Приватні літаки, мільярдери, розкішні нічні вечірки та переговори про зміну клімату за філіжанкою кави на Всесвітньому економічному форумі у Давосі. Які теми обговорюватимуть найбагатші люди планети цього року, розповів Yahoo Finance. «Мінфін» публікує переклад статті.
Вартість життя, Маск та війна: про що говоритимуть мільярдери у Давосі
Щорічний захід знову повертається до звичного часового інтервалу — він відбудеться в середині січня — вперше з початку пандемії covid-19. Тема цього року: «Співпраця у фрагментованому світі». На п'ятиденну конференцію, яка стартує 16 січня, з'їдуться представники світової еліти — від політиків до попзірок.
На засніжених пейзажах Давосу можна буде зустріти найрізноманітніших особистостей: від справжніх ветеранів ВЕФ — генерального директора JP Morgan Джеймі Даймона — до голови Qualcomm Крістіано Амона та музиканта Will.i.am, який став інвестором у високі технології.
Співзасновник та генеральний директор Salesforce Марк Беніофф також візьме участь у заході. Нагадаємо, що цього місяця компанія ухвалила жорстке рішення щодо скорочення 10% співробітників. На відміну від весняно-літнього Давосу 2022 року, Беніоффу не вдасться заручитися підтримкою співгенерального директора — його колишній товариш по цеху Брет Тейлор нещодавно відійшов від справ, щоб зайнятися новим бізнесом.
Конференція, на якій зустрінуться «найкращі розуми» світу, відбудеться в неспокійний час: інвестори все ще відчувають присмак ведмежого ринку 2022 року, а також побоюються щодо можливої рецесії через відсоткові ставки. Війна в Україні також має негативний вплив.
«Війні між Росією та Україною скоро виповниться рік, а економіці та суспільству стає дедалі складніше відновлюватися на фоні постійних потрясінь», — написала керуючий директор ВЕФ Саадія Західі в «Звіті про глобальні ризики», додавши, що «понад чотири з п'ятьох респондентів прогнозують постійну волатильність протягом наступних двох років».
У звіті також йдеться про те, що криза вартості життя є головним короткостроковим ризиком для суспільства. Довгострокові проблеми, такі як боротьба зі зміною клімату та стихійними лихами, які завжди обговорюються на ВЕФ, також залишаються на порядку денному.
Читайте також: 74 роки війни: чому Ізраїль став меккою для передових інвесторів
Крім того, на форумі, ймовірно, обговорюватимуться перспективи ринку криптовалют після краху FTX. Падіння вартості акцій Tesla на фоні дій нового власника Twitter Ілона Маска також може привернути увагу учасників дискусій.
Коментарі