Що відбувається з грошима українців? За оцінками експертів, близько 100 мільярдів доларів перебуває в тіні - під матрацами, у схованках або поза банківською системою.
Українці ховають 100 мільярдів доларів! Як інфляція змінить життя країни у 2025 році? (відео)
Чому люди не довіряють фінансовим установам і як це впливає на економіку? Водночас долар поступово втрачає свої позиції - все більше українців віддають перевагу євро.
Як змінюється валютний ринок і чи варто вже зараз міняти свої заощадження? Інфляція також додає викликів: ціни можуть зрости ще більше, а кредити стануть ще менш доступними.
Чи зможуть банки стимулювати економіку, якщо населення боїться вкладати?Національний банк вже розглядає можливість зміни валютних резервів, але чи відчує це звичайний українець?
Бізнеси також стикаються з труднощами — нестача кредитування змушує їх шукати альтернативні джерела фінансування. Як вплине повернення трудових мігрантів? Чи може це стати шансом для відновлення економіки?
І головне — що робити зі своїми заощадженнями, щоб не втратити їх через інфляцію та фінансові ризики?
Дивіться наш аналітичний розбір та дізнавайтеся, як зберегти свої гроші у нестабільні часи!
Коментарі - 38
в Украине проживает сейчас 7 млн семей , значит в каждой семье — 14,28 тыс долл , в каждой многоэтажке — 100 квартир = 1,4 млн долл . присмотритесь к соседям . где-то у вас в доме 1,4 млн долл .
В объеме — это полноценных 5 банковских мешков . где-то среди ваших соседей они лежат .
в каждом доме 1,4 млн долл … я вам посчитал . осталось вам прикинуть кто ваши соседи , у кого 5 банковских инкассационных мешков долларов в 100 долларовыми купюрами . (в банковский мешок вмешается 30 упаковок по 1000 листов гривны или 27 долларов) .
Средние деньги наличными долларами — 8−9 тысяч долл? вы в это верите? это включая не только киев, но и желтые воды. И это со 150 долл пенсии.
И вот что странно, что покупатели автомобилей почему то всегда отдают последние накопления чтоб купить. А не держат в загашнике еще десятку, просто не хотят. И ищут авто не за 20, а за 10 и менее.
а у ФОПов нет зарплаты, поэтому их доходы не учтены в средней
зарплате по стране, как и не учтены зарплаты военнослужащих ВСУ
и прочих силовых структур…
И конечно же не учтены доходы участников теневого бизнеса,
который составляет минимум 30% ВВП, а может и больше,
ведь они тоже не получают зарплату…
«значит в каждой семье — 14,28 тыс долл»
И поэтому вы можете на бирже за раз потерять $20тыс и не заметить
или оплатить жене отдых на аналогичные $20тыс и быть уверенным,
что и они однозначно не последние…
Кстати, в деревне, где живут знакомые, появилось несколько
электромобилей tesla model 3 и даже один tesla model s, так что
средние цифры не всегда являются актуальными…
но таких деревень немного если поделить на все население . по пальцам можно посчитать .
Зато есть плата за газ и иногда за э/э,
если на крыше нет панелей солнечных батарей.
«пару тыс у.е. на банально — тут подкрасить , тут заменить»
зато нет соседей ни сверху ни снизу ни сбоков, а это дорогого стоит.
но ценник другой . и соотвественно те кто платят его у них другие возможности , другие машины , и это не показатель типа как хорошо жить в Украине , это личная ситуация небольшой (сравнительно) группы людей .
Але насправді соціалізм це не дешева ковбаса, а гегемонія держави над людиною, диктатура бюрократів. І це саме те, що об'єднує Совок та сучасну Україну. І там і там правлячим класом були (є) чиновники. Вільний ринок в Совку був заборонений взагалі, в Україні він є, але загноблений чиновниками далі нікуди. В Совку держава грабувала роботяг через монополію на працю. Була єдиним роботодавцем і встановлювала такі зарплати, які сама бажала. В Україні держава грабує роботяг через високі податки та корупцію. В Совку була залізна завіса. В Україні теж її підняли і не факт, що опустять навіть після війни.
Як бачимо, системи начебто різні — але сутність схожа.
2. Целый год спокойно получал зарплату в банк, неожиданно прилетает заморозка всех счетов и депозитов — грузи все справки с налоговой, выписки, объяснения зачем снимаешь деньги, поэтому со счетов тупо в нал и снимают люди. Нал куда надежнее чем больной на голову банк который завтра вешает блокировку всех счетов.
Это не касается некоторых людей, которых в «своих банках» не трогают по указанию сверху
3. Ограничение на снятие в день в 100к ну это не смешно ходить в банк как на работу доить свои деньги обратно
https://minfin.com.ua/ua/2025/03/27/147801498/ Вам яскравий приклад чому люди не бажають в недобанки нести повністю чисті гроші