Рішення Нацбанку підвищити з 21 липня офіційний курс долара з позначки 29,2549 гривень, на якій його було зафіксовано з початку війни, до відносно ринкового значення 36,5686 гривень призвело до руху всього валютного ринку України.
Курс готівкового долара та євро: найцікавіше ще попереду
Як завжди, першою реакцією власників обмінок було підвищення котирувань продажу долара до максимально можливого рівня у 40 гривень і вище. Спред між купівлею та продажем розширився до 1−2 гривень.
Крім того, почалися спроби психологічно розкачати котирування на фоні новин під соусом «негайно купуйте зараз, оскільки завтра буде тільки дорожче».
Але недостатній попит із боку реальних покупців валюти змусив фінансистів зменшити оберти. Вже до середини дня 21 липня вони припинили підвищувати курс, а надвечір цінники почали поступово просідати.
Частина обмінок встигли за цей час накупитися відносно дорогої валюти, а ось із продажами за завищеним курсом у них особливо не склалося. Тобто зараз вони сидять на дорого купленій валюті. Це не дає їм можливості сильно знизити свої цінники продажу, або ж вони повинні це зробити собі в збиток. Звичайно, такий варіант їх не влаштовує.
Читайте також: НБУ розповів, чому офіційне зниження курсу гривні не вплине на ціни
Тому дуже цікаво складеться ситуація з готівковою валютою цими вихідними.
У тих регіонах, де конкуренція між обмінками низька і є певна нестача готівкової валюти, власники обмінників намагатимуться зберігати максимально високий рівень продажу долара та євро.
Але з іншого боку, той факт, що Нацбанк практично вирівняв ринковий готівковий та фіксований міжбанківські курси, вже призвів до того, що у п'ятницю на торгах клієнти почали активно продавати валюту.
Дійшло до того, що через відсутність покупців частина продавців віддавала долар уже самому Нацбанку по 36,5686 гривень. Тобто валюта на ринку вже є. Отже, якщо ще в перспективі запустять експорт зерна — певний її приплив спостерігатиметься найближчим часом у досить великих обсягах. Тому після спроби максимально підвищити курс на новинах Нацбанку, на нас чекає період очевидної корекції у бік поступового зниження цінників. Як на міжбанку, так і опосередковано — на готівковому ринку.
Тим паче, що через стрімко зростаючі ціни, наслідки воєнних дій, втрату роботи та скорочення зарплат платоспроможність населення знижується. Більшості громадян зараз не до скуповування валюти.
Низький попит змусить власників обмінників стати поступливішими щодо курсу продажу долара. Що варто врахувати тим, кому зараз потрібно з різних причин купувати валюту.
Читайте також: За підсумками 2022 року інфляція перевищить 30% — НБУ
Не буде цими вихідними вже й особливих сюрпризів щодо євро. 21 липня ЄЦБ прогнозовано підвищив відсоткову ставку на 0,5% річних із фактично нульового рівня. Це вже було закладено у співвідношення пари євро/долар на зовнішніх ринках. Тому пара євро/долар візьме з понеділка-вівторка короткий перепочинок у частині валютних ралі до 27 липня, коли відбудеться оголошення рішень ФРС США щодо підвищення відсоткових ставок в Америці.
Курси готівкових валют на 23 та 24 липня
Котирування долара в обмінниках фінкомпаній перебуватимуть у межах: прийом — 37,90−38,60 гривень, продаж — 38,70−39,50 гривень.
Спред між курсами прийому та продажу на вихідні буде розширено до 35−90 копійок на доларі. Деякі обмінники намагатимуться утримати ще більший курс продажу американської валюти, оскільки встигли набратися «дорогого» долара 21-го числа на піку ажіотажу через рішення Нацбанку. І тому зможуть його опустити лише після того, як продадуть невдало закуплену раніше дорогу валюту або усереднять собі вартість долара за рахунок нових, дешевших покупок.
Котирування євро. Коригування пари долар/євро на міжнародних ринках після оголошення рішень ЄЦБ вже завершено. А до дати ухвалення рішення ФРС США ще є час, що знижує валютні ризики фінансистів за євровалютою у вихідні. Проте, через потрясіння останніх днів власники обмінок все ж таки збережуть поки що широкий спред між купівлею/продажем євро. І при цьому орієнтуватимуться на співвідношення пари долар/євро станом на вечір п'ятниці, тобто в межах коридору 1,0220−1,0270 долара за євро.
Котирування готівкової євровалюти перебуватимуть у більшості обмінок у межах: прийом — 38,40−39,05 гривень та продаж — 39,40−39,90 гривень.
Основна частина обмінок фінкомпаній цими вихідними буде змушена часто коригувати свої цінники, залежно від індивідуальних завдань та умов роботи у регіонах. Зазвичай це обсяг готівкової гривні та євро в обміннику, реальний попит на валюту в даній місцевості, обсяг валюти, що здається, і «собівартість» її купівлі у населення.
Коментарі - 33
1. Оптимістичний (37−39)
2. Реалістичний (40−41)
3. Песимістичний (42+)
До кожного пункту додати 4−5 тезисів обгрунтування (не маю часу зараз на друк всього). Ось так якось потрібно будувати експертний прогноз на тиждень. А потім констатувати який сценарій спрацював. На основі тижневих аналізів за поточний місяць можна розробляти прогноз на наступний місяць…
Колиб курс впав так низько щоб люди дійсно втратили на купівлі?
Якщо людина всі свої заощадження переводить у валюту , і вже завтра чекає що курс зміниться значно що дозволить виграти на курсі, то це марно.
Іноземна валюта це впершу чергу єнергоресрурс, техніка, речі та в якійсь мірі продуктовий кошик.
За сир ітаійський з постачальниками розраховуються у іноземній валюті, джинси левайс та нафта з якою вже потім бензин потрапляє у каністри.
І знову, це не валюта зростає на світових ринках (там не особливо значні коливання) , а гривня просіла, тосму може бути і 50−100, питання лише в якій валюті отримувати зарплату, або заробляти.
вот в чем вопрос