Увечері 7 вересня ціна біткоїна знизилася на 16%. Вперше з середини серпня вартість першої криптовалюти опускалася до $42,8 тис. У результаті різкого зниження котирувань і ліквідації позицій, що послідувала, трейдери втратили понад $3,5 млрд. РБК дізнавався, що могло спровокувати падіння котирувань. «Мінфін» виділив головне.
Чому біткоїн обвалився до $43 тис.
Майнери влаштували розпродаж
Різке падіння курсу біткоїна було спровоковано декількома факторами, вважає провідний аналітик 8848 Invest Віктор Першиков. За його словами, головною причиною обвалу став продаж великого обсягу BTC, в тому числі і на позабіржовому ринку. Все вказує на розпродаж біткоїна великими майнерами, стверджує аналітик. На його думку, це і тиснуло на курс.
За даними аналітичної компанії Glassnode, минулого тижня майнери біткоїна продали близько 2,9 тис. монет.
Також Першиков допустив, що є внутрішній фундаментальний негатив, який ще невідомий більшості учасників ринку, що став причиною фіксації позицій деякими інвесторами.
Читайте також: Біткоїн зросте до $100 тисяч, а Ethereum до $5 тисяч — стратег Bloomberg
Розслідування проти Uniswap
Обвал котирувань міг бути спровокований новиною про те, що Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) почала розслідування проти однієї з найбільших децентралізованих криптобірж Uniswap, стверджує керівник аналітичного департаменту AMarkets Артем Дєєв.
Аналітик пояснив, що учасники ринку можуть побоюватися ланцюгової реакції, в результаті якої цього літа регулятори багатьох країн почали забороняти або обмежувати діяльність криптобіржі Binance. Подальші рухи на крипторинку залежатимуть від новинного фону, додав Дєєв.
У 2021 році Binance зіштовхнулася з тиском світових фінансових регуляторів. 5 вересня вона оголосила про делістинг торгових пар із сінгапурським доларом (SGD). Мобільний додаток криптобіржі було видалено з регіональних платформ App Store та Google Play. На такі дії торгова площадка пішла через вимоги сінгапурського регулятора.
13 серпня Binance повідомила, що жителям Південної Кореї та Малайзії більше не доступні деякі з її продуктів, зокрема, торговельні пари з корейської воною (KWN) та малазійським ринггітом (MYR), варіанти оплати цими ж валютами, а також P2P-додатки. У Binance пояснили зміни в роботі вимогами місцевої влади.
У липні Binance попередила, що припиняє торгівлю криптовалютними деривативами на території Європи. Першими країнами, для яких ця можливість виявилася недоступною, стали Німеччина, Нідерланди та Італія. Їх мешканці не можуть відкривати нові рахунки для торгівлі ф'ючерсними або похідними інструментами. Криптобіржа також стала фігурантом розслідувань у Таїланді.
Читайте також: Де купити біткоїн: 5 бірж, на яких криптовалюту можна придбати за гривню
Ефект Сальвадора
До зниження курсу біткоїна увечері 7 вересня призвели відразу декілька факторів, впевнений CEO криптобіржі EXMO Сергій Жданов. На його думку, перша криптовалюта занадто сильно зміцнилася на новинах про те, що Сальвадор придбав 400 біткоїнів, і не змогла закріпитися на рівні $52 тис.
Ще один фактор, який спровокував падіння котирувань, — це зниження багатьох класів активів і фондових індексів, який спостерігається ввечері 7 вересня, пояснив експерт. Наприклад, вартість золота за минулу добу знизилася на 2%, а індекс S&P 500 впав на 0,30%.
Вранці 7 вересня курс біткоїна оновив максимум із середини травня, досягнувши позначки в $52,9 тис. Ціна активу перевищила $52 тис. після того, як у Сальвадорі набрав чинності закон про легалізацію біткоїна як платіжного засобу, а влада країни повідомила про покупку 400 біткоїнів.
Влітку Сальвадор прийняв закон про визнання біткоїна офіційним платіжним засобом поряд з уже використовуваним в якості валюти цієї країни доларом США. З 7 вересня ціни в країні можуть встановлюватися в біткоїнах, також в криптовалюті можна сплачувати податки. Обмін біткоїнів не обкладається податком на приріст капіталу.
Після падіння біткоїна до $42,8 тис. президент Сальвадора Наїб Букеле повідомив у Twitter, що уряд країни під час обвалу котирувань купив ще 150 біткоїнів.
Читайте також: Біткоїн став офіційною валютою Сальвадора. Чому МВФ і громадяни проти
Коментарі - 12
потому что люди верят, что он вырастет.
и когда все вокруг годами говорят, что он лопнет, а он не лопает, и растет дальше, делая владельцев богатыми, то верящих становится больше.
больше верящих — больше растет.
сейчас большая часть биткойна в руках верящих.
когда биткойн падает, верящие покупают, и не продают.
то есть биткойна на продажу мало.
верящие не продают.
и тогда чуть что и появляется какой-то спрос, то биткойна для продажи мало, не хватает удовлетворить спрос и цена растет. и от этого верящих становится еще больше.
если же вера в том, что он всегда растет на долгосрок, и когда сильно падает, надо скупать, чтобы озолотиться, то он все равно будет расти.
чтобы битка не стало, надо чтобы в него перестали верить.
а что может произойти, чтобы верующий перестал верить в свою религию?