Multi від Мінфін
(8,9K+)
Оформи кредит — виграй iPhone 16 Pro Max!
Встановити
31 травня 2026, 14:11

Світовий рівень корупції погіршується: хто очолив рейтинг та на якому місці Україна

Глобальний рівень сприйняття корупції погіршився вперше за десять років. Згідно з інфографікою Visual Capitalist на основі Індексу сприйняття корупції 2025 року, середній світовий показник CPI знизився до 42 балів зі 100.

Індекс оцінює країни за шкалою від 0 до 100, де 0 означає дуже високий рівень корупції, а 100 — найнижчий рівень її сприйняття. Під час оцінювання враховуються політичні, правові, економічні, соціокультурні та безпекові фактори.

► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини

Хто в лідерах

Найкращі результати традиційно демонструють країни Північної Європи. Лідером рейтингу стала Данія з результатом 89 балів. Далі йдуть Фінляндія — 88 балів, Норвегія — 81 бал, Швеція — 80 балів, а також Нова Зеландія — 81 бал.

Серед країн із високими показниками також: Сінгапур — 84 бали, Австралія — 76 балів, Канада — 75 балів, Уругвай — 73 бали, Японія — 71 бал.

США показали найгірший результат

США посіли 29-те місце з результатом 64 бали. Як зазначається на інфографіці, це найнижчий показник країни за весь час спостережень.

Для порівняння, Велика Британія має 70 балів, Франція — 66 балів, Іспанія — 55 балів, Італія — 53 бали, Польща — 53 бали, Україна — 36 балів.

Де ситуація найгірша

Найнижчі показники зафіксовані у країнах, які потерпають від слабких інституцій, воєн, політичної нестабільності та низької якості державного управління.

Серед країн із найгіршими результатами: Сомалі — 9 балів, Південний Судан — 9 балів, Сирія — 12 балів, Лівія — 13 балів, Ємен — 13 балів, Судан — 15 балів, Д Р Конго — 20 балів, Росія — 22 бали, Іран — 23 бали.

Кількість найуспішніших країн скоротилася

Одним із ключових сигналів стало скорочення кількості країн із найвищими показниками. Якщо десять років тому 12 країн мали понад 80 балів, то у 2025 році таких залишилося лише п’ять.

Це свідчить про те, що навіть держави з розвиненими демократичними інститутами стикаються з дедалі більшим тиском на систему управління, прозорість та верховенство права.

Автор:
Роман Мирончук
Редактор стрічки новин Роман Мирончук
Пише на теми: Економіка, фінанси, банки, криптовалюти, інвестиції, технології

Коментарі - 10

+
+62
IrishRepublican
IrishRepublican
31 травня 2026, 21:00
#
Всупереч заголовку писак, в статті відсутня інформація, на якому ж місці Україна.
Повідомляю — на 106му з 182х, між Бразилією та Белізом.
+
0
The Корупціонер Потужненко
The Корупціонер Потужненко
1 червня 2026, 10:54
#
І це ми ще в бік ЄС голову піднімаємо…а наш рівень по суті це Беліз…
+
0
0664569152
0664569152
3 червня 2026, 22:08
#
Це чудово, що вами визначено 106 місце України серед 182 країн за рівнем корупції та це лише підтверджує той факт, що в нашій країні корупція лише процвітає, адже минуло понад 35 років після здобуття Незалежності, а цей спрут, окрім Війни знищує всю країну, як державу, хоча вже створені інституції, які б мали боротися на повну з цим злом в демократичному суспільстві.Шкода та щоб це побороти нам необхідна Перемога у Війні, а далі ввести непереборні демократичні перетворення по всій Україні та повернути смертну кару!!! за важкі злочини і корупцію. Така моя думка.03.06.2026р.
+
0
crowl
crowl
31 травня 2026, 22:11
#
Дякуючи корупції пишу цей комент
+
0
EconomistPetya
EconomistPetya
1 червня 2026, 4:46
#
А после этого мы говорим что страна не такая. Начните с себя. Не давайте взятки, не совершайте преступление. Пока каждый из нас нарушает закон, мы не поднимемся с колен. За это стоял Евромайдан, за это стоит ЗСУ — за свободу, право, государство. Но такие личности как вы фактически работают на рососию, предавая идеалы майдана и борьбы полномасштабного вторжения.
+
+11
The Корупціонер Потужненко
The Корупціонер Потужненко
1 червня 2026, 10:56
#
В реальному світі це взагалі не працює, ти можеш бути великоправедним мучеником і вести достойне життя — але це взагалі не означає, що твій сусід по дому не буде робити все навпаки, прийди вже в реальність, ти не в казці живеш.
ЗСУ стоять самі не знають за що, це кажуть солдати, котрих на цивілці б`ють ухилянти з тцк і пакуючи дізнаються що запакували ветерана, вже не одиничний випадок це.
Цікаво, що той хто пише на кацапській звинувачує того хто пише на українській в тому, що останній начебто працює на росію, смішно.
+
0
EconomistPetya
EconomistPetya
1 червня 2026, 11:08
#
Когда нет аргумента, начинается провокация языкового вопроса. Не смейте оскорблять ЗСУ и военнослужащих ТЦКиСП. Если бы такие как вы проходили ВЛК и обновляли данные, то проблем со снабжением армии человеческим ресурсом не было бы. Парней тоже нужно менять.
+
+4
NicolaZnow
NicolaZnow
1 червня 2026, 16:30
#
Ви когось замінили? Складається враження що ні …
+
0
The Корупціонер Потужненко
The Корупціонер Потужненко
2 червня 2026, 8:51
#
Циклоп, ти знову все наплутав, давай я спробую тобі повільніше пояснити, може до тебе дійде, там де питання мови було, це було суто до твоїх звинувачень про те, що вище тобі писав начебто росіянин, я розумію що в тебе відсутні аргументи по суті і що ти простий троль, але не намагайся знайти зручну для себе форточку.
Щодо твого тейку про військових ЗСУ і тцкунів, так це зовсім різні категорії ,військові це військові, а ухилянти з тцк це ухилянти з тцк, самі військові ненавидять тцкунів, це вже давно не секрет.
Петя ти якийсь додік, дійсно, який «людський ресурс»? ти здурів чи так? Є люди, ресурс це метали, це гроші, це сировина, а людина не може бути ні ресурсом, ні капіталом, людина належить тільки собі, тож я згодний з тим, що хлопців треба замінювати, тож давай приїжджай із закордону, досить тобі з купленою довідкою сидіти за спідницею, якби ми твоє праве око і одну нирку задонатили на ЗСУ, то не було б проблем з армією, це ж інвестиція в розвиток оборонпрому, ти що не патріот? ти що не справжній чоловік?
+
0
NicolaZnow
NicolaZnow
1 червня 2026, 16:27
#
Від викладеного матеріалу зриває дах)) Якась гра слів з найгіршим результатом …))
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися