Найближчий рік стане для ринку акцій непростим. ФРС не зможе відвести прийдешню рецесію і обвал S&P 500. Про це розповів Business Insider головний економіст Rosenberg Research and Associates Девід Розенберг.
10 причин триматися зараз подалі від американського ринку акцій
Ринок акцій США забрався дуже високо і до кінця року показуватиме відстаючу динаміку, прогнозує головний економіст Rosenberg Research and Associates Девід Розенберг. Він з 2009 до 2019 року обіймав посаду головного економіста Gluskin Sheff ($8 млрд під управлінням — ред.), а з 2002 до 2009 року — пост головного економіста Merrill Lynch/Bank of America.
Експерт вважає, що згортання фіскального стимулювання підірве зростання економіки США, а ФРС не зможе запобігти нового обвалу ринку акцій. Про все це він розповів в ефірі Real Vision у п'ятницю, 1 жовтня.
Читайте також: Акції або біржові фонди: у що краще вкласти гроші, щоб заробити більше
Топ-10 цитат економіста з інтерв'ю
Про стан американського фондового ринку
1. На даному етапі ринкового циклу покупці акцій американських компаній підбирають копійки перед поїздом, який летить на них. Всі вершки вже зібрані, і врожаю майже не залишилося.
2. Поточні коефіцієнти ринку акцій США не мають історичних аналогів, за винятком єдиного періоду бульбашки доткомів 1999—2000 років.
Про кращі інвестиційні рішення
3. Якби я був інвестором, який ставить тільки на зростання акцій, і був би змушений вкласти всі кошти в ринок, то я б не став купувати S&P 500. Я б купував Японію, так як там фінансові коефіцієнти набагато привабливіші. Співвідношення прибутку японських компаній до їх вартості набагато краще, ніж сьогодні у США.
Про те, як розвиватимуться події далі
4. Найближчі рік стане для ринку акцій непростим. Подешевшають не всі папери, але якщо ви є пасивним інвестором, то, швидше за все, вам буде краще сидіти в кеші, ніж купувати індексні інструменти.
5. Нас оточує величезна завіса невизначеності, яка стосується всього: фінансів, політики і економіки.
6. Мені страшно уявити собі, що принесе наступна рецесія. Глобальний борг досяг $300 трлн, що еквівалентно 350% світового ВВП. Зростання відсоткових ставок, ймовірно, спровокує рецесію, яка почнеться якщо не наступного року, то через рік.
7. Ваше (звернення до ФРС — ред.) кількісне пом'якшення просто викликало зростання апетиту до ризику і нічим не допомогло ринку праці. Чому б вам не вийти і не сказати, що ви проводите програму покупки активів, щоб не допустити схлопування бульбашок, що повсюди надулися?
8. Наступного року відбудеться наймасштабніше скорочення бюджетного стимулювання, обсяг якого буде еквівалентний майже 3% ВВП США, і підвищення ставки за федеральними фондами на 2,5%.
9. ФРС не зможе контролювати ринок акцій: вони зроблять все можливе, але не зможуть запобігти новому обвалу. Однак після нього вони повернуться, щоб склеїти уламки.
Про ситуацію з Evergrande
10. Ситуація навколо (проблемного девелопера) Evergrande дуже наочно демонструє, що відбувається з боргами у Китаї і з бульбашкою на ринку нерухомості країни. З фінансової точки зору проблеми компанії можуть і не вийти за межі Піднебесної, враховуючи, що майже всі її облігації належать китайцям. Однак частка Китаю в світовому ВВП становить майже 20%, тому проблеми країни загалом негативно вплинуть на всю світову економіку.
Читайте також: Вино, автомобілі та годинники: найвигідніші інвестиції у розкіш
Нагадаємо, що у вересні S&P 500 припинив семимісячне зростання і закрив найгірший квартал із початку пандемії.
Коментарі - 4
Для начала хотя бы попробовали отказаться от российских товаров,
ведь Россия официально признана страной-агрессором.
Ну, а потом уже начинайте отказываться от доллара и евро,
как средства сохранения накоплений…