Мінфін - Курси валют України

Встановити
9 квітня 2020, 19:28 Читать на русском

Методологія сервісу депозитних ставок

Сервіс огляду депозитних ставок України відображає статистичну інформацію про депозитний ринок України.

Сервіс допомагає побачити поточну ситуацію на ринку депозитів, його тренди і тенденції. Тут ви можете подивитися середньоринкові і максимальні депозитні ставки, а також порівняти ставки за депозитами в різних банках України.

В огляді беруть участь всі великі банки України з депозитними портфелями фізосіб від 1 млрд гривень, а також невеликі банки з портфелями до 1 млрд гривень, які активно залучають депозити фізичних і юридичних осіб.

Які депозити входять до огляду?

До огляду депозитних ставок входять вклади в гривні, доларах і євро для фізичних і юридичних осіб на суму до 200 000 грн.

Чому тільки депозити до 200 000 грн?

Депозити до 200 000 грн — найпопулярніші продукти. Депозити фізичних осіб і ФОПів на суму до 200 тисяч гривень гарантуються державою в особі Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО).

Депозити понад 200 000 не гарантовані Фондом. Крім того, ставки за великими депозитами часто можуть відрізнятися від стандартних.

Як розраховується середня ставка за депозитом?

У розрахунок беруться всі депозити банку за вказаний термін і знаходиться середня депозитна ставка за формулою середньоарифметичного числа.

Детальніше про формулу розрахунку середньоарифметичного числа.

Як розраховується максимальна ставка за депозитом?

Беремо всі депозити банку в даній валюті на визначений термін і знаходимо депозит з максимальною відсотковою ставкою. Максимальна ставка може включати в себе деякі бонуси. Наприклад, за відкриття депозиту онлайн або розміщення вкладу на значну суму, але не більше 200 тисяч гривень.

Чому використовуються терміни на 12, 9, 6, 3 місяців?

Дані терміни є найпопулярнішими в банках України.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися