За тиждень долар на міжбанку виріс з 27,96 / 27,98 до 28,015 / 28,04 гривень, а євро увечері в п'ятницю котирувався у межах 32,93 / 32,96.
Долар подорожчав на міжбанку. Як відреагують обмінники
Кінець березня і початок квітня на валютному ринку України пройшли під впливом чотирьох основних подій:
1) посилення карантинних заходів по всій країні і в Києві;
2) завершення звітного періоду;
3) отримання експортерами відшкодувань ПДВ та витрачання ними цих коштів;
4) проведення аукціону Мінфіну з розміщення гривневих і валютних ОВДП 30 березня і погашення на наступний день валютних облігацій на суму $325,2 млн і відсотків по п'яти гривневим випускам.
В першій половині тижня котирування просідали, але за четвер-п'ятницю долар і євро практично повернули собі всі втрачені позиції, а американська валюта навіть подорожчала.
НБУ з понеділка по четвер участі в торгах не приймав, але в п'ятницю все ж таки вирішив не дати спекулянтам максимально зіграти «на підвищення» і продав $50 млн по 27,98 гривень. Цим він показав учасникам міжбанку своє бачення верхньої межі коридору по долару, хоча вони і перевищили її після уходу регулятора з п'ятничних торгів.
Готівковий ринок просто коригував свої цінники в залежності від котирувань міжбанку. Своєї гри «на пониження» або «на підвищення» власники обмінників не вели. Але п'ятничне зростання котирувань на міжбанку дещо спантеличило фінансистів. Вони почнуть хеджувати свої курсові ризики, розширивши спред на цих вихідних між купівлею і продажем по долару, євро і рублю та підвищивши котирування продажу всіх трьох валют.
З іншого боку, зростання інфляції в країні, проблеми з коронавірусом і локдауном зараз хвилюють людей набагато більше, ніж курс. Тому черг біля обмінників не спостерігається. Сплеску попиту на готівкову валюту, як і раніше — немає.
Але власники обмінників будуть змушені 3−4 квітня дуже виважено і обережно виставляти свої цінники. Щоб і не прогадати за курсом, але й не втратити клієнтів.Конкуренція на цьому ринку дуже жорстка.
Основними критеріями для них при виставленні курсів у вихідні, як і раніше будуть:
- котирування міжбанку станом на кінець торгів п'ятниці;
- реальний попит/пропозиція по готівкової валюти з боку населення;
- співвідношення пари євро / долар і долар / рубль на міжнародних ринках станом на вечір 2 квітня.
Курси готівкових валют на 3−4 квітня
Котирування долара в обмінниках фінкомпаній будуть знаходитися у межах: прийом 27,70 — 27,90 гривень і продаж 27,95 — 28,10 гривень. Спред в більшості обмінників фінкомпаній складе від 15 до 25 копійок на доларі. Наші розрахункові курси частина обмінників може ще скоригувати на плюс-мінус 5 8 копійок в залежності від своїх індивідуальних завдань і наявності у них вільної готівкової гривні та валюти.
Котирування євро. Значних коливань пари євро / долар на зовнішніх ринках увечері 2 квітня не очікується. Тому на ці вихідні власники обмінників будуть при виставленні своїх курсів по євро орієнтуватися на співвідношення пари євро / долар у межах 1,1730 -1,1780 долара за євро. І як завжди — просто перерахують котирування євро щодо гривні через курс пар долар / гривня і вказаний вище коридор по парі євро/ долар.
За прогнозом «Мінфіну», на 3−4 квітня обмінники виставлять такі курси за готівковим євро: прийом 32,60 — 32,70 гривень і продаж 32,75 — 33,00 гривень при спреді у межах від 20 до 30 копійок. Деякі пункти обміну валют фінкомпаній можуть скорегувати наші прогнозні курси ще на плюс-мінус 5−10 копійок на євро.
Котирування по російському рублю. Через події на міжнародних ринках нафти, загостренні відносин Росії та США — в ці дні рубль продовжує лихоманити без великої впевненості в стабілізації ситуації з ним найближчим часом. Тому для мінімізації своїх ризиків на вихідні більшість обмінників розширять спред між купівлею і продажем по російській валюті та виставлять такі котирування по рублю: прийом за 1 рубль у межах 0,360- 0,367 гривень і продаж 0,368 — 0,375 гривень.
Коментарі - 2