Цей робочий тиждень не був спокійним на валютному ринку як в Україні, так і у світі. Чинник інтриги рішень ЄЦБ щодо відсоткових ставок «псував нерви» як міжнародним спекулянтам, так і місцевим українським гравцям, які працюють з євро. Як закінчує тиждень валютний ринок і що буде з курсом цими вихідними, — у свіжому прогнозі «Мінфіну».
Долар та євро знову лихоманить: чи робити ставку на швидке падіння курсу в обмінниках
Курс євровалюти суттєво змінювався щодо долара на зовнішніх майданчиках. І, відповідно, спостерігалися стрибки курсу євро й щодо гривні на українському міжбанку:
Пара євро/долар за 09−13 вересня 2024 року
Міжбанк (євро) за тиждень із 9 до 13 вересня
Реагував на це і готівковий ринок:
Готівковий курс євро за тиждень
У результаті європейський регулятор все ж таки «не підвів» аналітиків і вирішив так, як від нього і очікували. Він знизив відсоткові ставки: базову — до 3,65%, маржинальну кредитну ставку — до 3,9%, а депозитну — до 3,5% річних. Щобільше, судячи з коментарів керівництва ЄЦБ, це не останнє зниження ставок цього року, що також збігається з очікуваннями ринку.
Тепер слово за ФРС США, який своє рішення оголосить 18 вересня. На відміну від ЄЦБ, Федрезерв поки що й не розпочинав цикл зниження ставок, а економічні новини щодо американської економіки досить суперечливі. Зберігається глобальна інтрига: чи розпочне ФРС своє зниження ставок 18 вересня, і головне — якщо знизить, то наскільки цього разу (варіанти: на 0,25%, або відразу кардинально — на 0,5% річних). А це знову зараз зробить євро та долар основними інструментами для спекулятивного заробітку у всьому світі, зокрема, й в Україні.
Із позитивних новин варто відзначити рішення МВФ на рівні персоналу про виділення Україні нового траншу в сумі близько $1,1 млрд, а також заява НБУ про те, що цінова стабільність із прагненням до рівня 5% залишиться його пріоритетом найближчі 3 роки.
Хоча водночас заяви Фонду, уряду та Нацбанку несуть і негативні меседжі нашому ринку — податки будуть підвищені, «гнучкість» курсу (читай — досить часті девальваційні та дуже рідко ревальваційні зміни за курсом долара в Україні) триватимуть, а зростання інфляції (будемо реалістами) — навряд чи в цій ситуації особливо сповільниться, принаймні, до кінця 2025 року.
Як закінчується тиждень
У результаті за цей тиждень на торгах долар зріс під час продажу на 40 копійок — із 40,94/40,98 початку понеділка до 41,35/41,38 гривень до кінця п'ятниці.
Міжбанк (долар) за тиждень
А безготівковий євро зріс зі стартових рівнів 9 вересня 45,3123/45,3402 майже на 56 копійок — до котирувань 45,886/45,8986 гривень до завершення сесії 13 вересня.
На готівковому ринку до вечора п'ятниці особливого ажіотажу не було. Долар спокійно продавали за 41,50 — 41,60 гривень, а готівковий євро — за 45,95 — 46,20 гривень.
Але загальна негативна тенденція зберігається: попит на валюту із боку громадян продовжує перевищувати обсяги її здачі населенням в обмінники та продаж валюти з карток громадян банкам:
Операції фізосіб із купівлі/продажу іноземної валюти (30 днів)
У такій ситуації цими вихідними власникам обмінників немає сенсу як особливо знижуватися за курсом продажу долара та євро, так і немає чого сильно звужувати свої спреди між купівлею та продажем валюти.
Вони продовжать працювати у форматі «з обороту» із середнім рівнем спреду в межах 20−25 копійок за доларом та 20−30 копійок за євро. Оптові обмінники (за сумами від 1 000 доларів або євро) традиційно будуть готові «рухатися» в межах 3−5 копійок як щодо підвищення рівня прийому валюти у громадян, так і щодо цінника своїх продажів.
Прогноз курсу готівкового долара та євро на 14−15 вересня
Курс долара у більшості обмінників фінкомпаній та у працюючих вихідними відділень банків перебуватиме в межах коридору: прийом від 41,15 до 41,45 гривень та продаж від 41,50 до 41,65 гривень.
А курс євро на готівковому ринку 14−15 вересня перебуватиме в межах: прийом від 45,50 до 45,90 гривень та продаж від 45,95 до 46,35 гривень.
Євро знову продовжить бути головним інструментом для спекулятивного заробітку цими вихідними через дуже великий розкид котирувань євровалюти в різних мережах обмінників у всій Україні.
Коментарі - 11
Невже крім улюблених вами обмінок, в Україні ніхто більше не продає валюту,
як готівкову так і безготівкову, що ви тільки про обмінки й пишете.
Чи для вас банки існують тільки в контексті міжбанківського валютного ринку.
Чому ви рахуєте курс по оферах на міжбанку, які не мають ніякої юридичної сили,
а не по офіційному курсу НБУ, згідно якого проводиться більшість розрахунків в Україні.
Довідково…
Оф.курс НБУ за останній тиждень
09.09 = 41,0168 грн/$
10.09 = 41,0948 грн/$
11.09 = 41,1400 грн/$
12.09 = 41,1855 грн/$
13.09 = 41,2743 грн/$
16.09 = 41,3171 грн/$
«У результаті за цей тиждень на торгах
долар зріс під час продажу на 40 копійок»
Офіційницй курс НБУ зріс на 30 коп.
Я вже неодноразово питав, але так і не отримав розумної відповіді,
крім завуальованної тези на кшалт — «я так хочу і крапка».
Чому на Мінфіні віддають перевагу публікації оферів з міжбанку,
по яких може й не було ні однієї угоди, та принципово ігнорується
середньозважений курс по усіх угодах за торгову сессію, який НБУ
публікує у якості офіційного курсу.
Чим вам так завинив офіційний курс НБУ, що ви постійно
забуваєте його оприлюднювати, проте якісь офери тичете під
самий ніс читачам майже не щоденно.
2) В статтях я аналізую ситуацію на ринку (тобто угоди міжбанку та готівковий ринок), тому що по офіційному курсу Вам валюту нажаль чомусь ніхто не продає Даже сам НБУ пише під своїми офіційними курсами, що ці курси «без обов«язків регулятора купувати чи продавати по ньому». Тобто це розрахункована за методикою Нацбанка величина, але ринок — діло зовсім інше. І Ви це знаєте, приклад — офіційний курс НБУ 29,25 грн до доллара і при цьому курс готівковий біля 40 і вище після вторгнення рф і потім протягом майже року. Потім знову — офіційний 36,6 — готівковий 43. Зараз при політиці «керованої гнучковсті» періодично маємо 0,5−1 гривні розриву готівкового ринку з офіційним курсом.
Враховуючи, що читачів цікавить саме курси по яким вони можуть продати/купити валюту в обміннику чи на міжбанку — пишу саме про них, а не про офіційний курс Нацбанку, який часто суттєво відрізняється від реалій життя. Так саме зараз офіційна інфляція всього біля 7,5%, а чомусь молочка, основна частина їжи, послуги та інше зросли з початку року на 20−30%. Це теж, нажаль, казуси офіційної та реальної статистики.
Ладно бы мне вешали лапшу на уши владельцы обменок или валютные спекулянты,
но читать сказки о валюте в вашем исполнении — это уже перебор…
К сведению, мои последние покупки безналичной валюты.
07.08 при оф.курсе НБУ на 08.08 на уровне 40,9847грн/$ после 18:00 я покупал
безналичную валюту по курсу 41,00грн/$, что на копейки выше оф.курса НБУ.
06.09 при оф.курсе НБУ на уровне 41,0890грн/$ я покупал безналичную валюту
по курсу 41,09грн/$, что на копейки выше оф.курса НБУ.
Какие курсы продажи валюты были в ПОВах на озвученные выше даты,
можете посмотреть в своих публикациях и ощутить разницу.
Неужели за два года вы так ничего и не слышали о продаже банками безналичной валюты физическим лицам, если принципиально стараетесь не упоминать о такой опции, вспоминая максимум только о продаже налички через кассу банка.
Следует признать, что ещё мало людей пользуются правом покупки безналичной валюты в банках по льготным курсам и одна из причин, это почти полное замалчивание всеми без исключения сотрудниками редакционного коллектива Минфина этой темы.
За пару лет всего пару статеек тиснули на Минфине и одна из которых звучала типа,
почему банки могут не отдать валюту и на этом полная тишина.
Конечно, я пытаюсь заполнить этот пробел своими текстами, но считаю,
что и экперты редакции Минфина не должны обходить эту тему стороной.
считают себя пупами земли…
З повагою, будуть ще питання — пішить, відповім у понеділок. Гарних вихідних!
игнорируете курсы безналичной продажи валюты в укрбанках.
Кстати, кроме Привата в стране есть ещё около 40 укрбанков,
продающих валюту по безналичному рассчёту физлицам.