Миттєвими переказами Системи електронних платежів (СЕП) 4.1 Національного банку України вже користуються 19 банків із 61 на ринку, з яких 8 є системно важливими. Про це регулятор повідомив агентству Інтерфакс-Україна.
Усі системні банки запустять миттєві перекази у першому півріччі 2025 року — НБУ

► Читайте телеграмм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
«Частина банків вже зі свого боку реалізувала такий функціонал, і зараз 75% всіх миттєвих платежів обробляються до 2 секунд, а до 3 секунд — 88%», — сказав заступник голови НБУ Олексій Шабан.
За його словами, якщо в грудні 2024 року пройшло 11,5 тисяч миттєвих платежів, то вже за два перші місяці 2025 року — 55,2 тис. платежів на суму 543 млн грн.
Шабан додав, що динаміка з підключення банків влаштовує регулятора, і він сподівається, що в першому півріччі 2025 року всі системно важливі банки реалізують цю можливість.
Заступник голови НБУ зазначив, що нове оновлення СЕП орієнтувалось саме на миттєві перекази й була поставлена умова, що платіж, який відправляє користувач одного банку в інший за реквізитами IBAN, має проходити до 10 секунд.
Представник НБУ уточнив, що за добу в СЕП в середньому проходить 1,3 млн платежів на суму близько 658 млрд грн, хоча вона здатна виконувати в 10 разів більше платежів.
Шабан також навів дані щодо структури платежів за минулий рік: за кількістю найбільшу частку становлять операції до 1 тис. грн — 40%, платежі від 1 тис. до 100 тис. грн охоплюють 55%, а транзакції понад 100 тис. грн складають 5%.
Однак, за його словами, за сумою ситуація інша: платежі до 1 тис. грн дають лише 1% від загальної суми, операції від 1 тис. до 100 тис. грн — 1,4%, тоді як транзакції понад 100 тис. грн формують 98,5% загальної суми платежів.
Як повідомили у Нацбанку, станом на 19 березня 2025 року учасниками миттєвого переказу СЕП є 20 безпосередніх учасників системи, серед яких Національний банк та 19 банків: Ощадбанк, Приватбанк, Укрсиббанк, Райффазен Банк, Сенс Банк, Укрексімбанк, Креді Агріколь Банк, А-Банк (всі 8 системні), Кліринговий Дім, Скай Банк, Альтбанк, Ідея Банк, ЄПБ, Кредитвест Банк, Піреус Банк, Агропросперіс Банк, Акордбанк, Комінбанк, Банк Авангард.
Нагадаємо
Нова версія системи електронних платежів Національного банку України — СЕП-4.1 — з функціональністю миттєвих кредитових переказів почала роботу з 1 грудня 2024 року.
🕵️ Ми створили невелике опитування, щоб дізнатися більше про наших читачів.
💛💙 Ваші відповіді допоможуть нам стати кращими, приділяти більше уваги темам, які вам цікаві.
🤗 Будемо вдячні, якщо ви знайдете хвилинку, щоб відповісти на наші запитання.
Коментарі - 21
Довше чекав поки власні системи абанка підтвердеть проведення платежу, ніж пройшло часу між повідомленням абанка про списання і повідомленням райфа про зарахування.
особливо біткоін-кеш
Стандартний біток звісно швидше, але по швидкості десь як звичайний СЕП-переказ в Україні. При тому що СЕП переказ несе купу інформації, а в переказі бітка забули додати супроводну інформацію, ну ти в курсі маєш бути.
Це якщо на біржу переводити з гаманця чи іншої біржі то може пару хвилин йти.
А з гаманця на гаманець — вмить.
І мова не лише про біткоїн, а будь-яка альта/мемкоїн.
Не пиши маячні, піди почитай доки по крипті.
А от як раз час через який на твоєму гаманці офіційно з'являтся гроші які тобі перевів хтось інший чи ти сам зі свого іншого гаманця — залежить від того яка саме крипта використовуєтся, яка в неї технологія, скільки підтверджень потрібно для того щоб операція рахувалась завершеною. Але схоже ти не знайомий з цими базовими речима. Або користувався лише декілька раз чимось на зразок стелара який до слова не є повноцінною криптою в тому сенсі в якому це замислювалось напочатку цього руху — бо має централізоване керування на відміну від бітка та його форків.
базы как таковой в крипте нет , она является копией всех транзакций . зная номер кошелька вы можете просмотреть ВСЕ его транзакии потому что «базу» получают все .
Так вот сначала появляется транзацкия , она отражается в крипто «базе» . А вот затем биржи могут ее подтянуть к себе в базу . Ha бинансе это занимает минут 5 .
чувак, яка крипта внутри біржі?
Нагадаю тобі твої власні слова: «С кошелька на кошелек немедленно , а отображение в сервисе или на бирже может затягиваться типа до 5 минут .«
она является копией всех транзакций
ти мені розповідаєш про блокчейн, але біржі не пишуть в блокчейн свої операції, туди потрапляють лише операції ввода-вивода крипти з біржі
я бачу ти або взагалі жодного разу не користувався біржами, або це було лише пару раз суто «завести крипту, продати через п2п і отримати гроші»
так це навіть користуванням біржі не назвати, це ти тупо як в обміннику поміняв