З глобального списку Bloomberg Billionaire Index лише один фінансист тримається у десятці найбагатших людей планети. І це Воррен Баффет. За цей рік він втратив $551 млн, але вже встиг відбити вдвічі більше. Як це виходить у «Оракула з Омахи», частково показує робота його дітища — Berkshire Hathaway. Саме тому мільйони інвесторів з цікавістю вивчають свіжі звіти з операцій за 3 квартал, які вже подали регулятору провідні хедж-фонди, у тому числі й Berkshire.
На чому Баффет робить гроші, коли падають ринки
Втрати Ілона Маска, найбагатшої людини у світі, за рік становили $91,9 млрд, на другому місці за розміром втрат — Марк Цукерберг, статки якого за рік зменшилися на $82,8 млрд. Чанпен Чжао втратив $81,3 млрд, а Джефф Безос — $75 млрд.
Маска називали найбагатшою людиною світу, коли її статки оцінювалися в $248 млрд. Загальну чисту вартість Баффета зараз оцінюють у $108 млрд. Тільки в жовтні статки знаменитого гуру інвестування виросли на $8,9 млрд. За даними Forbes USA, це стало другим результатом за розміром отриманого мільярдерами минулого місяця прибутку (на першому місці — співзасновник ІТ-корпорації Oracle Ларрі Еллісон, статки якого виросли на $16,6 млрд, до $103,2 млрд.).
Однак під керуванням його дітища, Berkshire Hathaway, — $296,1 млрд. Тому велике питання, хто з них — Маск чи Баффет — зараз багатший.
Чому у Баффета виходить
Баффет залишається прихильником вартісного інвестування. А значить, продовжує шукати недооцінені компанії та вкладатися в них «у довгу», не чекаючи на нагальний прибуток.
При цьому закостенілим його не назвеш: він досить легко розлучається з неперспективними акціями та набуває нових.
Так, наприклад, уже протягом кількох місяців Berkshire Hathaway скуповує акції двох нафтових компаній — Occidental Petroleum та Chevron. Баффета, очевидно, мало хвилюють кліматичні дискусії про викопне паливо та ESG.
Що в портфелі
У третьому кварталі Berkshire довів частку «оксиденталів» у портфелі до 4,03%, тепер він має 194,35 млн акцій цієї компанії загальною вартістю $11,94 млрд. Це була найбільша купівля фінансового конгломерату Воррена Баффета в сезоні.
Частка акцій «шевронів» удові більша — 8,02% після купівлі у третьому кварталі майже 4 млн акцій. Тепер всього акцій цієї компанії у Berkshire 165,36 млн. на суму $23,76 млрд.
Ще один напрямок, якому кілька кварталів поспіль фонд приділяє увагу — будівництво. А точніше — роздрібні рішення для домогосподарств.
На початку року Berkshire купував акції Floor & Decor, яка спеціалізується на покриттях для підлоги і RH, ритейлера товарів для дому. На цей раз вибір припав на Louisiana Pacific — корпорацію, яка продає будівельні послуги. Причому вона працює як із бізнесами — будівельним та ремонтним, так і з кінцевими споживачами.
Фонд додав у свій портфель 5,8 млн акцій Louisiana Pacific на $296,69 млн. Хоча ця покупка займає мізерну частку в загальному обсязі паперів, що йому належать, — всього 0,1%. І ще одна позиція — частка у найбільшому у світі виробнику чіпів Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC). Ця покупка вагоміша — 60,06 млн акцій на $4,12 млрд (1,39% у портфелі). Таке придбання чудово демонструє, що Баффет не йде на поводу у страхів і забобонів: всупереч побоюванням атаки Китаю на Тайвань, фінансист «купує» і своїми покупками розгортає ринок.
Акції TSMC після новин про операцію зросли на премаркеті в США на 12,3% (до $81,73 за папір), що стало найбільшим добовим зростанням за більш як два роки, підрахував Bloomberg. Вартість акцій продовжує зростати і на сьогодні вже досягла $82, 54.
Загалом з початку року і до їх подорожчання 14 листопада (коли ринок дізнався про угоди Berkshire) акції TSMC подешевшали на 28% на тлі уповільнення попиту на чіпи та занепокоєння інвесторів щодо надмірної пропозиції. Купівля акцій компанії Баффетом може свідчити про те, що, на думку легендарного інвестора, папери провідного світового виробника мікросхем досягли дна після їх розпродажу на суму, що перевищує $250 млрд.
Що Баффет продавав
З найбільших останніх продажів Berkshire — всі акції Store Cap Corp, фінансової компанії, що спеціалізується на інвестиціях у нерухомість. Фонд додав цю компанію до портфеля у 2017 році та, за підрахунками порталу GuruFocus, з того часу заробив на її акціях $184,09 млн або 34,84%. У третьому кварталі дохід Баффета від інвестицій у Store Capital становив $16,11 млн.
Ще один актив, з якого Баффет піде остаточно не з власної волі — Activision Blizzard (ATVI). Очікується, що компанія буде повністю викуплена Microsoft, але зберігається ризик, що регулятор не схвалить угоду. Berkshire розпродає папери на зростанні, не чекаючи викупу, зокрема на $4,4 млрд. продала у III кварталі.
Примітно, що попри загальний тренд на скупку акцій банків команда Баффета зараз їх продає. Так, з портфеля повністю пішли папери US Bancorp (USB) і майже на $0,5 млрд. скоротилася частка в Bank of New York Mellon (BK).
Аналогічні рухи можна побачити в акціях автогіганта GM: поки решта гравців ринку їх купує (+21% за квартал), Баффет їх продає (-5% позиції в портфелі).
У результаті після всіх покупок та продажів, Chevron тепер займає третю позицію в портфелі Баффета, перші дві тримають Apple (41,76%) та Bank of America Corp (10,3%).
Що купували та продавали інші хедж-фонди
На Taiwan Semiconductor звернув увагу не лише Berkshire Hathaway. Акції компанії купували ще два великі хедж-фонди — Two Sigma Advisers (на $215,27 млн) і Hudson Bay Capital Management (на $150,32 млн).
Ще однією компанією, якою вже другий квартал цікавляться та купують великі хеджи, стала Canadian National Railway Co. Її акції купували Білл Гейтс ($4,91 млрд, Bill & Melinda Gates Foundation Trust), Balyasny Asset Management ($111,64 млн) та Citadel Advisors ($57,18 млн).
На першому місці за сумою покупок опинився Microsoft Corp. Його акцій викупили за квартал на $12,4 млрд. Так само як і минулого кварталу, більшу частину викупив сам же Білл Гейтс через сімейний траст ($9,33 млрд, Bill & Melinda Gates Foundation Trust). Двома іншими великими покупцями стали Hudson Bay Capital Management ($332,68 млн) і Dodge & Cox ($298,54 млн).
Суми продажів були в рази менші: фінансисти явно не поспішають розлучатися з хорошими компаніями, попри постійні розмови про інфляцію, що зростає та рецесію, що насувається.
Проте акцій Apple продали на $3,5 млрд, майже на $3 млрд — акцій Microsoft, і на $2,76 млрд — акцій Visa. Найбільшими «продавцями» були BlackRock, що продала акції Apple і Microsoft (на $1,16 млрд і $908,03 млн відповідно).
Хто з мільярдерів злітав та падав
Баффет продовжує триматися в десятці мільярдерів, а його Berkshire Hathaway посідає перше місце серед найвідоміших хедж-фондів на 21 листопада. Успіхи фонду за останні три роки — +41,81%. Найближчим до цього показника є лише один Девід Ейнхорн (Greenlight Capital, +41,47%).
Рей Даліо, Кеті Вуд та Джордж Сорос, навпаки, у мінусах. Причому, якщо у Bridgewater Associates за продуктивністю за три роки мінус мізерний -0,03%, то у Кеті Вуд він становить -26,74%, а у Сороса — усі -33,95%.
Схоже, конкурентів у Баффета поки що зовсім небагато. Найближчий фінансист в індексі мільярдерів — Джефф Ясс (Susquehanna International Group) — знаходиться на 33 місці, «коштує» $33,1 млрд і за останній рік «виріс» на значні $29,3 млрд.
Поки що серед найбагатших людей лідерство формально продовжує тримати Маск ($178 млрд), Бернар Арно — на другому місці ($158 млрд), на третьому — індійський промисловець Гаутам Адані, якого оцінюють у $132 млрд.
Коментарі - 1