Ті, хто тільки стає на шлях інвестора, здебільшого роблять одні й ті ж помилки. Якщо ви хочете їх уникнути, прислухайтеся до думки професіоналів. Видання Equity зібрало поради від 10 світових гуру інвестування, які змогли заробити величезні статки. «Мінфін» вибрав головне.
10 світових гуру про секрети успішного інвестування
Уоррен Баффетт
Одна з його головних рекомендацій звучить коротко:
Слідкуйте за боргами.
Ще одна важлива порада від мільярдера суперечить філософії любителів авантюр:
Якщо у вас є можливість вибору, набагато важливіше сказати «ні», ніж «так».
Ця рекомендація підкреслює важливість дисципліни і контролю над своїми емоційними поривами на користь аналізу і здорового глузду.
Стратегічні інвестиції — заняття далеко не просте, як може здатися на перший погляд. Більш того, навчатися цій справі на власному досвіді досить непросто, оскільки для цього необхідна величезна кількість часу. З цієї причини не варто недооцінювати рекомендації професіоналів у цій галузі.
Краще купити дивовижну компанію за чесну ціну, ніж чесну компанію за дивовижну ціну.
Уоррен Баффетт неодноразово говорив про те, що купувати варто не ті папери, які показали хороше зростання в короткостроковій перспективі або раптово просіли щодо справедливої вартості, а ті, що здатні дійсно сильно вирости в довгостроковому періоді завдяки не ринковим коливанням, а власному потенціалу.
Купуйте тільки те, чим би ви із задоволенням володіли, якщо ринок закриється на десять років.
Цією порадою інвестор підтверджує переваги стратегічного інвестування — адже в довгостроковій перспективі такі угоди не дуже схильні до стихійних ринкових коливань.
Якщо ви купуєте те, що вам не потрібно, невдовзі ви почнете продавати потрібне.
Баффетт завжди був прихильником обдуманого інвестування і уникав диверсифікації заради диверсифікації. З цієї причини він рекомендує послідовникам вкладати тільки в ті компанії, які дійсно цікаві, не розпорошуючи свій капітал.
Читайте також: Кого підтримує Уоррен Баффет і його Berkshire Hathaway
Дональд Трамп
45-й президент США народився в небідній сім'ї, проте зміг значно примножити свої статки завдяки власному розуму, за рахунок чого може вважатися людиною, до порад якого варто прислухатися. Багато хто знає його як президента, але до цього поста він завжди був одним з найяскравіших та найепатажніших мільярдерів.
Кращі інвестиційні можливості — це акції і облігації.
Трамп радить вкладати свої кошти в активи, що приносять доходи в довгостроковому періоді, а саме в облігації та акції.
Читайте також: Forbes назвав 400 найбагатших американців
Елі Брод
Відомий американський підприємець і філантроп дав пораду, яка може бути використана практично в будь-якій сфері.
Не ризикуйте всім відразу.
Короткострокова торгівля, особливо з використанням кредитного плеча, може дати дуже непередбачуваний результат. Через це дуже важливо при укладанні угод серйозно ставитися до ризик-менеджменту і не входити в позицію всіма засобами, які є на рахунку.
Рей Даліо
Ще один американський мільярдер дає пораду, особливо актуальну в століття високих технологій і свободи інформації.
Ігнорируйте експертів і думайте самі.
Через широке поширення різної аналітики багато трейдерів забувають, що відповідальність за успіх своєї торгівлі несуть виключно вони самі. Зрозуміло, необхідно звертати увагу на думку авторитетних експертів, однак це не означає, що їй потрібно сліпо довіряти — найкращим варіантом буде проведення власного аналізу.
Бернар Арно
Французький підприємець і його компанія Louis Vuitton Moët Hennessy доклали руку до створення кількох найвідоміших елітних брендів в світі, що зробило його одним з найбагатших людей списку Forbes.
Головне в організації компанії — баланс. Ні комерційна, ні творча сторона не повинна переважувати.
Важливість комерційного успіху компанії важко переоцінити. Однак якщо засновник зациклений на грошах, але при цьому не працює над розвитком і підтримкою конкурентних переваг свого підприємства, не прагне вносити в діяльність інновації — його справа не матиме довгострокових перспектив. Необхідно вести свою справу гармонійно.
Джефф Безос
Підприємець, який завдяки розвитку свого бізнесу став найбагатшою людиною на світі, заробивши понад $ 100 мільярдів, дійсно може вважатися авторитетним, а його поради мають особливу вагу.
Коли ви працюєте на довгострокову перспективу, ви робите так, що інтереси власників акції і клієнтів збігаються.
Як і Уоррен Баффет, Безос прагне аналізувати свою діяльність в довгостроковому періоді, розуміючи, що саме час є головним помічником по-справжньому гарного бізнесмена.
Читайте також: Головні везунчики і лузери-мільярдери в 2020 році
Роберт Кійосакі
Один з найуспішніших авторів книг економічної спрямованості в своїх працях дав чимало рекомендацій.
Слово «неможливо» блокує ваш потенціал, в той час як питання «Як мені це зробити?» змушує ваш мозок працювати на повну силу.
Карлос Слім Елу
Мексиканському бізнесменові добре відомі правила поводження з грошима, інакше йому не вдалося б з 2010 до 2013 року утримувати титул найбагатшої людини в світі. У своїх рекомендаціях він небагатослівний, однак від цього вони не менш корисні.
Уникай надмірностей навіть у найкращі часи. Це гарантія стабільності в найскладніші періоди життя.
Карлос ніколи не жив на широку ногу. Незважаючи на те, що свій перший мільйон він заробив уже в 17 років, його немає в рейтингах найбільш довгих яхт, дорогих машин або високих будинків. Слім рекомендує іншим бізнесменам, навіть в період успіху, не витрачати гроші на безглузду розкіш, щоб в результаті не залишитися біля розбитого корита.
Генрі Форд
Один з найвідоміших бізнесменів Америки завжди охоче ділився секретами і психологією свого успіху
Секрет успіху і багатства — в умінні розуміти інших людей так само добре, як і себе. Потрібно навчитися дивитися на кожну справу своїми і чужими очима. Різні точки зору подарують одну правильну.
Форд рекомендує прислухатися до чужих точок зору, намагатися дивитися на свою діяльність з боку, оскільки саме в синтезі різних поглядів в результаті народжується істина.
Читайте також: На чому заробляють мільярдери
Бодо Шефер
Європейським фінансовим консультантом було написано безліч книг, поради в яких були по достоїнству оцінені читачами. Одну з них, що визначає важливість психологічного відношення до справи, можна виділити серед інших:
Треба робити, а не намагатися. Хто хоче спробувати, той готовий до невдачі. Тільки намагатися — це просто заздалегідь виправдовувати свої невдачі, заздалегідь прощати їх. Не існує ніяких спроб. Або ви щось робите, або не робите.
Шефер каже про важливість мати рішучість не тільки почати будь-яку справу, але і довести її до кінця. Підсвідомо даючи собі можливість зазнати невдачі, людина вкладає в свою ідею менше сил, ніж потрібно.
Коментарі - 19
Все впечатление испортили)
Когда они успели?