allusio 22 березня 2024, 0:24
Шахрайський сервіс намагався декілька разів зняти кошти з картки, так як на картці 0, то це не вдалось зробити. Але через деякий час я помітив що гроші врешті решт знялись. Як виявилося, що після декількох днів невдалих спроб, банк відкрив кредит на суму яку постійно намагались зняти шахраї та дозволив цю операцію, при, тому що на картці було 0. В результаті банк підігруючи шахраям, зняв з мене кошти та зробив по картці овердрафт. Шахраї з грошима, банк має боржника. Мене загнали у борги. Про яку безпеку грошей може йти мова після такого? Тепер будь-хто, зламавши сервіс чи знайшовши картку може з ваш зняти кошти, бо банку всеодно на безпеку ваших коштів.
Служба підтримки силається на закон України «Про споживче кредитування» Статтю 3
А Стаття 3 це «Стаття 3. Сфера дії Закону». Де описано те що цей закон не стосується овердрафтів.
monobank
22 березня 2024, 12:07
Шкода, що у вас склалася така думка
Проведення операцій «оффлайном» це фактичний взаєморозрахунок Монобанку з банком, в якому зареєстрована торгова точка, в якій проводиться оплата
Транзакція була ініційована на списання безпосередньо від платіжної системи, в такому випадку банк зобов'язаний провести операцію
Колеги нададуть офіційну відповідь по вашому запиту

FenixUA
FenixUA
22 березня 2024, 1:29
З початковим нулем — ні, такого бути не може, жоден сервіс так не може зняти кошти, але це означає що колись була разова авторизація, а це на 1$ чи ще менше при авторизації на сервісі та відміні операції - що уже дає йому право знімати кошти по правилам платіжної системи навіть в мінус по факту використаної послуги. Було діло, але вчасно відписався та закрив картку, блок, обнулення картки чи перевипуск тут не допомагає. Думаю всім банкам потрібно краще продумати систему безпеки з підтвердженням при авторизації/додаванні картки в будь-кому сервісі. де картка/клієнт фігурує в перший раз, хоча це викличе негатив в тих хто навпаки не любить коли їх турбують зайвими дзвінками чи підтвердженнями
22 березня 2024, 9:52
В моно є сервіс керування підписками.
Свайп вліво на екрані картки — Онлайн платежі.
Там можна подивитись всі попередні авторизації, де можливо — відкликати авторизацію та будь-де заблокувати списання.
Взагалі в моно є ВСІ інструменти, щоб захистити гроші, але пересічні кладуть болт на безпеку своїх коштів, перекладаючи відповідальність на банк.
Ну, а щодо того, де була скомпрометована картка — скоріше за все так і було. Шахраї отримали преавторизацію та відклали картку відлежатись.
22 березня 2024, 14:29
Ну це виходить не проблема тільки Моно. У багатьох банків немає такого функціонала про керування підписками. Виходить що клієнти в будь-якому банку не захищені ніяк. Бо якщо раз ти використав картку в сумнівному сервісі, то сервіс, чи той хто зламав сервіс, зможе зняти скільки заходить навіть не питаючи чи є кошти на картці. Багато хто думає якщо на картці 0, то він гроші не втратить. Як показує цей приклад, то втратить. Про це потрібно довести кожному. Поки якихось інструментів захиститись від такого не бачив, тільки у Revolut є. З мого боку дивно що Моно ніяк не повідомив, а просто тихо відкрив кредит та віддав кошти, хоча міг би заблокувати операцію.
я чомусь думав що якщо в банку зберігати кошти і мати одну картку завжди з 0, а іншу ніде не використовувати і там зберігати кошти, то це досить безпечна. Виходить що ні. Все-таки матрас кращій)))
22 березня 2024, 14:38
То не суйте картку де-попало.
Я стараюсь використовувати такий порядок за доступністю: пейпал > еплпей > гуглпей >картка. І николи не роблю разових покупок невідомо де. Або одразу після цього блокую той сервіс якщо він попав в список підписок.
23 березня 2024, 11:43
Як не суйте? Ви хочаб знаєте що сайти мають вразливості і коли сайт пропонує платити карткою, він повинен забезпечити безпеку ваших даних та не зберігати банківські картки чи інші дані якими можуть скористатись зловмисники?
якщо сайт пропонує оплату, то хай він забезпечить такий спосіб при якому я зможу сплатити і не скомпрометувати свою картку?
Скажу Вам, що це 100% неможливо. Тому маю картку на якій тупо 0. З надією що навіть якщо хтось буде намагатись зняти кошти, то він це не зможе зробити.
Проблема в тому, що зможе. Захисту 0. Ні від банку ні від платіжної системи.
Що є проблемою.
Функіонал підписок мають не усі банки. Якщо там Моно щось таке має, це всеожно не захищає. Припустимо ви підписані на сервіс там якогось Spotify. Хакають спотіфай. Потім знімають кошти з вашої картки. Як вам допомогли ваши підписки?
До того як Моно віддав мої кошти сервісу, сервіс намагався зняти більше ніж 10 разів з карти кошти. В останній день за день там було 6−8 спробу.
Замість того щоб піддати таку операцію сумніву, бо вона повторювалась 10 разів на день, Моно просто вирішив дати мені кредит та зробити мене боржником)))
Для мене логіки тут 0. Потрібно буде закрити усі картки в усіх банках. Бо якшо як каже Моно, вони не могли нічого зробити, то інші банки тим паче нічого не зможуть. Виникає велике питання по безпеці банків взагалі.
23 березня 2024, 15:35
Цікаво, що ви і гадки не маєте, як воно працює, але ствердження дуже радикальні.
Жоден інтернет-сервіс не білить платежі сам, а лише показує юзеру елементи білінг системи. Навіть якщо зламають спотіфай, там немає жодного байта преавторизованих токенів, лише окрема таблиця з хашешованими номерами карт, щоб показувати частково в профілі користувача.
В крайньому випадку, якщо сайт або магазин робили олені за 3 центи, там будуть номери карток, але все так же жодних токенів.
Для того, щоб зробити списання після преавторизації треба почати з окремого платіжного терміналу з можливістю приймати онлайн платежі. Зараз таким страждає Південна Азія в основному, бо в них бум фінтеху, але брак регуляції галузі.
Ви чесно кажучі не розумніший за оленя, якщо не повідомили банк після ПЕРШОЇ спроби, а тепер мало того, що перекладаєте вину так ще й вигадуєте мотиви банку.
Більш того, я впевнений, що ви щодо надання ліміту недоговорюєте — скоріше за все робили спроби його отримати, мали відмови. А раптово отримали ухвалу.
Бувають ще гірші збіги — тут був відгук, де клієнт відправила переказ на ліву картку, введену помилково. Причому ухитрився вгадати номер лівої картки так що контрольна сума зійшлась, та попав на іншого клієнта з аналогічними з отримувачем ініціалами.
3 квітня 2024, 16:04
Як по білій картці можливо отримати ліміт? Це тільки чорна. А виходить можливо. Тому, якщо навіть якщо відкрили кредитну лінію, де вона? Все що 0 по всім карткам.
Тому картина виглядає для мене наступним чином.
Чи як зазначає Моно, що є якась можливість у платіжної системи зняти кошти навіть якщо на картці їх немає. Але вони не дуже розповідають якщо що і що це за опція така. То тут багато питань. І дивно взагалі що платіжна система може заганяти клієнта овердрафт.
Друге це, що платіжний сервіс намагався зняти постійно кошти. Їх спамив, та вони вирішили зробити мені медвежу послугу, та пропустити оплату бо колись карта була авторизована.
Дивно те що коли мені потрібні кошти банк мене шле за кораблем. Коли прошу надати кредитну лінію, теж туди ж.
А коли якийсь сервіс намагається зняти кошти. То вони спішать мене нарахувати кредит і поставити на проценти. Бо якщо я б не переглянув ту картку, то і не дізнався що є овердрафт і якби я його не погасив, то вони вже відсотки свої нарахували. Тож намір банку зрозумілий. Заробити. Тільки от так і не можуть пояснити як це працює, по якому пункту договора та навіть логи не надали.
Тому і існує цей комент, про небезпеку зберігання 0 грн на картах у Монобанку. :)))) Тут аж смішно. 0грн Карл

5 квітня 2024, 9:44
Ага, а ось і додаткова інформація.
Тобто торгова точка шахраїв загнала вам картку в технічний овердрафт.
Ніхто вам ліміт на чорній картці не підвищував як раз під списання?
То картина зовсім інша виходить і навмисне або випадково набрехали у відгуку.

Навіть якщо ви не розумієте, як це працює, на то є світова практика роботи платіжних систем.
В деяких країнах на законодавчому рівні утримувачи карток захощені в таких ситуаціях, в Україні - ніт.
12 квітня 2024, 21:27
Так яка чорна біла картка. Так яка картина та в чому брехня?
22 березня 2024, 14:23
Проблема в тому, що цей сервіс намагався списати 4 дні. В останній день він намагався списати раз 10 за день. Так як коштів не було, то банк відхиляв транзакцію. Потім якимось чином, на наступний день транзакція пройшла успішно. При такій активності, безпека банку могла б заблокувати картку чи транзакцію. Але навпаки дала змогу зняти кошти, посилаючись на Закон України (тут досить не ясно саме на що посилаються), та на те що таку операцію платіжної системи не можуть відмінити. В цьому виникає проблема. Що якщо ти користуєшся карткою на сумнівних сервісах, бо час від часу бувають такі моменти, то ти не захищений від того що твої кошти не знімуть, навіть якщо їх там нема.
22 березня 2024, 14:35
Чому ви на це просто дивились, а не повідомили в сапорт?
Вони дуже швидко перевипускають картку, в результаті чого ті токени преавторизації вмирають та не дають більше змоги списувати гроші.
23 березня 2024, 11:46
Мене повідомили пушем від банку лише 1 раз. Далі не було ніяких повідомлень. Я був на роботі і знав що в мене там 0, тому думав потім це вирішити, бо працюю дуже багато і часу на усе просто немає
23 березня 2024, 15:35
Тепер будете працювати ще більше, бо були дуже зайняті, щоб зреагувати та уникнути втрат.
3 квітня 2024, 15:29
Так якщо, банки можуть так робити, то усі гроші необхідно забрати у банках та закрити картки. Бо списати з картки де 0, це тільки Моно зміг. Якийсь нонсенс виходить Так що це не залежить від того чи я працю багато чи ні. У небезпеці усі картки навіть якщо там 0. Хоча може це тільки у Моно так.
5 квітня 2024, 9:45
Будь який банк за ффлайн-списанням зажене вам картку в технічний овердрафт
12 квітня 2024, 21:28
Ну овердрафт виникає коли блокування по одному курсу, а коли списання відбувається то курс перераховується. З точки зору це логічно. Но як можна списати щось коли на картці нуль? Повинна бути відмінна операції
12 квітня 2024, 23:27
То вам треба в суд на платіжну систему.
Банк не може відмовити щодо списання, які система вважає коректними. Це дуже прикро, але дає системі можливість працювати так, що ми навіть не помічаємо затримки.

А ще овердрафт технічний може виникнути, якщо проходить оффлайн списання. Наприклад з вас зчаржили щось під виглядом депозиту на послугу, отримали токен підписаний за допомогою 3ds, а потім через деякий час зчаржили повну суму вже без вашого дозволу.

Моно не перераховує курси, доречі.
13 квітня 2024, 22:35
Дивно що завжди на такі операції приходила відміна. По букінгу (не моно), так там була відміна та просили карту змінити. Теж саме при оплаті Гугла. Гугл з Моно плачу, але там теж Моно відхиляє. Те що винаписа, так саму це інтерпретує підтримка. Але суть це не міняє. 10 операцій була відміна на 11 овердрафт.
Пояснити чому на 10 була відміна не можуть.
З того що, я зрозумів. Це якщо був отриманий токен 3ds, то такі операції не відхиляться. Там є дата до якої платіж повинен бути виконаний. Банк платить за це зі своєї кишені одразу. Але клієнту це не показуються. Просто коли гранична дата прийшла, то банк і вліпив овердрафт. Хоча той овердрафт був з початку. Доречі надали відповідь офіційну, там все перемішали. Замість Visa вже Mastercard, замість картки вже нова картка. Тож там чи бардак чи відношення до клієнтів справді недуже. Сподіваюсь що диспут хоча б допоможе і ті хто цим займаються справді це роблять добре. Бо виходячи з наданої відповіді від них, якщо ті самі люди пишуть диспут, то грошей моїх мені не побачити більше
13 квітня 2024, 22:50
Це геть різні операції
Букінг в таких випадках відміняє холд, та списує всю суму.
А шахраї імітують додаткове офлайн списання.
13 квітня 2024, 23:11
Я не про холд. Я про саме списання грошей з картки. Нормальні списання скасовуються. Але не у цьому кейсі
SergeyNina
SergeyNina
23 березня 2024, 1:07
Нет, если это подписка то банк считает что все нормально и ничего делать не нужно. При первой попытке списания нужно было обратиться в суппорт монобанка
23 березня 2024, 11:47
Да нужно было заморозить карту. Я понадеялся что если 0 то ничего не будет. При том что банк меня вообще лишил всех кредитных лимитов и возможности рассрочки. А тут дали кредит чтобы мошенники списали деньги. Весело вообщем.
5 квітня 2024, 9:46
Ви зараз почали вже явно брехати.
Вам ніхто не давав кредит, був факт технічного овердрафту, який передбачений правилами платіжних систем у вилючних випадках.
12 квітня 2024, 21:29
А що таке овердрафт? Це кошти банка. Його як і кредит потрібно погасити. Про що брехня?
12 квітня 2024, 23:29
Брехня в тому що «дали кредит, щоб шахраї зписали гроші»
Коли стається технічний овердрафт, банк я і ви виступає лише в ролі спостерігача. Ніхто не приймав рішення, що рандомному Миколі треба дати бабла в борг, бо він десь запалив картку на фішінг-сайті.
А ви це фактично стверджуєте.
13 квітня 2024, 22:40
Я писав вище. По суті банк робить оплату зі своїх грошей. Надаючи вам кредитні гроші. На які нараховує відсотки. Суть це не змінює. Шахрайский сервіс списує гроші. Банк дає кредит щоб відбулось списання. Сервіс з грошима, банк робить свого клієнта боржником.
Посуті гроші банка, тож кредит. Сервіс шархайський бо усі інші сервіси після відміни просять замінити картку. Тут якось списали. Тож сервіс шахрайський. Банк дав кредит бо гроші банку. У чому тут неправда?
13 квітня 2024, 22:53
В тому, що вам ніхто не давав кредит.
Технічний овердрафт на депозитній картці - не є кредитом, а одразу стає заборгованістю. Немає договору, немає графіку погашень.
Це те ж саме, якщо банкомат помилково видасть вам вдвічі більше грошей. Вам їх дадуть не в кредит, а одразу виставлять в борг.
13 квітня 2024, 23:16
Технічний овердрафт не описаний ні в договорі обслуговування клієнтів ні у законі про платіжні системи. Підтримка Моно для описання овердрафту керується приєднанням до Кредитних послуг. Там не вказується ні карта ні рахунок. Банк на свій розсуд надає кредит коли і як хоче. Ви на це не впливаєте. По суті овердрафт окремо не регламентується.
До речі ви можете розтермінувати платежі по овердрафту за домовленістю з банком та за просрочку оплати вам нараховують комісію. То ж з точки зору договорів не все так як вам здається
22 березня 2024, 18:24
Написано що зроблені оффлайн транзакції за рахунок овердрафту, отже ваш псевдобанк пішов назустріч шахраям та дал їм можливість вкрасти кошти, незважаючи на те що це не було дозволено
23 березня 2024, 11:44
Так. Чекаю на офіційний лись від банку. Далі буд йти до НБУ якщо не вийде кошти повернути. Бо це якійсь треш виходить взагалі
23 березня 2024, 15:37
На якій, вибачте, підставі?
Банк покаже логи, де списання було через платіжну систему з вашою преавторизацією і привіт.
Я з усих сил намагаюсь вам співчувати, але ви такий радикальний, що це дуже складне завдання.
3 квітня 2024, 15:27
На якій підставі вони мені кредит дали взагалі під цю операцію? Толку від їх логів? Якщо на рахунку 0 так там має бути нуль. Якщо вони співучасники крадіжки коштів, то хай відповідають. Дали вони мені офіційну відповідь. Там тіпа що ви приєднались до договору кредитування. І що? Це ніяк не пояснює чому вони дали кредит під транзакцію. Немає на підставі чого вони так можуть робити. Хай НБУ розбирається вже, якщо не вийде повернути кошти.
5 квітня 2024, 9:46
Це не кредит, а технічний овердрафт.
12 квітня 2024, 21:31
Ви знайомі з поняттям дебета та кредита? Це кошті банка, все одно як хочете його назівайте. Банк позичів мені кошти щоб покрити це списання. Проблема в тому що, на якій підставі? Бо зазвичай овердрав це 5% від суми коштів на рахунку. У моємо випадку нуль на рахунку був.
12 квітня 2024, 23:33
Схоже ви живете у вигаданому світі.
Доречі в деяких банках на технічні овердрафти взагалі кінські відсотки та штрафи.
13 квітня 2024, 22:47
Ну це опис банківського працівника банку США. Сам процес у угодах не описаний. З того що надав банк це те що я приєднаний до договору Кредитування. Як і коли банк дає кредити чи овердрафти ніде не описано. Є закон України про банківські платежі та він ніяк не регламентує по суті розмір кредитів чи овердрафти. Також технічний овердрафт ніяк не регламентується законами. Просто закон про платіжні системи каже що списання відбувається і все.
Також саме смішне, що банк не захищає ніяк від шахрайства. Банк на свій розсуд може дати вам розтермінування на платежі, якщо виникла така ситуація.
То ж виходить що Моно не гарантує що ваші гроші у безпеці у договору там обовʼязків у банку дуже мало. Там більше винен клієнт банку.
23 березня 2024, 22:14
Пишіть одразу скаргу в НБУ https://bank.gov.ua/ua/consumer-protection/citizens-appeals
якщо відмовляються прийняти скаргу
verhbal
verhbal
25 березня 2024, 20:19
Випадково не магазин «Марафон» приймав участь в операції?

Курс валют в monobank

Курс валют в monobank

Головна / Банки України 🏦 / monobank 💰 / Відгуки про monobank 📝 / Банк надає атоматично кредит та вганяє овердрафт. Кошти може вкраси будь який шахрай