Мінфін - Курси валют України

Встановити

Чего ожидать предпринимателям от упрощённой системы налогообложения?

Судьба упрощенной системы налогообложения вновь оказалась под вопросом, хотя малый и средний бизнес уже заговорил о том, что упрощенцам «быть». В мае законопроект об упрощёнке был подан в Верховную Раду, но через несколько дней законопроект исчез с сайта парламента. В каком виде «вернется» законопроек?
Разъяснить ситуацию мы пригласили разработчиков документа и участников процесса принятия упрощенной системы.

— Какие нормы прописаны в новом документе?
— Как они отразятся на предпринимателях?
— Что ждет малый и средний бизнес?

Вопросы к экспертам больше не принимаются. Идет подготовка ответов
На ваши вопросы отвечают эксперты:
Ксения Ляпина
народный депутат Украины

(8 відповідей)
Ukrainians
Ukrainians
14 червня 2011, 17:13
Скажите, пожалуйста, когда все-таки ожидается окончательное утверждение упрощенной системы налогообложения. На сколько, по вашим прогнозам это нововведение улучшит бизнес климат страны? (можно в процентах)
Ответ эксперта
liapina
Ксения Ляпина
8 липня 2011, 14:03
Прийняття планувалося 7 липня. Але питання, скоріше, в тому, які поправки будуть в нього внесені, і з якого часу закон набуде чинності. Щодо поправок, то вони можуть бути різновекторними. Зараз складно спрогнозувати, які правки до закону будуть мати підтримку. Очевидно, що набуття чинності цим законом можливе або з початку четвертого кварталу або з початку нового року.
Найбільше очікування від прийняття цього закону — не покращення бізнес клімату, а хоча б не погіршення того, що давала спрощена система оподаткування до прийняття Податкового кодексу (до початку 2011 року).
Ksenya000
Ksenya000
14 червня 2011, 11:56
Здравствуйте. Меня интересует такой вопрос, какое наказание, штраф, пеня будет взыматься с налогоплательщика (юридическое, физическое лицо) случае превышения установленного соответственными законами объема выручки для той или иной категории?
Ответ эксперта
liapina
Ксения Ляпина
8 липня 2011, 14:04
Статею 300.4 проекту закону передбачено, що в разі перевищення встановленого обсягу для 1 та 2 категорії фізичних осіб-платників єдиного податку вся сума перевищення оподатковується за ставкою 15%. Для платників єдиного податку — фізосіб 3 категорії та юросіб сума перевищення оподатковується подвійною ставкою податку (6 або 10% від суми перевищення).
natasha123
natasha123
10 червня 2011, 17:23
Добрый вечер!
Расскажите, пожалуйста, какой налог будут платить предприниматели относящиеся к первой категории по упрощенной системе налогообложения? По какому принципу высчитывается эта сумма?
Ответ эксперта
liapina
Ксения Ляпина
8 липня 2011, 14:05
Податок для першої категорії платників єдиного податку-фізосіб встановлюється місцевими радами раз на рік в межах від 1 до 10% встановленої законом мінімальної заробітної плати (сьогодні це в межах від приблизно 10 до 100 гривень). Які міркування будуть при цьому у місцевих рад, залежить виключно від самих місцевих рад. Як то кажуть – що обрали, те і матимете.
Нажаль, мій прогноз – переважна більшість місцевих рад прийме рішення про максимальну ставку податку. Але, з рештою, така саме ситуація існує останні 10 років. Головний ризик в тому, що встановлена законом мінімальна заробітна плата має всі шанси стрімко зростати до виборів 2012 року. А це, в свою чергу, призведе до подальшого зростання ставки єдиного податку.
timir
timir
10 червня 2011, 16:30
Александр, Кривой Рог
Здравствуйте!
1.Когда планируется принятие законопроекта об упрощенной системе налогообложения в новой редакции?
2.Если пенсионерам-упрощенцам отменят уплату ЕСВ, стоит ли платить его до принятия данной нормы, и какие санкции за неуплату?
Заранее благодарю!
Ответ эксперта
liapina
Ксения Ляпина
8 липня 2011, 14:05
Чи відмінять сплату єдиного соціального внеску пенсіонерам-спрощенцям, поки що не відомо. Але, якщо відмінять – то ця відміна набуде чинності не раніше четвертого кварталу або наступного року. До тих пір обов'язок сплачувати внесок присутній.
BIG
BIG
10 червня 2011, 7:40
Иван, Киев
Добрый день, уважаемые эксперты! Я — предприниматель на едином налоге (услуги), а также директор юрлица. Я плачу в ПФ отчисления с заработной платы, как наемный работник. Почему я должен платить в ПФ как предприниматель? Буду ли я получать 2 пенсии в будущем?
Ответ эксперта
liapina
Ксения Ляпина
8 липня 2011, 14:06
Я притримуюсь думки, що підприємці взагалі не мають бути примусово соціально застраховані. Соціальне страхування у примусовій формі має бути присутнє лише для найманих осіб, для яких левову частку страхових пенсійних внесків сплачує роботодавець. Для підприємця, який веде діяльність на свій страх і ризик, якому не гарантований ні мінімальний дохід, ні обмеження робочого часу, — всі ці форми соціального захисту не властиві. В даному випадку, аналогія скоріше з дивідендами, які отримують власники великих підприємств. Ці дивіденди не обкладаються соцвнесками, бо вони є доходами від капіталу. Але природа підприємницьких доходів така сама, як від дивідендів.
Katrina
Katrina
9 червня 2011, 16:57
Екатерина, Кривой Рог
Что сейчас с упрощенкой? Кабмин поддержал предпринимателей, что дальше?
Ответ эксперта
liapina
Ксения Ляпина
8 липня 2011, 14:07
Зараз важливо, щоб цей законопроект пройшов у вигляді, який не погіршить запропоновані КМУ норми. Як на це вплинути? Скоріш за все своїми письмовими зверненнями на голову ВР та на голів фракцій і груп у ВР. Вся докладна інформація є на сайті ВР www.rada.gov.ua
marsel88
marsel88
9 червня 2011, 14:31
В какие сроки уплачивается единый налог?
Ответ эксперта
liapina
Ксения Ляпина
8 липня 2011, 14:07
Умови не змінюються. Для фізосіб – платників 1та 2 групи сплата має бути до 20-го числа місяця, що передує тому, за який йде оплата. Для фізосіб – платників 3 групи та для юросіб сплата відбувається до 20 числа місяця наступного за тим, за який ви сплачуєте.
MPollock
MPollock
8 червня 2011, 13:42
Марк, Киев
Здравствуйте, уважаемые эксперты. Разъясните, пожалуйста, по какому принципу опредяются категории налогоплательщиков в упрощенной системе налогообложения.
Ответ эксперта
liapina
Ксения Ляпина
8 липня 2011, 14:07
У визначення категорій покладено три критерії, а саме: вид діяльності, відсутність або наявність обмеженої законом кількості найманих осіб та граничний обсяг доходу (виручки від реалізації). Досить чітко визначені категорії платників єдиного податку у статті 291 проекту закону саме за цими трьома критеріями.