Незважаючи на стрімке зростання популярності криптовалют, багато інвесторів тримаються від них подалі. Серед них — і мільярдер Воррен Баффет. У чому причини такої позиції «оракула з Омахи», розповів портал Financial One. «Мінфін» публікує ключові тези.
Чому Баффет не купує біткоїн: три причини
«Яд у квадраті»
Останні півтора місяці були нерівними для біткоїна. Після цікавого першого кварталу 2021 року, який привів головну криптовалюту в середині квітня до рекордного піку в $63 тис. за одиницю, пішов обвал більш ніж на 40%.
Незговірливі інвестори, які всього пару місяців тому, можливо, думали, що упустили можливість всього свого життя, тепер зітхають з полегшенням. У той же час ті, хто купив криптовалюту на піку, намагаються не думати про свої втрати.
А як щодо Воррена Баффета? Що б сказав найвідоміший інвестор у світі тим, хто, можливо, подумує про запуск своїх інвестиційних програм і покупку біткоїна за вигідною ціною?
«Це, ймовірно, щуряча отрута в квадраті», — одного разу заявив Баффет.
У той час як пан Баффет вирішив не коментувати криптовалюту під час щорічних зборів акціонерів своєї компанії Berkshire Hathaway на початку цього місяця, віцеголова Berkshire Чарлі Мангер не соромився у виразах на цю тему.
«Я не підтримую валюту, яка так корисна викрадачам і здирникам, — сказав Мангер під час серії запитань і відповідей, за якою спостерігали багато учасників зустрічі. — Все це огидно і суперечить інтересам цивілізації».
Раніше свою думку про біткоїн висловлював і сам Баффет. «У мене немає жодного біткоїна. Я не володію жодною криптовалютою і ніколи не буду», — сказав він CNBC у 2020 році. Інвестор вказав три причини, чому дотримується такої позиції.
Немає жодної цінності
Інвестору-мільярдерові не подобається біткоїн, тому що він вважає його непродуктивним активом. Баффет, як відомо, віддає перевагу акціям корпорацій, чия цінність і грошовий потік засновані на виробництві. Але криптовалюти не мають реальної цінності, як висловився Баффет в інтерв'ю CNBC у 2020 році.
Читайте також: Топ-20 кращих книг для початківців і досвідчених трейдерів
«Вони не відтворюються, вони не можуть відправити вам чек, вони нічого не можуть зробити, і ви лише сподіваєтеся, що пізніше хтось інший прийде і заплатить вам за них більше грошей, але отримуєте лише привід для хвилювань», — заявив Баффет.
Крипту не можна вважати грошима
Як актив, що торгується, біткоїн процвітав. Але чи відповідає він трьом критеріям грошей? Згідно з найпоширенішим визначенням, гроші повинні бути засобом обміну, сховищем вартості і розрахунковою одиницею.
Але Баффет називає це «міражем». «Це не відповідає тесту валюти, — сказав мільярдер. — Це не довговічний засіб обміну, це не сховище вартості».
Він додає, що це дуже ефективний спосіб анонімної передачі грошей. Але «чек — це теж спосіб передачі грошей». Баффет також сказав: «Невже чеки коштують купу грошей лише тому, що вони можуть їх передавати?»
Нерозуміння процесів
Воррен Баффет став одним із найуспішніших інвесторів в історії, дотримуючись акцій, які він розуміє.
«У мене і так вистачає неприємностей з речами, в яких, як мені здається, я дещо тямлю. З якого дива мені потрібно займати довгу або коротку позицію в тому, про що я нічого не знаю?», — заявляв інвестор.
Читайте також: Заробили 88% на біткоїні та ефіріумі і докупили 4 альткоїни
Але люди люблять грати в азартні ігри, сказав він CNBC після щорічних зборів Berkshire Hathaway у 2018 році, а це є ще однією проблемою з непродуктивними активами.
Коментарі - 13
https://economics.segodnya.ua/ua/economics/kriptovalyuta/ukraincy-podseli-na-kriptovalyutu-chislo-treyderov-stremitelno-vyroslo-1528733.html