29 жовтня 2019
Последний раз был на сайте:
9 лютого 2023 о 16:27
-
Crypto INFO
54 року, Київ
-
Ольга Бухач
43 року, Ровно
-
Софія Гриценко
53 року, Берестечко
-
Amalia MR
54 року
- 14 квітня 2022, 12:25
Основні ризики на ринку житлової нерухомості після перемоги України у війні
Ринок нерухомості завмер в очікуванні перемоги, нових інвестицій, розбудови та відбудови зруйнованого житла. Деякі забудовники уже анонсували продовження будівельних робіт. Держава започаткувала нові програми з підтримки громадян, які втратили цілком або частково житло. В цьому аспекті цікавим є питання, чи будуть продовжуватися афери на ринку, шахрайські дії з документами і т.д. і т.п.
Якось спілкувався з колегами з цього питання, і вони відзначали, що перевірка нерухомості сервісами, а також юристами буде не потрібна, оскільки свідомість громадян змінилась під час війни, влада також переосмислить процеси контролю за сферу будівництва і ринку нерухомості в цілому. Проте, я дещо більш песимістичний, бо мародери як були, є і будуть. І нам з вами від цього нікуди не подітись.
Зауважу основні ризики в будівельній галузі та ринку нерухомості, які чекають покупців та інвесторів після перемоги України у війні.
По-перше, очікую зловживань зі сторони продавців вторинного ринку, які, прикриваючись втратою документів, будуть намагатися продати житло (часто і не своє) за підробленими документами.
По-друге, з’являться ряд «посередників», які за плату намагатимуться «допомогти» отримати житло або компенсацію від держави за зруйноване або пошкоджене майно.
По-третє, рішення, які ухвалює уряд і профільні міністерства, приймаються в авральному режимі, що зумовить конфлікт між нормами законодавства, що в свою чергу призведе до плутанини, а також в появі підстав відмовити громадянам на їх право компенсації.
По-четверте, забудовники уже об’єдналися задля формування єдиної позиції щодо змін до містобудівного законодавства, правил забудови територій, підходів до видачі дозволів на будівельні роботи тощо. Це робиться для того, аби полегшити процес входу в цей бізнес і надолужити темпи будівництва на рівень довоєнного часу. Варто зауважити, що далеко не всі будуть зловживати спрощеними процедурами (у разі їх прийняття), прикриваючись державними програмами, але такий ризик існуватиме.
І в-п’яте, до війни умови договорів із забудовниками та схеми фінансування були, м’яко кажучи, не на користь покупців. Думаю, що з початком відновлення будівельного ринку, умови таких договорів погіршаться, що буде зумовлене кількістю пропозицій від населення.
З огляду на вище перелічені потенційні ризики, вважаю, що юридичні сервіси з перевірки нерухомості та юристи з аудиту будівельних об’єктів продовжать відігравати значну роль в процесі відновлення ринку купівлі-продажу об’єктів нерухомого майна, аби після війни будівельний ринок та ринок нерухомості таки став цивілізований, прозорий і в рамках правового поля, як цього заслуговують покупці та інвестори в об’єкти нерухомості в Україні.
|
15
|
- 17:45 У 2023 році колектори в Україні заробили 737 мільйона
- 17:31 Курс валют на вечір 4 листопада: євро закріпилось на 45 грн на міжбанку
- 16:44 У жовтні збитки від хакерських атак становили $88,5 млн
- 16:26 За жовтень в «Дії» нараховано 125 млн грн «національного кешбеку»
- 15:52 Найбільші фінорганізації Уолл-Стріт надали $11 млрд позик компаніям на ШІ-чіпи від Nvidia
- 15:15 АРМА готує продаж активів на майже 820 млн грн
- 14:54 Біткоїн-трейдери готуються до цінових гойдалок через наближення виборів у США
- 13:52 Eni продала свої активи на Алясці за $1 мільярд
- 13:15 NovaPay відкриватиме рахунки юридичним особам
- 12:07 USAID виділяє $1,8 мільйона на підтримку працевлаштування українців
Коментарі - 11
Позитивно, що відсіються також іноземні покупці та їм подібні «інвєстори» — це трішки зменшить розігрів цін на кв/м. в великих містах.
Пісня про ріст цін на будматеріали, так — це ральна складова в собівартості будівництва.