Голова JPMorgan черговий раз критично висловився про криптовалюти. Один із його колишніх підлеглих назвав це «порожньою балаканиною» і запропонував укласти парі на $10 млн, щоб підтвердити слова справою. Про суть цього парі у колонці для Investing розповів аналітик Енді Хект. «Мінфін» обрав головне.
Біткоїн проти акцій JPMorgan: оголошено парі на $10 млн
Думки про криптовалюти розділилися
Від спостереження за ціною біткоїна паморочиться голова. На торгах 14 квітня 2021 року, коли на NASDAQ відбулося IPO криптобіржі Coinbase Global, біткоїн досяг рекордного максимуму в $65,5 тис.
Для криптовалюти стало вже звичною справою зростати до нових висот на тлі подій, що зміцнюють її в статусі мейнстримного активу. Перше подібне параболічне ралі відбулося наприкінці 2017 року, коли біржа CME почала проводити операції з ф'ючерсами на біткоїн. Лістинг Coinbase став черговою такою гучною подією в поки що нетривалій історії біткоїна.
Джек Дорсі, засновник платіжної компанії Square і соціальної мережі Twitter, якось заявив, що врешті-решт біткоїн «об'єднає світ».
Іншої думки дотримується Воррен Баффетт, головний виконавчий директор Berkshire Hathaway, що вважається одним із найбільших інвесторів нашого часу. Він назвав біткоїн «щурячою отрутою в квадраті».
Захвату від криптовалют ніколи також не відчував голова JP Morgan Джеймі Даймон. Пару років тому, в грудні 2019 року він назвав біткоїн «обманом», сказавши: «Це навіть гірше, ніж тюльпанові цибулини. Нічим хорошим це не закінчиться. Будуть жертви. Біткоїн несправжній, рано чи пізно його заборонять».
Ф'ючерси на біткоїн на той час торгувалися в діапазоні $6 420 — $7 965. На торгах 15 жовтня 2021 року біткоїн коштував $63 180 — майже у вісім разів більше.
Минулого тижня Даймон із подвоєною енергією атакував біткоїн, заявивши: «Я особисто вважаю, що біткоїн нічого не вартує. Але це суто особиста думка. Мені все одно, мене це жодним чином не стосується. Я, наприклад, вважаю, що людям не варто палити. Наші клієнти — дорослі люди, вони не згодні. Так працюють ринки. Тому, якщо вони хочуть мати можливість купити або продати біткоїн, ми можемо надати їм законний і максимально прозорий доступ».
Хто кинув виклик Даймону
Деніел Мастерс був успішним нафтотрейдером у JPMorgan і Phibro Energy. Перед тим, як його розумом оволоділи криптовалюти, він керував хедж-фондом Global Advisors. Зараз Деніел є виконавчим головою CoinShares, піонера в області інвестування в цифрові активи. Коли він керував нафтовим департаментом JPMorgan, Джеймі Даймон був його керівником.
Минулого тижня Деніел відреагував на останні заяви Даймона, розмістивши у LinkedIn наступний коментар:
«Джеймі Даймон, ти стверджуєш, що відчуваєш „повагу“ до людей корпоративного світу cnbc, чого, очевидно, не скажеш про невтомне надрозумне співтовариство #bitcoin. Будь ласка, підтвердь свої слова грошима. Я ставлю $10 млн на те, що через один рік BTC обжене за динамікою JPM. Час закінчити з порожньою балаканиною і перейти до дій».
Деніел поставив $10 мільйонів на те, що до кінця робочого днів 11 жовтня 2022 року біткоїн обжене за динамікою акції JP Morgan. Ф'ючерси на біткоїн 11 жовтня 2021 року торгувалися за $57 885, а одна акція JP Morgan коштувала $166,64.
Читайте також: Найперспективніші альткоїни 2021 року
Виклик, кинутий Деніелом, нагадує історію з 1980-х між трейдером бондами Джоном Мерівезером і його керівником у Salomon Brothers Джоном Гутфройндом, який запропонував своєму підлеглому зіграти в покер брехунів на $1 мільйон.
Жодної реакції від Даймона на парі Денієла поки що не послідувало. Вартість біткоїна з 11 жовтня до 15 жовтня зросла на 9,15%. Акції JP Morgan незначно знизилися і 15 жовтня коштували $166,61 за штуку.
Ціни говорять самі за себе
Тренди відображають настрої учасників ринку, які є головним чинником, що визначає напрямок ціни. У біткоїна та багатьох інших криптовалют дійсно чимало супротивників, але сперечатися з трендом останніх 11 років дуже важко.
Пояснення тут були б зайвими: біткоїн — це «бик».
Джеймс Шуров'єскі у своїй книзі «Мудрість натовпу», що побачила світ у 2004 році, висловив думку про те, що групи людей є розумнішими за індивідуумів, і саме колективна мудрість формує вигляд бізнесу, економіки, товариств і націй. Успіх біткоїна став втіленням ідей Шуров'єскі.
Читайте також: Заробили на Ethereum 260% і купили «вбивцю ефіріума»
І нехай «експерти» ненавидять біткоїн і 12 800 інших криптовалют — натовпам вони подобаються.
Коментарі - 1
Вы все перепутали. Они начали торги, когда биткоин уже был на 20k и потом пошел обвал.
The CME’s most popular futures contract, which expires in January, settled 2.05 percent lower Monday at $19,100. The product had opened at $20,650 and initially traded higher.
https://www.cnbc.com/2017/12/17/worlds-largest-futures-exchange-set-to-launch-bitcoin-futures-sunday-night.html
Разница в том, что майнеры в 2017 начали шортить через фьючерсы, хеджируясь от колебаний цены на самом пике 20k. А текущий биткоин ETF это по факту фонд, у которого базовый актив биткоин и он накапливает его соответственно проданным акциям. Т. е. эффект противоположный, и с запуском Bitcoin ETF начался бычий цикл. Сейчас биткоин прогнозируемо до конца года сделает свои 100k и выше, после чего можно ожидать очередного «хода конем» крупными игроками, которые будут фиксировать свои прибыли или хеджировать свои будущие добытые битки (майнеры)