25 липня 2011
Останній раз був на сайті:
17 жовтня 2024 о 04:24
-
oriolik
Днепр
-
ballistic
4 року
-
vasia2
64 року
-
oleholeh
Киев
-
Olgash
Київ
-
Сергей Александров
45 років, www.FOREXITE.com - БЕЗОПАСНЫЙ ФОРЕКС
-
Maks M
35 років, Киев
-
duke34
Киев
-
Надия Близнюк
Ивано-Франковск
-
Tsibulino
Тхорівка
- 7 серпня 2013, 9:54
Українська фондова біржа та інші
‘Something is rotten in the State of Denmark.’
W. Shakespeare, ‘Hamlet’
Хоча Україна – не Данія, як сказав би український класик, чомусь саме ця фраза англійського класика, що винесена в епіграф, спадає мені на думку щоразу, коли я бачу окремі вітчизняні реалії.
Останнім часом у новинах усе частіше згадується оновлення історичних максимумів провідними фондовими біржами світу. Натомість, зазираючи на сайт Української біржі, я бачу щось не те. Тому вирішив усе ж поставити поруч графіки динаміки значень різних індексів по місяцях.
Метод. Оскільки дані про індекс на УБ починаються з 08/01/2008, я обрав за початковий саме цей рік. Звісно, можна було отримати більш давні дані з ПФТС, але по-перше, я просто полінувався, а по-друге, початковий рік для цього дослідження не важливий, оскільки те, що мене цікавить і так видно. Зрозуміло, що перший (як і останній) робочий день місяця в різних країнах можуть відрізнятися, проте й така відмінність є несуттєвою. На поданому нижче рисунку дані наведені на початок кожного місяця. Для можливості співставити динаміку індексів, що виражені в різних валютах і мають різний номінал, початок січня 2008 року прийнято за одиницю. Тому решта значень є часткою від одиниці.
Результати. Падіння фондових бірж у 2009 позначилося на всіх ринках, проте в Україні та Росії воно виявилося суттєво глибшим. Відновлення протягом 2010 тут відбувалося також швидше, хоча російський індекс так і не досяг рівня початку 2008. Корекція липня-вересня 2011 на світових ринках так позначилася на українській фондовій біржі, що вона й досі не одужала. Показник російської біржі знаходиться більш-менш на рівні кінця 2011. Загалом можна сказати, що більшість індексів має зростаючий тренд із кінця 2011 – початку 2012. Серед обраних мною цілком довільним способом індексів NASDAQ залишив усіх далеко позаду. За 2-ге та 3-тє місця змагаються DAX, DJI та S&P500. Порівняно з рештою фондових бірж індекс UX остаточно розійшовся з травня-червня 2012, коли CAC40 та Nikkei225 також вийшли на висхідний тренд.
Я пробував знайти пояснення в обсягах торгів, але дані виявилися настільки різними, що вирішив їх не використовувати.
Висновки. Не претендую на жодні експертні висновки (на цьому сайті експертів вистачає). Мені було цікаво подивитися, як виглядає динаміка величини індексу УБ порівняно з іншими фондовими біржами.
Примітка: при написанні статті використані матеріали сайтів http://www.rts.ru/ru/index/stat/dailyhistory.html?code=RTSI, http://finance.yahoo.com, www.ux.ua .
|
29
|
- 16:01 Комісія з цінних паперів і бірж США схвалила перші гібридні ETF на базі біткоїна та Ethereum
- 11:09 В Україні розглядають зміну регулятора крипторинку
- 21.12.2024
- 16:00 Близько 80 000 жителів Фінляндії отримали тепло від біткоїн-майнінгу
- 14:03 Пенсійне страхування: З початку року українці добровільно сплатили понад 44 мільйони (інфографіка)
- 11:11 ЄС може втратити криптоінвесторів через виключення USDT Tether з лістингу
- 10:04 НБУ за тиждень продав найбільший обсяг валюти на міжбанку з 2022 року
- 20.12.2024
- 17:27 Курс валют на вечір 20 грудня: на міжбанку долар та євро подорожчали
- 15:30 Чи зможе Cardano випередити Solana під час бичачого ралі? ChatGPT вказує на XYZ як на прихованого лідера
- 13:42 Нацбанк пом’якшує низку валютних обмежень
- 12:06 Падіння біткоїна та подорожчання ASIC для майнінгу: що нового на крипторинку
Коментарі - 14
имхо.
— на УБ за все время существования не было проведено ни одного IPO (все проводятся в Лондоне или Варшаве)
— фри-флоат акций очень малый, что означает высокий уровень манипуляций
— законодательная база убивает рынок акций, например, чего только стоит норма о принудительном выкупе акций у миноритариев (не знаю, приняли ли этот закон, но пару раз пытались)
— маркет-мейкеры работают «после меня хоть трава не расти»
— уход из Украины нескольких серьезных брокеров из России.
… Так что УБ скорее мертва, чем жива. А популярность бирж в развитом мире обусловлена кучей факторов: культура инвестиций, метод начисления взимания налогов, наличие толстых игроков, тех же пенсионных фондов. Западные индексы растут, прежде всего, из-за постоянного печатанья денег.