Ми живемо у світі, де гроші, що розкидаються щедрою рукою, падають з небес на землю і не коштують нічого, а будь-яка погана новина сприймається як шанс «увійти в ринок» трохи подешевше і щось заробити — так вважає фінансист, засновник First Kyiv Investment Club Іван Компан.
Підсумки тижня: прихід криптозими та бенкет під час омікрону на фондових ринках
Як новини впливають на ринки
Саме таким шансом і стало падіння, що сталося минулого тижня, після оголошення новин про Omicrone, новий штам коронавірусу, яким не забули скористатися всі поціновувачі популярної в останні роки стратегії «Buy the dip!».
Що б не трапилося, а ринок все одно продовжить зростати! Так сталося і цього разу. Всі, хто викупив «Omicron Dip», були винагороджені за свою віру та оптимізм.
Окрім традиційних союзників, які забезпечують зростання ринку останнім часом — економіки, що відроджується, і трильйонних грошових вливань — приспіли й інші, а саме запевнення від Pfizer/Biontech у тому, що третій укол вакцини надійно захистить від будь-якого «омікрону».
Залишилося тільки до цього третього уколу дістатися, особливо в країнах, що розвиваються, багато з яких активно вірять в антивакцинаторські теорії.
Непростим був тиждень для шанувальників криптовалют
Драматичне падіння біткоїну та інших його братів і сестер тиждень тому, коли за один BTC давали лише $45 тис., напевно зробило біднішими багатьох криптотрейдерів-аматорів. Особливо тих, хто любить торгувати з кредитним плечем, щоб, якщо вже «все, так і відразу».
На початку тижня ціни на криптовалюти трохи зросли, відвоювавши частину втраченої вартості, але до кінця знову знизилися, і, схоже, що для криптосвіту настають не найлегші часи. Поки що його активними супротивниками, з великих та сильних країн, виступили Китай та Індія, але, схоже, що й США недалекі від жорсткості правил.
Читайте також: Роздача токенів Aqua та інші важливі «криптоподії» грудня
Держава робить перші кроки для контролю крипти
У середу Комітет Конгресу США з фінансових послуг уперше заслухав керівників найбільших компаній криптогалузі. Це може бути доказом того, що, на думку держави, ризик, пов'язаний з розвитком та зміцненням галузі, зростає.
На думку експертів галузі, нинішні слухання — це перший крок щодо вжиття заходів для регулювання криптогалузі.
Наступного тижня планується засідання банківського Комітету Сенату США на цю саму тему, метою якого буде «дізнатися більше фактів про криптоіндустрію». Для чого?! Щоб ухвалити низку законів, що регулюють діяльність галузі.
Як сказав Сенатор Браун, який очолює Комітет: «Я хочу відповідального підходу до інновацій, а для цього потрібні правила!». Хто б сумнівався, що держава не залишиться осторонь трильйонного грошового потоку?!
Отже, схоже, що криптовольниця добігає кінця, і навряд чи це допоможе зростанню ціни на криптовалюту, адже саме її незалежність від держави «продавалася» як найбільша цінність.
Хоча, для справедливості треба сказати, що учасники слухань у Конгресі з боку криптобізнесу теж заявили, що правила та закони необхідні, оскільки загалом вони допоможуть розвитку галузі.
Історія з Evergrande Group наближається до розв'язки
Цього тижня Fitch знизив рейтинг компанії до статусу «обмежений дефолт», після того, як був прострочений черговий купонний платіж. Важливо те, що прострочений платіж може призвести до крос-дефолту за доларовим боргом компанії у розмірі $19,2 млрд.
Жодного ефекту доміно від проблем компанії поки що немає, насамперед тому, що дефолт компанії є цілком очікуваною подією, а по-друге, китайський уряд намагається різними способами пом'якшити удар і обмежити можливі ризики.
Хоча при цьому, офіційний Пекін дуже чітко дав зрозуміти, що девелопера, що заборгував, з його $300 млрд боргів ніхто рятувати не збирається, принаймні за допомогою бюджетних грошей, зароблених нелегкою працею мільйонів простих і не дуже китайців.
Читайте також: Банкрутство Evergrande: чи варто виходити з китайських акцій
Інфляція побила рекорд за останні 39 років
Згідно з очікуваннями економістів, CPI очікувався на рівні 6,7%, що могло стати рекордом з 1982 року, коли закінчувалася епоха «Великої інфляції», яка тривала 17 років. Тоді, нагадаю, зростання цін досягало неймовірних 20%.
Прогноз виявився не зовсім точним — фактична інфляція склала 6,8% і рекорд справді відбувся. Базова інфляція відповідала прогнозу на рівні 4,9%, і ці дані з усією очевидністю доводять, і ФРС це визнав, що нинішня інфляція ніяка не «тимчасова», а є серйозною проблемою, з якою потрібно боротися.
Про методи боротьби, впевнений, ми почуємо на останньому цьогорічному засіданні ФРС наступного тижня. Швидше за все, буде оголошено про прискорення програми викупу облігацій до $30 млрд на місяць і можливо про заплановані підвищення відсоткової ставки.
На думку відомого ветерана Волл-стріт Еда Ярдені, «проблема інфляції є цілком реальною, і ФРС дуже точно дав зрозуміти, що стурбований цим. Тож тепер їм буде дуже складно змінити свою позицію». Ярдені не виключає можливості, що наступного року станеться 2−3 підвищення відсоткової ставки і, до речі, він далеко не єдиний, хто так думає.
До того ж, Ярдені припускає, що ФРС може замислитися над тим, щоб підняти цільовий показник інфляції у США з нинішніх 2% до 3%. При цьому він прогнозує, що ринки більш-менш спокійно переживуть жорсткість монетарної політики, і переважно завдяки інноваційним технологіям, які компенсують ефект дешевого капіталу вищою операційною ефективністю.
У довгостроковій перспективі важко не погодитись, у короткостроковій, якщо спиратися на історичні дані, підвищення ставки завжди сприймалися ринком погано. Роздрібні інвестори вважають, що цього разу «все буде інакше», а як буде насправді, гадаю, скоро дізнаємось.
Читайте також: Інфляція всерйоз і надовго: у що вкладати гроші
Коментарі - 1
«особенно в развивающихся странах, многие из которых активно верят в антивакцинаторские теории»
Про «передовые» страны напомнить?
https://www.bbc.com/russian/features-54021243
QAnon в США так то вообще ахтунг.