Дефіцит бюджету за підсумками року може виявитися навіть нижче 3% ВВП. Картину сильно поліпшить і отримання дешевих грошей від МВФ. До такого висновку дійшов експерт економічних програм Українського інституту майбутнього Данило Монін, перерахувавши прогнози з урахуванням показників виконання бюджету за 7 місяців. Ключовими висновками він поділився на своїй сторінці в Фейсбуці. «Мінфін» вибрав головні аргументи.
1 вересня 2021, 15:04
Чому бюджет буде наповнюватися краще, ніж прогнозує Мінфін
- Економіка знаходиться в стадії інфляційного зростання і відновлення після кризи, що звичайно ж дозволяє отримувати додаткові доходи в бюджет. І хоча я погіршив прогноз зростання ВВП до 3,5% за підсумками року, за рахунок інфляції ми будемо мати економіку в гривнях більше 5 трлн, а в доларах за середнім курсом — 183 млрд.
- ПДВ в цьому році б'є рекорди. В основному за рахунок зростання імпорту і цін на енергетику. У підсумку за 7 місяців вже зібрано на 80 млрд більше ПДВ ніж рік тому. І прогноз зборів — +70 млрд від базового плану Мінфіну.
- Взагалі не дивлячись на погані показники неподаткових надходжень, в першу чергу через низькі перерахувань прибутку від НБУ і збитків держкомпаній в кризовому 2020-у році, неподаткові надходження витягають бюджетні організації. Тому прогноз доходів по неподаткових надходженнях на 30 млрд вище ніж в базовому плані Мінфіну.
- Відтак вже зараз очевидно, що доходи держави будуть істотно перевиконані. У мене ця цифра вже на рівні 150−160 млрд гривень. Особливо смішно дивитися на це на тлі провалу ПнВК Мінфіном (нема компенсаторів — вічна пісня).
- По видатках для мене очевидно, що будуть перевищені витрати за освітою і економічної діяльності. Але в цілому за рахунок зростання економіки понад прогноз, держвидатки вийдуть на докризовий рівень 41−42% ВВП.
- З держборгами в України теж все добре. Я очікую, що держборг за підсумками року впаде з 60,8 до 53−54% ВВП.
- В результаті прогноз дефіциту консолідованих фінансів я поліпшив до 150 млрд гривень або 2.9% ВВП.
Бюджет у відсотках ВВП
Читайте також: На виплату держборгу пішла кожна восьма гривня бюджету (інфографіка)
З такими результатами для мене взагалі незрозуміле питання, навіщо Мінфіну приймати законопроєкт 5600 і ще збільшувати податки на економіку? Це виглядає, як вбити економічне зростання в нуль без перспектив.
Таким чином можна констатувати, що бюджет відштовхнувся від кризового стану і виходить в докризові параметри. Тому очевидно — пора стимулювати економіку до зростання.
Читайте також: За три роки мінімальна зарплата зросте на $ 35,5, пенсія — на $ 14
Коментарі - 23
А лохдауны нужны для реализации «Великого обнуления» Клауса Шваба.
И установления всемирного цифрового концлагеря.
А, значит, война будет долгой и кровопролитной…
Потому и выпускают «новые» штаммы.
Природний імунітет краще захищає людей від коронавірусу COVID-19, аніж вакцинація певними препаратами.
Завдяки відпрацьованій мільйонами років взаємодії мікро- і макроорганізму люди можуть інфікуватися щодня багатьма збудниками, а ознак якогось нездужання не буде, розповіла завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. О. Богомольця, професор Ольга Голубовська в інтерв'ю Med.Oboz.
Інфекціоніст зазначила, що згідно з дослідженнями ізраїльських вчених, у людей, які двічі вакцинувалися від COVID-19, ризик повторно заразитися у 13 разів вищий, аніж у тих, хто перехворів.
«…Природний імунітет дає кращий захист, ніж вакцинація…», — сказала співбесідниця.
***
Щеплена препаратом Comirnaty (Pfizer/BioNTech) людина має в 7 разів більше шансів заразитися індійським штамом коронавірусу «Дельта», ніж той, хто перехворів і одужав від коронавірусної інфекції самостійно.
Про це пише британське видання The Guardian з посиланням на агентство Bloomberg.
***
А спутніком навіть ті хто їх виробляє не хочуть щеплюватись:))))
Практикующий инфекционист.
А вы кто будете?)
Людям вроде вас стоит в таких случаях опасаться, что ваши слова взвесят.
И найдут их слишком легкими)
На осень уже готовятся.
Притом, лохдауны вакцинируются, но толку от этого не будет.
«Коронавирусный паспорт» им на могилку положат)
В вакцинах в разных странах находят странные примеси.
Испанцы и японцы нашли в «Модерне» графен.
Может, это не вакцины?)