Перші пристрасті після введення з 20 березня посиленого карантину в Києві і інших містах та областях України вже вляглися. Хоча негативна статистика по коронавірусу продовжує прогресувати. Бізнес та населення намагаються адаптуватися до нових обмежень, але валютний ринок залишається в досить знервованому стані.
Прогноз готівкового курсу долара, євро і рубля на вихідні
Це звичайно не стрибки по 20−30 копійок і більше за день, як це було при першому локдауні в березні 2020 року, але коливання курсу все ж посилилися. Лише в цю п'ятницю котирування протягом дня почали знижуватися, але вечірній вихід Сітібанку з купівлею долара повернув курс практично до ранкових значень 27,99 / 28,01.
Всього за період з 22-го по 26-е березня долар на міжбанку виріс на 29 копійок з 27,70/27,715 до 27,99/28,01 гривень, а євро на 8 копійок — з 32,92/32,94 до 33,00/33,02 гривень. Причому, починаючи з вівторка долар почав активно дорожчати і швидко протестував психологічний рівень в 28 гривень. Лише в п'ятницю, міжбанк трохи заспокоївся, хоча в кінцевому підсумку, котирування і повернулися знову до рівня 27,99/28,01 після невеликого просідання протягом дня.
Нацбанк на торгах в ці дні не з'являвся, але періодично замість нього на ринок виходив хтось із держбанків з продажем долара на піку котирувань, що знижувало ажіотажні настрої.
Готівковий ринок був набагато спокійніше, ніж міжбанк, і на зростання котирувань на торгах реагував дуже обережно. Це не дивно. Більшості громадян зараз не до валюти. Їх більше хвилюють перспективи вакцинації, статистика по коронавірусу та значне зростання цін на споживчі товари і паливо.
Відсутність великого сплеску попиту на готівкову валюту навіть при оголошенні локдауна призводить до того, що власники обмінників змушені дуже акуратно підходити до виставлення своїх цінників. Конкуренція на цьому ринку значна і особливо задирати котирування продажу або занижувати курс прийому навіть в самих жвавих місцях загрожує для фінансистів втратою клієнтів.
Не зможуть особливо «розгулятися» вони і на ці вихідні. Основними критеріями для них при виставленні курсів на 27−28 березня будуть:
1) котирування міжбанку станом на кінець торгів п'ятниці;
2) реальний попит/пропозиція по готівкової валюти з боку громадян в їхніх регіонах;
3) співвідношення пари євро/долар і долар/рубль на міжнародних ринках станом на вечір 26-го березня.
Читайте також: Підсумки тижня з Михайлом Федоровим
Для мінімізації своїх валютних ризиків власники обмінників встановлять середній рівень спреда як по долару і євро, так і по рублю. Але через низьку активність громадян єдиною стратегією заробітку для фінансистів в ці вихідні буде формат роботи «з обороту». Власної гри «на підвищення» або «на пониження» при такій ситуації в країні власники обмінників не вестимуть.
Курси готівкових валют на 27−28 березня
Котирування долара в обмінниках фінкомпаній будуть у межах: прийом 27,70 — 27,90 гривень і продаж 27,95 — 28,10 гривень. Спред в більшості обмінників фінкомпаній складе від 15 до 25 копійок на доларі. Частина точок обміну валюти при наявності індивідуальних завдань можуть скорегувати наші прогнозні курси ще на плюс-мінус 4−7 копійок.
Котирування євро. Істотних коливань пари євро/долар на зовнішніх ринках ввечері цієї п'ятниці не очікується. Початок наступного тижня також не насичений подіями, які можуть глобально змінити це співвідношення. Тому, власники обмінників будуть при виставленні своїх котирувань по євро на суботу та неділю орієнтуватися на співвідношення пари євро/долар у межах 1,1780−1,1820 долара за євро і просто перерахують котирування євровалюти щодо гривні через курс долара щодо гривні і вказане вище співвідношення пари євро/долар.
Другим обмежувачем апетитів фінансистів по євро буде середньоринковий рівень котирувань з купівлі-продажу євровалюти в їхній місцевості.
За прогнозом «Мінфіну», на 27−28 березня обмінники виставлять такі курси за готівковим євро: прийом 32,70- 32,90 гривень і продаж 32,95 — 33,15 гривень при спреді у межах від 20 до 30 копійок. Як і по долару, при наявності індивідуальних завдань частина обмінників фінкомпаній може скорегувати наші прогнозні курси ще на плюс-мінус 4−7 копійок на євро.
Котирування по російському рублю. На цьому тижні російську валюту сильно лихоманило. Почалося все ще з заяв американського президента щодо російського керівництва, а закінчилося — стрибками цін на нафту та ралі по рублю щодо долара і євро.
Немає особливої впевненості в стабільності ситуації з рублем і на наступному тижні. Тому для мінімізації своїх ризиків в ці суботу та неділю більшість обмінників розширять коридор з купівлі / продажу цієї валюти та виставлять такі котирування по рублю: прийом за 1 рубль у межах 0,360- 0,367 гривень і продаж 0,369 — 0,375 гривень.
Коментарі - 2