32 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» банк, що обслуговує платника, та банк, що обслуговує отримувача, несуть перед платником та отримувачем відповідальність, пов'язану з проведенням переказу, відповідно до цього Закону та умов укладених між ними договорів.
Відповідно до п. 4.2. Договору банківського рахунку за несвоєчасне (пізніше наступного робочого дня після отримання відповідного документа) чи невірне списання з вини Банку суми з рахунку Клієнта, а також за несвоєчасне зарахування суми, яка належить власнику рахунку, Банк сплачує Клієнту пеню у розмірі 0,1 відсотка від несвоєчасно або невірно списаної суми за кожен день прострочення, але не більше 10 відсотків суми переказу.
Пунктом 32.2. ст. 32 вищезазначеного Закону України також унормовано, що у разі порушення банком, що обслуговує платника, встановлених цим Законом строків виконання доручення клієнта на переказ цей банк зобов'язаний сплатити платнику пеню у розмірі 0,1 відсотка суми простроченого платежу за кожний день прострочення, що не може перевищувати 10 відсотків суми переказу, якщо інший розмір пені не обумовлений договором між ними.
З урахуванням викладеного, пеня, яка підлягає сплаті Банком за несвоєчасне виконання доручення Клієнта від «___»_____2014 р. станом на цей час становить:
Сумма депозита с % вдол. США х 0,1 / 100 х ХХХ днів = ________ дол. США.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 1066 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України) за договором банківського рахунка банк зобов'язується приймати і зараховувати на рахунок, відкритий клієнтові (володільцеві рахунка), грошові кошти, що йому надходять, виконувати розпорядження клієнта про перерахування і видачу відповідних сум з рахунка та проведення інших операцій за рахунком.
Банк має право використовувати грошові кошти на рахунку клієнта, гарантуючи його право безперешкодно розпоряджатися цими коштами.
Частиною 1 статті 1068 ЦК України унормовано, що банк зобов'язаний вчиняти для клієнта операції, які передбачені для рахунків даного виду законом.
Відповідно до ч. 3 зазначеної статті банк зобов'язаний за розпорядженням клієнта видати або перерахувати з його рахунка грошові кошти в день надходження до банку відповідного розрахункового документа, якщо інший строк не передбачений договором банківського рахунка або законом.
Обмеження прав клієнта щодо розпоряджання грошовими коштами, що знаходяться на його рахунку, не допускається (ст. 1074 ЦК України).
У разі несвоєчасного зарахування на рахунок грошових коштів, що надійшли клієнтові, їх безпідставного списання банком з рахунка клієнта або порушення банком розпорядження клієнта про перерахування грошових коштів з його рахунка банк повинен негайно після виявлення порушення зарахувати відповідну суму на рахунок клієнта або належного отримувача, сплатити проценти та відшкодувати завдані збитки, якщо інше не встановлено законом (ст. 1073 ЦК України).
Відповідно до ч. 2 ст. 55 Закону України «Про банки та банківську діяльність» банк зобов'язаний докладати максимальних зусиль для уникнення конфлікту інтересів працівників банку і клієнтів, а також конфлікту інтересів клієнтів банку.
Зміна умов укладених з клієнтами договорів в односторонньому порядку Банкам забороняється (ч. 4 ст. 55 Закону України «Про банки та банківську діяльність»).
З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 1066, 1068, 1073, 1074 та ін. ЦК України, ст.ст. 2, 51, 55, 56, 57, 58, 66, 67, 73, 74 та ін. Закону України «Про банки та банківську діяльність», ст.ст. 44, 55, 61 та ін. Закону України «Про Національний банк України», ст.ст. 2, 4, 30, 33 та ін. Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», з метою попередження звернення Клієнта до Національного банку України для вжиття у встановленому чинним законодавством України порядку заходів впливу до Банку за порушення банківського законодавства та до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб для вжиття відповідних заходів в межах функцій та форм здійснення контролю за виконанням зобов’язань банків у зв’язку з їх участю в системі гарантування вкладів фізичних осіб, додатково беручи до уваги мету забезпечення стабільності банківської системи та обмеження ризиків, авторитету та ділової репутації Банку у сфері надання банківських та інших фінансових послуг (особливо в умовах жорсткої активної конкуренції на ринку банківських послуг), а також з метою запобігання вжиття Клієнтом заходів щодо захисту своїх прав та законних інтересів у судовому порядку (з покладанням витрат із судового розгляду справи на Банк), прошу негайно (у день отримання цього звернення Клієнта) виконати доручення Клієнта від «___»_______.2014 р. щодо перерахування суми депозитного Вкладу з поточного рахунку Клієнта № хххххх, відкритого у Банку, нарахованих на нього відсотків та суму штрафних санкцій за несвоєчасне виконання доручення Клієнта від «___»_____2014 р. у розмірі ххххххх дол. США на рахунок Клієнта у ххххххх № ххххххх за реквізитами, зазначеними у вказаному дорученні від «___»______.2014 р.
в режимі інтернет-банкінгу? Яка комісія?
Бо ж вони правди не скажуть ((
А у відділенні? Мені там сказали, що комісія 3%, але не менше 150$. Це так?
— всередині банку переказував рік тому
— в межах України — заборонено законодавством
— за межі України — не знаю
Между своими счетами — разрешено, т.е. из одного укрбанка
в другой укрбанк можно…
в другой укрбанк можно…»
— да есть такое
Надра банк упорно морозится — только внутри банка…
Для физических лиц даже сейчас без проблем только с «правильным» назначением платежа (перевода).
Никогда не пробовал, но интересно.
— а в банке справку не потребуют? :)
3 х 6 = 18 грн.
и через исполнительную службу получаете деньги через другой Банк с которым договоритесь в полном объеме без потери денег на комиссии и т.д.
Исполнительную службу навестите 2 раза максимум:
2 х 6 грн. = 12 грн.
и заявление на открытие исполнительного производства юрист составит за 100 грн.
Итого расходы: 300+18+12+100 = 430 грн.
есть разница: Вы тратите 850 грн. или 430 грн.?! при этом не имеет значения, если у вас даже миллион на депозите Вы тратите только 430 грн. в среднем, а Банк при миллионе получает еще большую выгоду…
Таким образом Вы накажете Банк
Поэтому думайте, если что обращайтесь иски и заявления могу подготовить
Но ведь никто не запрещает приехать с двадцатью картами, открытыми в разных банках на себя, близких и родственников — и тогда уже получается 18000$…