Мінфін - Курси валют України

Встановити
Alex2006
Зарегистрирован:
21 липня 2022

Последний раз был на сайте:
12 листопада 2024 о 21:24
Alex2006 — Пункт підвищення фінансової грамотності :)
20 вересня 2022, 1:54

Що буде далі?

Наразі багато коментаторів сперечаються між собою, який курс буде далі, чи то 45, чи то 50, чи то 100 і т.д., але зазвичай це звичайні кабанчики (пункт 7 https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/193282/ ), і їх слова лише мають на меті вмовити оленя-читача, що «справедливий курс» набагато більший і треба бігти купляти валюту «доки ще дешево». Такі «викрики у повітря» нічим не підкріплені і розраховані лише на масовість (ну раз усі так кажуть, може щось знають і справді так і буде). Оскільки курс зараз повністю залежить від психології людей (що ми вже розбирали тут https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/193412/ ), давайте подивимось що є зараз і що буде далі з точки зору поведінки тих самих людей.

Отже, що ми маємо зараз:
1. «Емісія», про яку так розказують кабанчики. За період з 28 липня по сьогодні НБУ викупив облігацій на 63млрд грн. За той же період на МБ НБУ продав на $2.482млрд більше, ніж купив, отже із системи вийшло $2.482млрд*37=91.854млрд грн. Тобто за період з 28 липня і по сьогодні об'єм гривень у системі зменшився(!) на 91.854-63=28.8млрд грн. Тобто, гривневої ліквідності на ринку стало менше десь на еквівалент $778млн.
2. Офіційний курс фіксований на 37 і причин його переглядати нема, що ми вже розбирали тут: https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/193722/
3. Українці без проблем можуть відкривати валютні депозити на 3 міс по курсу 37 по ~$1300 в кожному банку
4. Тимчасові проблеми з видачею готівкової валюти (спричинені тим, що дуже багато людей одночасно захотіли зняти валюту, щоб злити в обмінку і зайти на депозит) вирішені за рахунок передачі від НБУ вже $300млн готівки
5. Ставки по депозитам у гривні зростають і уже є і по 17%
6. ЗВР за серпень зросли(!) на $2,24млрд

Зростання, яке ми бачимо зараз, є типовим для середини місяця, тому тут нічого цікавого нема, цікаве буде в кінці місяця. Тепер в кінці кожного місяця та на початку наступного ми будемо мати ситуацію, коли люди зливають валюту в обмінку і одразу відкупають на депозит (якщо взяти станом на зараз, то це дає миттєвий прибуток біля 5грн/дол, що є десь 6500грн з кожного депозиту і маючи по 4 депозити людина просто з нічого отримує 26000грн). Але це явище ще не стало масовим, бо кабанчики усіма силами намагаються відлякати людей від цієї схеми, бо для обмінок це втрата прибутку. Головні казки-лякалки сфокусовані на твердженнях, що валюту після депозиту чи то не видадуть, чи видадуть у гривні по офіційному курсу, чи ще щось. Тому тут переломним моментом буде кінець жовтня, коли закінчаться перші валютні депозити і усі побачать, що ніяких проблем нема. Звісно, кабанчики будуть верещати, начебто це першим видали «для реклами», а всі подальші нічого не отримають, але уже все менше людей буде їх слухати.


Отже, серйозним переломним моментом буде кінець жовтня. Після цього попит на готівковому ринку буде постійно лише зменшуватись (бо навіщо купувати долар по 40+, коли можна купити по 37, та й багато хто перейде на гривневі депозити під гарні відсотки), а пропозиція — збільшуватись, бо цю схему стануть використовувати масово. Це неодмінно призведе до руху готівкового курсу у бік офіційного, десь до 38-39. Не виключно, що НБУ підвищить ліміти на купівлю до 100к, щоб пришвидшити це падіння.

Отже, маємо наступне:
1. Десь на початку листопада казочки від кабанчиків перестануть діяти і люди просто будуть переходити на депозити замість купівлі валюти готівкою (не всі, але доля таких суттєво виросте). До речі, дуже цікаво буде побачити об'єм валютних депозитів за вересень, думаю, там вже зможемо побачити і $300млн :)
2. У середині листопада завершується термін сплати податків за 3 квартал (буде необхідно багато гривні)
3. Щомісяця на початку пропозиція буде підвищеною через людей, що будуть користуватися схемою.

Усе це розуміють і пани з обмінок, що у них залишилося часу лише до кінця жовтня, щоб встигнути постригти оленів. Але і не забуваємо про кінець вересня. Тому я бачу логічним такий розклад від панів з обмінки (які можуть маніпулювати курсом на тонкому ринку):
1. Під кінець вересня опустити курс, щоб дешевше скупити валюту, яку будуть зливати «депозитчики» на початку жовтня
2. З 6-7 жовтня влаштувати «загін оленів» до 18-20 жовтня, коли буде наступне засідання НБУ
3. До кінця жовтня намагатись втримати курс
4. На початку листопада встигати понижувати прийом, щоб не влетіти :)

Перевіримо у листопаді :)

Просмотров: 7397, сегодня — 1
Следить за новыми комментариями

Коментарі - 2

+
0
top777
top777
23 вересня 2022, 10:33
#
\странные расчеты, вы забыли про фактор войны, и референдумы могут легко принести нежданчик в 5−7грн.
1. люди больше доверяют наличке и при снятии депо не факт что ее переложат.
2. уплата налогов не факт что будет на уровне, больше и т. д. предыдущих периодов.
3. схема покупки работала только что бы откупиться дешевле и перейти в валюту.
а самый главный фактор люди просто бояться сидеть в гривне
+
0
Alex2006
Alex2006
26 вересня 2022, 11:57
#
Так той «нежданчик» буде таким же тимчасовим, як і попередній загін. І до речі він не нежданчик, а цілком очікуваний загін.
1. Які люди? Якщо вони вже раз так зробили, оформивши депозит, чого не будуть повторювати, коли побачать, що все добре?
2. Але все рівно заведуть валюти немало
3. Я думаю що не лише ті, хто злив валюту в обмнку, відкривали депозити, багато хто. і просто одразу за гривню їх відкривав, бо це дешевше, ніж купувати в обмінці по 40+
А що страшного зараз бути у гривні? Ви думаєте далі девальвація може бути вище відсотків по депозитам чи облігаціям?))
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися