Деякі президенти регіональних банків ФРС уклали багатомільйонні угоди з акціями у 2020 році. Активність чиновників вже привернула інтерес сенаторів, а у ФРС обіцяють позбутися активів. Що ж тримають у своїх портфелях представники регулятора, розповів БКС-Експрес.
Мільйонні угоди: у що інвестують чиновники ФРС
Що сталося
Сенатор Елізабет Воррен відправила 12 листів президентам регіональних банків ФРС з вимогою ввести заборону на володіння і торгівлю акціями високопоставленим співробітникам регулюючого органу. Розкриття інформації показало, що деякі з них здійснювали багатомільйонні угоди на фондовому ринку минулого року, пише CNBC.
Елізабет Воррен висловила стурбованість з приводу «конфлікту інтересів серед високопоставлених чиновників, які мають далекосяжний вплив на формування політики та винятковий доступ до інформації про економіку». Раніше дослідження про інвестиції чиновників ФРС було опубліковано у Wall Street Journal.
Що у портфелях чиновників
Президент ФРС Далласа Роберт Каплан минулого року уклав декілька угод із акціями на суму $1 млн і більше. У числі цих паперів — Apple, Amazon та Delta Air Lines.
Президент ФРС Бостона Ерік Розенгрен володів частками в чотирьох інвестиційних фондах нерухомості і укладав декілька угод зі схожими інструментами. У його інвестиційному портфелі були акції Pfizer, Chevron та AT&T. Його угоди становили від десятків до сотень тисяч доларів.
Читайте також: Три помилки самовпевнених інвесторів: як забудькуватість впливає на портфель
Президент ФРБ Річмонда Томас Баркін практично не торгував, але володів фінансовими інструментами на понад $1 млн. Так, у нього були акції Coca-Cola на понад $500 тис., а також різні біржові та пайові інвестиційні фонди, в тому числі не менше $1 млн у фонді Vanguard Admiral Shares.
Нинішні правила
Каплан і Розенгрен випустили заяви, в яких стверджували, що їх інвестиції відповідали етичним правилам ФРС, але зобов'язалися продати свої активи до кінця місяця і припинити торгівлю на весь час, доки вони займають ці посади, щоб уникнути «навіть видимості будь-якого конфлікту інтересів».
Голова ФРС Джером Пауелл наказав «по-новому і всебічно вивчити етичні правила щодо допустимих фінансових вкладень і дій високопоставлених чиновників ФРС».
«Довіра американського народу є важливою для Федеральної резервної системи для ефективного виконання нашої важливої місії», — сказав представник ФРС.
Сам Пауелл є фахівцем із приватних інвестицій, раніше він працював в інвестиційному фонді Carlyle Group. Власний капітал Пауелла становить понад $17 млн, пише Reuters. Однак, перебуваючи на своїй посаді, він не веде активної торгівлі на біржі.
Читайте також: 6 трендів фондового ринку до кінця року
Правила ФРС забороняють торгівлю під час нарад із політики ФРС, коли поширюється важлива для ринку інформація, а також вимагають, щоб цінні папери зберігалися не менше 30 днів. Чиновникам ФРС заборонено купувати акції банків та інші активи у фінансовому секторі.
Коментарі - 2