Мінфін - Курси валют України

Встановити
CCLOAN
Зареєстрований:
21 квітня 2020

Останній раз був на сайті:
14 березня 2023 о 01:57
Підписчики (2):
Niccelll
Niccelll
Kacviktok
Kacviktok
CCLOAN — Офіційний блог компанії
17 вересня 2021, 13:25

Історія появи грошей та навіщо вони потрібні?

У стародавні часи необхідність створення грошей пов’язана з появою потреби до систематизації. Невеликі кочові племена цілком обходилися звичайним бартером. Але, населення поступово збільшувалася і запам’ятати, хто кому і скільки винен ставало все складніше і складніше. Оскільки писемності ще не було, придумали замість ведення боргів використовувати камені або морські раковини. Таким чином стало легше запам’ятовувати борги.

З плином часу в Римській імперії стали вводитися в обіг штамповані шматочки золота. Тут і з’явилася назва «Монета» в честь богині Юнони, покровительки купців. Що стосується паперових грошей, вперше купюри з’явилися в Китаї, коли чиновники вирішили зобразити еквівалент золота на папері. А перші банки з’явилися в Італії в середні віки.

Гроші з металу

Собівартість перших золотих грошей прирівнювалася до вартості металу, з якого вони були зроблені. Отже, такі гроші довго не втрачали свою цінність. Оскільки золото цінувалося представниками всіх народів, металеві гроші аж до 20 століття були єдиною світовою валютою.

Починаючи з середини 20 століття, з’явилася карбування зі срібла, міді, бронзи та інших сплавів. Спочатку було виключно лиття, на зміну йому прийшло ручне штампування, і тільки після цього металеві гроші стали виробляти з використанням спеціального обладнання.

Коли в широкому вжитку з’явилися перші гроші з паперу, функції монет різко скоротилися. Однак, гроші зроблені з дорогоцінних металів і раніше користувалися великою популярністю, і були незмінним засобом накопичення. Крім цього, золото завжди можна було обміняти на харчові продукти, одяг, предмети побуту і так далі.

Паперові гроші
Як було зазначено раніше, паперові гроші з’явилися в Китаї і протягом багатьох століть були засобом розрахунку тільки в Піднебесній. І тільки на початку 17 століття паперова валюта перекочувала на територію Європи.

Високий попит на гроші з паперу обґрунтований тим, що таку валюту набагато легше виробляти і зберігати. Але, такі заощадження менш стійкі перед інфляцією, оскільки на відміну від дорогоцінного металу, вони тільки позначають свою цінність.Зі збільшенням популярності паперових грошей, стало збільшуватися число випадків підробки. Для того, щоб хоча б частково захистити предмет розрахунку, на папір почали наносити спеціальні водяні знаки, які можна розглянути тільки при просвіті банкноти спеціальним ультрафіолетовим світлом.

Перші кредитки

Гроші – це засіб взаєморозрахунків, який до початку 20 століття зазнав безліч удосконалень. Починаючи з кінця 20 століття початку 21 століття, став активно практикуватися безготівковий розрахунок з використанням пластикових карт.

Перша пластикова картка була випущена в 50-х роках. Як не дивно, це була не банківська карта. За допомогою пластику Diners Club можна було оплатити ресторанні послуги. З того моменту люди зрозуміли, що розраховуватися карткою набагато зручніше, ніж мати при собі готівку. І поступово паперові купюри стали втрачати свою популярність.

Сучасні банківські картки є частиною повсякденного життя. Навіть маленькі діти знають для чого потрібен цей пластик і як ним користуватися. Що стосується ступеня захисту, перші карти були звичайними шматочками картону або тонкого пластику. У 70-х роках з’явилася захисна магнітна смуга і тільки в 90-х в карту почали вставляти мікросхеми.Електронний розрахунок
Сучасні електронні гроші можуть бути наступних типів:

  1. Фіатні. Такі гроші є державною платіжною одиницею (Visa, PayPal). Іншими словами, фіатні гроші знаходяться у кожного з нас у вигляді звичайних пластикових карт.
  2. Нефіатні. Це ніщо інше, як електронний гаманець. До фіатних грошей також відносять недавно з’явилися криптовалюта (Bitcoin, Litecoin).
  3. Віртуальні. Такі гроші діють тільки в межах визначених спільнот. За їх межами віртуальна валюта не може використовуватися.
  4. Біткоіни вийшов на пік популярності буквально в 2020 році. Електронні монети з’являються за допомогою спеціальних плат, які створюють біткоін-ферми. Цей процес називається майнінгом. Як показують численні дослідження, прибуток від розвитку біткоін-ферми мінімальний, а ось витрати досить відчутні.

Гроші сьогодні: підсумки
Сучасні грошові кошти – це готівкові і безготівкові накопичення. Готівка – це те, що можна фактично спостерігати у себе в гаманці. Що стосується безготівкових грошових коштів, це накопичення, які зберігаються на банківському рахунку і можуть бути переселені на рахунок власника банківського рахунку внаслідок проведення транзакції.

Перевага банківської карти полягає в тому, що навіть якщо власник втратить пластик, після блокування картки зловмисники не можуть зняти з неї певну суму грошей. Але, є й один недолік – зробити оплату карткою можна не скрізь.

Купюри з захисними символами, пластикова карта або електронна криптовалюта – це не середньовічні камені та мушлі, але функція у них одна і та ж.

Підбиваємо підсумки – безготівкові форми грошей з’явилися та активно розвиваються не просто так. Поступово пластикові карти починають заміщати готівкові кошти, а число банкоматів і терміналів стає все більше і більше. Крім цього, світова глобалізація стрімко веде до появи зовсім нової світової валюти, яка стане альтернативою долару і євро. Але, ось будуть це електронні гроші або щось зовсім нове, це зможе показати тільки час.

Переглядів: 4460, сегодня — 0
Стежити за новими коментарями

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися