24 березня 2017
Последний раз был на сайте:
26 листопада 2024 о 17:30
-
Руслан Костенюк
34 року, Кам\'янець-Подільський
-
Crypto INFO
54 року, Київ
-
Ольга Бухач
43 року, Ровно
-
Софія Гриценко
53 року, Берестечко
-
Chertopoloh
54 року
- 17 квітня 2023, 10:52
Курс 37 чи 38, чому деякі хвилюються більше ніж коли курс був 40
В січні обмінники продавали валюту в середньому по 40,5-40,9 грн/$. В квітні долар можна було купити майже на 3 гривні дешевше. Навіть на деякий час позначки були на рівні 37,00, зараз піднявся курс до 38,00. Резерви станом на 1 квітня вони сягнули майже $31,9 млрд, що є наібільшим за останні 11 років. Це дозволяє НБУ без проблем закривати дефіцит валюти на міжбанку, продаючи її із ЗВР ($1,75 млрд надійшло від Канади, $1,6 млрд (еквівалент) — від ЄС та $1,25 млрд — від США. Крім цього, Україна вже отрималаперший транш у розмірі $2,7 млрд від МВФ в рамках програмизагальним обсягом $15,6 млрд.). Навіть продаж валюти НБУ в березні впав на 783 млн.дол, якщо порівнювати лютий, в квітня повинно ще зменшитись. Аграрії активно продавали валюту в лютому, березні. Це дало результут, на який ніхто не сподівався. Закриття I-Box банку і 95%+ всіх казино — вплинуло на тіньовий ринок, НБУ і Держава дали читкий сигнал.
Багато хто питає, чому курс далі не пішов до курса НБУ 36,6-36,9, деякі відповіді я маю:
— поведінка населення, курс впав до рівня коли населенню вигідно купувати напряму в касі банку чи обмінці
— втрата інтересу до конвертаційних депозитів. З літа минулого року НБУ дозволив банкам продавати українцям безготівковий долар за умови розміщення його на депозитах від 3 місяців. За словами, заступника голови НБУ Юрія Гелетія, населення розмістило майже $1,5 млрд на конвертаційних депозитах і вкладах, які відкривалися під придбання долару за офіційним курсом.Доки різниця між ринковим поточним курсом і курсом, за яким ці вкладники купували валюту, становила декілька гривень, ці люди активно на цьому заробляли, здаючи отриману після закінчення строку депозиту валюту до обмінників за вищим курсом. Це поступово збивало курс і, як наслідок, зменшувало різницю між такими курсами.Нині ж подібні операції стали невигідними для громадян. У результаті, фактор здачі валюти під такі операції практично припинив страхувати гривню. Банкіри ж констатують, що і конвертаційні депозити вже стали нецікаві для їх клієнтів.
— разом з цим у міру зближення готівкового та безготівкового курсів звужуються можливості для спекуляцій, що, у свою чергу, сприяє стабілізації ринку. Зокрема, представники Нацбанку раніше заявляли, що різниця між офіційним та готівковим курсами менше ніж 5% робить нерентабельними спекулятивні операції за участю пластикових карток та платіжних систем. На додаток до цього, ліквідація нелегальних схем, у яких брали участь представники грального бізнесу та банки, дозволила перекрити щомісячний відтік валюти на суму у 900 млн.дол.
Щодо оновлення монетарної політики НБУ, то запровадження депозитних сертифікатів під 25% стимулюватиме комерційні банки розвивати довгострокові гривневі депозитні програми та піднімати ставки, а українців – зберігати кошти саме на депозитах. Це стане додатковим чинником зміцнення національної валюти у перспективі.
З настанням квітня Національний банк відчутно знизив обсяг інтервенцій на міжбанківському валютному ринку. У період із 3 по 7 квітня НБУ продав 126 млн.дол. безготівкової валюти, а з 10 по 14 квітня — 243 млн.дол. Це у рази менше, ніж Нацбанк продавав на міжбанку протягом березня (якщо порівнювати тижневі інтервенції). Активність продавців дозволяє регулятору заощаджувати міжнародні резерви. І хоча експерти вважають, що пік продажу валюти на міжбанку на даний момент пройдено, суттєво обсяги ринку не скоротяться.
Якщо підсумувати вище сказане та інше:
— чим вище курс, тим буде цікавіше вал.депозитчикам знову займатись своєю справою, курс 38,5+ буде початком як для тих у кого валюта є і скинути її, так і тим у кого Гривня — купити по 37,45.
— відновлення військових виплат повинно було підняти курс, але поки блокування цього законопроекту — тормозить цей процес.
— кінець зими, люди будуть менше платити по платіжкам і тут буде вибір купувати відразу чи вал.депозит.
— мінус нелегальні схеми в т.ч. гральний бізнес і банк який це відмивав.
— монетарна політика НБУ в т.ч. нові правила.
— немає обстрілів критичної інфраструктури.
— ціни на Газ в ЄС на рекордно низькому рівні. Нафта хоть і підскочила, але сам попит впав, плюс надлишки великі в середині країни.
ВИСНОВОК: Курс скоріше буде триматись нижче 38,00, тобто від сьогодні повинен знову падати нижче 38. І середній буде 37,00-37,5. Чи впаде нижче 37,00 — так можуть бути знову такі випадки. Те що курс піде вище 38,00 і закріпиться там — малоймовірно, поки станок НБУ не працює на друк, а це заборонив МВФ. Такий курс поки не вигідний вал.дезитчикам, думаю цікавість повернеться, якщо курс колись піде вище 38,5+.
|
235
|
- 20:00 Гривня опустилась до мінімуму, вклади українців зросли: головне за вівторок
- 19:20 Відновлення обʼєктів енергетики: Німеччина виділить Україні додаткові 65 млн євро
- 17:40 Курс валют на вечір 26 листопада: гривня подешевшала на міжбанку
- 17:17 НБУ опустив гривню до нового мінімуму
- 16:37 Адміністрація США вирішила урізати субсидії для Intel до $7,86 млрд
- 16:10 АРМА продало найдешевшу картину з колекції Медведчука — бурштиновий портрет
- 15:04 Telegram втричі збільшив цифрові активи й виторг, попри арешт Дурова
- 14:10 Rozetka долучилась до «Національного кешбеку»: можна повернути 10% за покупки українських товарів
- 13:25 За жовтень вклади українців зросли майже на 6 мільярдів
- 12:41 Нацбанк пропонує запровадити в Україні миттєві платежі між банками
Коментарі - 15
Что может толкнуть курс, если НБУ поднимет курс, вот и все. Но на наличке, сейчас толкать курс до 40 факторов нет. Как я сказал, только он пойдет в ту сторону, много сольет валюту и зайдет в вал.депо.
И эта сумма может быть очень большой! Это вернет обратно курс в сторону 37,45.
Тимчасові заборони на імпорт зерна і продуктів харчування з України в деяких країнах ЄС визвали трохи шок у аграріїв, особливо коли ще і рф блокує судна для огляду в Туреччині. Аграрії які продовжують сіятись, трохи занепокоєні, їх можна зрозуміти. Бо ціна в кінці літа чи осені може бути така, коли навіть не вигідно врожай збирати. Логістика, перевантаження, зберігання і т.і. може бути такою, коли ціна на СХ продукцію буде не конкурентною, особливо коли в ЄС ціни падають.
Це один з факторів, чому аграрії і залежні від них притримують валюту. Плюс населення в різницу в 0,5 грн і чекати 3 міс — не такий вже великий спред. Є ще наступний тиждень, коли Гривня буде в кінці місяця потрібна, а поки валюту деякі притримують.
Тому пішов невеликий ріст від 38,00. Чи на довго? По 38,50 почнуть по трохи зливати вал.депозитчики і вкладати нові угоди, тоді ситуація змінеться, а поки чекаємо.
AleksandrBank
22 апреля 2023, 10:18
#
Вчора був розворот ринку, бачать що далі на новин.фоні про заборони деяких країн ЄС сг продукції з України, ринок не бажає брати, то ще вчора продаж 38.15−38.20, сьогодні зранку нові курси купівлі/продажу 38.00−38.10.
Думаю за вихідні буде 37.85−38.00. З понеділка ще вниз.
Військових 30 тис.грн додатково поки не буде! Немає грошей
Україна посідає друге місце в Європі після Норвегії за розвіданими обсягами покладів природного газу. Станом на кінець 2020 року Україна мала 1,1 трлн виявлених кубометрів запасів газу (Норвегія — 1,4 трлн). При цьому у 2022 році Україна видобула близько 18,5 млрд куб м природного газу. У порівнянні з минулим роком видобуток газу скоротився на 6% — з 19,8 до 18,5 млрд куб м.
https://minfin.com.ua/ua/2023/04/28/104828268/
Нефть WTI 71,61
Нефть WTI 69,36
37,49−37,56. Гривні і далі мало. Навіть «пробуксовка» по вал.депозитам, які стали практично малоцікаві більшості, не дає змогу курсу піти вверх.
Дуже малі «зазори» між купівлем-продажем, навіть перепони в ЄС щодо експорту СГ продукції чи транзиту не підняли курс, а навпаки.
Хоча активність людей різко виросла, люди почали більше витрачати, і більшості своєму не на купівлю валюту (запас), а на поточні потреби.
Банки і компанії почали показувати гарні прибутки, тобто рік повинен бути кращим ніж 2022 рік. Але велике питання щодо врожаю і куди і як його вивозити.
Те що НБУ каже, що може знизити ставку в кінці року з 25% до 22% - дуже гарний позитивний сигнал. Інфляція хоч і висока, але в світі у багатьох країнах ще вище, де війни немає.
37.32−37.42 і це на вихідних, коли дали військові виплати. Звісно вони давно вже не спливають на курс. Економіка слабо, але працює, звісно фін. і військова допомога Україні від світу сильно допомагає. Ціни на паливо також впали до нового мінімума 39−45 грн за дизель/бензин. Стабілізуються ціни на продукти харчування, 1 кг гречки почав коштувати дешевше 0,5 кг макаронів, якщо вони з-за кордону. Наші — звісно дешевше. Наближення літа позитивно діє. Але суттево ЗП поки не зростають, є інфо що з літа в багатьох сферах будуть суттево збільшувати ЗП, зараз багато навіть хто заказав аналітику ринку по ЗП.
ППО на висоті, 92%. F-16 — бути, Президент дотиснув Байдена!
Вірю в гривню, думаю ризиків що наближчим часом підемо 38+ — немає. Деякі банки по вал.депозитам почали зменшувати курс з 37,45 до 36,99.
P. s. мій прогноз від 17.04.2023:
«Курс скоріше буде триматись нижче 38,00, тобто від сьогодні повинен знову падати нижче 38. І середній буде 37,00−37,5. Чи впаде нижче 37,00 — так можуть бути знову такі випадки.»
Все буде Україна!