Минулого тижня, після затяжного майже двомісячного падіння, індекси нарешті показали зростання. Головна інтрига — чи продовжиться цей тренд надалі, чи це всього лише короткочасний «відскок». Про це на своїй сторінці у фейсбук розмірковував Іван Компан, фінансист, засновник First Kyiv Investment Club.
Ринки: інвестори в очікуванні повної капітуляції
Короткочасний «відскок» чи «дно»
Більшість інвесторів схиляється до думки, що зростання останніх днів — це класичний «bear market trap», короткочасне зростання, після якого на нас знову чекає падіння, і так аж до повної капітуляції.
Все може бути, адже короткочасні «відскоки» є невід'ємною часткою будь-якого ведмежого ринку, про що свідчить статистика. У 2000 році таких «відскоків» було 6, у 2008 — 5, в 1932 та 1934 по 4, 1980 — 3 і у 1970 — 2. Цього разу спостерігаємо лише за першим. Чи буде він єдиним, як у кризу 1948 року, побачимо.
Читайте також: Рецесія і спад на фондовому ринку США: чому інвесторам не варто боятися
Ринок праці зменшує оберти
У вівторок буде оприлюднене значення Індексу впевненості споживачів (Сonsumer confidence index), що є гарним індикатором того, що відбувається в американській економіці. Як чудово висловився один із керівників Commonwealth Financial Network: «Як почувається споживач, так відчуває себе й економіка і, в кінцевому рахунку, ринок».
Цього тижня на нас чекатиме багато інформації про стан ринку праці в США. Головною подією, звісно, стане звіт Департаменту праці США про стан ринку у травні, який буде оприлюднений в п’ятницю.
Очікується певне зниження кількості людей, що вийшли на роботу, — з 428 тисяч у квітні до 325 тисяч у травні. На фоні інфляції, що змушує компанії скорочувати видатки, багато з них оголосили про зупинку у працевлаштуванні нових співробітників та скорочення існуючого персоналу.
Читайте також: Вплив війни та рецесії, що насувається, на фондовий ринок США
Інфляція не залишає місця оптимізму
Інфляція залишається головною темою розмов у корпоративному світі. За даними FactSet, термін «інфляція» вживався хоча б один раз 398 компаніями з S&P 500 під час оголошення результатів за перший квартал. 338 також вжили словосполучення «виробничі ланцюги».
Загалом прибутки S&P 500 зросли на 9%, що є найнижчим показником із четвертого кварталу 2020 року. Але найгірше те, що у другому кварталі на нас може чекати досить багато негативних сюрпризів від компаній, прибутковість яких страждає від інфляції, а це навряд чи додасть ринку оптимізму.
В середу, 1 червня, починається раніше оголошене ФРС скорочення балансу, так зване QT (Quantitative Tightening), як один із заходів із подолання інфляції. Напевно, ніякого моментального ефекту чекати не варто, але, загалом, QT та початок циклу підвищення ставок є одною з ключових відмінностей нинішньої ситуації від попередніх криз.
Коментарі