Україна не поспішатиме з реструктуризацією державних деривативів (ВВП-варантів), випущених в рамках реструктуризації держборгу у 2015 році, навіть якщо доведеться допустити дефолт за ними. Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела.
Україна не поспішатиме з реструктуризацією боргу на $3,2 мільярда за ВВП-варантами

►Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Зазначається, що про це на зустрічі з інвесторами у Лондоні сказав урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца.
«Вони чітко дали зрозуміти, що діє мораторій, і… це не призведе до перехресного дефолту за облігаціями», — один з інвесторів повідомив Reuters.
Управління з питань державного боргу України повідомило, що воно активно взаємодіє із зацікавленими сторонами та збирає ринкові відгуки, щоб визначити найкращий шлях подальшого поводження з варантами в рамках зусиль щодо забезпечення сталого рівня боргу.
Джерела повідомили, що Бутса наголосив, що пріоритетом є найближче вирішення питання реструктуризації варантів, але вони не бояться пропустити платіж.
Нагадаємо, «Мінфін» писав, що 31 травня 2021 року Україна вперше виплатила $40 млн за ВВП-варантами.
Передісторія
ВВП-варанти з’явилися як продукт реструктуризації боргу у 2015 році, коли кредитори в обмін на них погодилися списати $3,6 млрд боргу України. Сумарна номінальна вартість українських ВВП-варантів становить $3,24, а термін їхнього обігу закінчиться у 2040 році.
За правилами варантів, Україна не платить кредиторам, якщо економіка зростає повільніше, ніж 3%. При зростанні ВВП від 3% до 4% на рік кредитори можуть розраховувати на 15% цього одного відсотка зростання.
Що таке ВВП-варанти
Варанти, або інструменти відновлюваної вартості (VRI) — це боргові папери, які інвестори отримують замість списаної частини боргу. Виплати за варантами прив’язані до темпів зростання економіки. Тобто якщо економіка країни не росте або росте повільніше, ніж зазначено в угоді з кредиторами, то держателі варантів не отримують виплати.
Українські ВВП-варанти були випущені в рамках реструктуризації держборгу у 2015 році замість єврооблігацій на номінальну суму $3,2 млрд і не є частиною держборгу країни.
Коментарі - 4