- 16 вересня 2020, 11:32
Що таке офшори та чи потрібно з ними боротися?
Офшор – це країна або територій, яка надає іноземним організаціям можливість ведення бізнесу на більш вигідних умов. Власники офшорних компаній користуються такими привілеями, як нульові податкові ставки, спрощена звітність, а також можливість приховати імена справжніх власників бізнесу.
Особливості офшорних компаній
Відкриття офшорної організації – це можливість стабільного ведення бізнесу в умовах світової економічної нестабільності. Як показує практика, сприятливими податковими пропозиціями для нерезидентів сьогодні користуються, як власники великих компаній, так і приватні підприємці.
Для того, щоб вивести свій бізнес в офшори, нема потреби бути експертом в галузі міжнародного права. Для правильного функціонування такої компанії досить звернутися за допомогою до посередників, які допоможуть у розв'язанні найрізноманітніших питань на професійному рівні.
Позитивні сторони офшорів
Часто виникає питання – чому багато бізнесменів для своїх активів вибирають саме офшори? Далі представлені найпоширеніші доводи, які допоможуть внести ясність і визначити переваги такого ведення справ:
- Нульові або дуже низькі податкові ставки. Низькоподаткові юрисдикції дають можливість оптимізувати витрати і значно знизити податкові зобов’язання. Однак, без професійної допомоги тут не обійтися. Річ у тому, що у випадку офшорів, головне не упустити відносно тонку грань між легальною оптимізацією бізнесу і ухиленням від сплати податків.
- Відносно висока конфіденційність. Багато офшорів не мають регістра директорів. Отже, вся інформація про компанії й приватних осіб тут надійно захищена системою безпеки.
- Простота реєстрації бізнесу. Щоб зареєструвати офшорну компанію, не потрібно збирати велику кількість документів. Окрім цього, в більшості випадків час очікування становить не більше однієї доби.
- Відкриття валютного рахунку не обов’язково повинно проводитися в тій же країні, що і реєстрація офшорної компанії.
- Спрощена бухгалтерська звітність або її повна відсутність. Ведення офшорного бізнесу не передбачає систематичного зведення кредиту з дебетом. З цієї причини, офшори – це найбільш прийнятний варіант для тих людей, які не хочуть афішувати своє ім’я і стежити за всіма нововведеннями в системі бухгалтерської звітності.
Недоліки офшорів
- Різниця в законодавстві. В офшорах не вийде працювати за стандартами та принципами країни власника компанії.
- Необхідність систематичних аудиторських перевірок. Це може зажадати певних грошових витрат.
- Зареєструвати офшорну організацію може тільки нерезидент.
- Підвищена увага до офшорів з боку держави. Це відбувається через те, що за допомогою офшорів чималі суми грошей проходять повз державну казну.
- Зіставляючи переваги офшорних компаній з їхніми недоліками, можна зробити висновок, щоб колесо крутилося в правильному напрямку, необхідний досвід, певні знання і професійна допомога фахівців.
Чи намагаються держави протистояти офшорам?
Безумовно, кожна держава намагається більш скрупульозно відстежувати та перевіряти офшорні компанії. Це пов’язано не з самими організаціями або їх власниками, а з ухиленням від сплати податків, відмиванням грошей та іншими злочинами закону.
|
0
|
- 13:52 Що буде з гривнею? Депозити та ОВДП: чи варто зараз робити на них ставку (відео)
- 12:20 росія витратила понад $18 млрд на повітряні атаки по Україні
- 11:55 MicroStrategy увійшла до топ-100 найбільших публічних компаній у США
- 11:34 Команда Трампа розглядає прихильницю криптовалют на посаду нового глави SEC — CoinDesk
- 11:10 Італія виділяє 200 млн євро на відновлення електромережі Україні
- 10:45 «Мрій і Досягай»: «Дія» пропонує жінкам $1000 та навчання бізнесу
- 10:41 Курс валют на 21 листопада: долар в банках подорожчав, а євро втратило 8 копійок
- 10:01 Рада зробила крок до автоматичного арешту коштів боржників у банках
- 09:38 Хакери ГУР атакували російський «МТС-Банк» — ЗМІ
- 08:52 ООН затвердила план допомоги Україні до 2027 року на $2,1 млрд
Коментарі