30 березня 2017
Последний раз был на сайте:
13 березня 2023 о 11:04
- 12 липня 2017, 10:53
Чи потрібен «Укрпошті» власний банк?
Питання виходу «Укрпошти» на фінансовий ринок України обговорюється не перший день. Створення «Поштового банку» є складовою частиною «Стратегії фундаментальної трансформації Укрпошти 2017-2021 рр» та активно лобіюється керівництвом «Укрпошти» в рамках внесення змін до законопроекту №6601 «Щодо фінансових послуг у галузі поштового зв’язку». Закон має дозволити «Укрпошті» відкривати поточні, ощадні та карткові рахунки для громадян.
Більшість експертів схиляються до того, що створення ще одного державного банку в Україні – це утопія.
Після націоналізації «Приватбанку» Міністерство фінансів будує стратегії по скороченню присутності держави на ринку фінансових послуг (нагадаю, банківський сектор сьогодні представлений 56% державною часткою), тоді як з «Укрпоштою» фактично мова йде про видачу хоча і «урізаної», але банківської ліцензії та вихід на ринок ще одного державного банку!
Головним аргументом та конкурентною перевагою «Укрпошти» називається широке покриття та наявність понад 11,5 тис. відділень по всій Україні, 80% з яких знаходяться у віддалених частинах та сільській місцевості. Попри це 6,8 тис. відділень є збитковими…
Доречи, варіантом покриття віддалених населених пунктів України, може стати створення мобільних офісів на базі наявних державних банків. Адже мережа «Ощадбанку» сьогодні нараховує 3528 відділень, а «Приватбанку» – 2247.
Отже, врахуємо економічну складову та потенційне навантаження на Державний бюджет по створенню нового держбанку, крім того додамо екстра-бюджети в мільйонах доларів, які «Укрпошта» витратить на IT-забезпечення, навчання співробітників, технічне оснащення існуючих відділень, відтак рішення про вихід на ринок «Поштового банку» буде неоднозначним.
Не дивно, що і комерційні банки, і навіть Національний банк України ставляться до цієї ідеї з певною осторогою.
І тим не менш, питання появи «Поштового банку» було винесено на обговорення Незалежною асоціацією банків України. Наразі сформована робоча група, яка має об’єктивно оцінити положення законопроекту №6601 та вийти на конструктивний діалог із генеральним директором «Укрпошти» Ігорем Смілянським.
Поки ж більшість представників банківського ринку схильні думати, що іншої альтернативи для «Укрпошти», як надання фінпослуг у якості агента інших банків – не існує. Власне, цей механізм вже вторований шлях, на прикладі тих же споживчих кредитів, які сьогодні видаються у відділеннях «Укрпошти».
|
|
0
|
- 14:09 Польща обігнала нафтові країни і стала світовим лідером за зростанням кількості резидентів із активами понад $30 млн
- 13:34 Доллар і євро зростають: чому українці масово здають валюту
- 2.05.2026
- 15:06 Ставку ПДФО збільшать з 5% до 10%: Южаніна розповіла, як змінять законопроєкт про податок на ОLX
- 11:18 Coinbase заявила про досягнення домовленості щодо ключової частини криптозаконопроєкту у США
- 09:02 НБУ скоротив продаж валюти на міжбанку більш ніж на $33 мільйони
- 1.05.2026
- 19:06 Валютний відтік сягнув рекорду: дефіцит платіжного балансу України оновив максимум з 2010 року
- 18:01 Відсьогодні ВПО з ТОТ можуть замовити кошти на придбання житла за програмою «єВідновлення»
- 17:30 Курс валют: банки, обмінники, міжбанк
- 16:36 Податкова нагадала, як докупити стаж для пенсії: куди і з якими документами звертатися
- 16:07 НБУ встановив курси валют на понеділок: долар подешевшав, євро — подорожчало


Коментарі - 6