Із 1 січня 2025 року мінімальна зарплата у Польщі зросла на 366 злотих — до 4666 злотих або $1 132 за поточним курсом на місяць брутто (до вирахування податків). Також зросла мінімальна погодинна ставка оплати праці: з 28 злотих і 10 грошів до 30 злотих і 50 грошів на годину. Про це пише Бізнес.Цензор з посиланням на Польське радіо.
«Мінімалка» у Польщі перевищила українську у шість разів
► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Зарплата в Україні та Польщі
Для порівняння, мінімальна зарплата в Україні становить 8000 гривень на місяць або $190 за поточним курсом НБУ (після сплати 18% ПДФО та 5% військового збору працівник отримає «на руки» 6 160 грн).
Загалом за останні два роки мінімальна заробітна плата у Польщі зросла двічі. З 1 січня 2024 року вона становила 4242 злотих, а з 1 липня — 4300 злотих. У 2023 році відповідно — 3490 злотих з 1 січня та 3600 злотих з 1 липня.
Нагадаємо
З березня мінімальна пенсія в Польщі зросте з поточних 1780,96 злотих брутто на місяць (1620,67 злотих нетто, тобто скільки пенсіонери отримують на руки) до 1884,61 злотих брутто (1715 злотих нетто).
У перерахунку за поточним курсом у гривні, польський пенсіонер отримуватиме мінімальну пенсію еквівалентну 17 551 грн. В Україні розмір мінімальної пенсії становить 3370 грн на місяць для людей з достатньою кількістю років стажу та 2725 грн — з недостатнім стажем.
Коментарі - 25
Следующая по минималке — Испания с 1300 евро, догонят не скоро, но это вполне возможно.
А в Україну талони можуть дуже скоро повернутись…
При тому що у самій в Придністровʼї вже немає газу.
Це не наша проблема. Це проблема путлера і сепарів з ПМР…
путлер запустмв ракети на «Охматдит», вдив полонених в Оленівці, і ще багато чого поганого нам зробив… Шантажував Європу газом. То з якої радості ми маємо під його дудку танцювати? Договір на транзит закінчився. Все. Досить.
А з іншого боку, припинили транзит — тепер путлера нічого не стримує від того щоб роздовбати нашу ГТС, теж взимку. В результаті будемо сидіти в холоді разом із придністровцями, без світла і газу. Про наслідки треба думати до того як щось робити.
Які обсяги споживання газу у ПМР? Скільки газу у них в сховищах закачано? Чи є можливість у них купувати газ в інших країнах?
Немає ні зради ні катастрофи.
у ПМР знали про закінчення договору на транзит, і знали про те що у нас війна з рашкою.
Ви на чиєму боці? Ви за Україну чи за рашку?
«А яким чином це виправдовує те що ми перекрили газ?» Контракт закончился, Украина его не продлила, это не было неожиданным, каждый субъект хозяйствования имеет право на свободу выбора с кем и как ему работать в рамках закона. При этом ПМР в принципе, не вписывается в рамки закона
«Чи це ПМР нас обстрілюють, вбивають полонених» ПМР -это бандитское формирование, созданное Россией, его существование в принципе незаконно, там пачками раздают российские паспорта, там стоит российская армия с арсеналом, в 2022 была угроза удара по Одессе оттуда., там легко можно организовать очередной референдум и попросить Пу ввести войска. Прямая обязанность военно-политического командования купировать потенциальную угрозу доступными способами. Ну уж точно не бизнес as usual
« …Я вже не кажу про відносини із Словаччиною, яка продає нам зброю незважаючи на публічно недружню позицію». Оружие продают (не дарят) частные словацкие компании по рыночным ценам. По факту платит им ЕС, который содержит Украину. Какого х e_ра частные компании должны отказываться от работы из-за «позиции правительства». И наоборот, словацкое правительство не то что не может запретить, оно наоборот обязано содействовать законным интересам словацких оборонных компаний
Жаль, что это все, скорей всего иллюзия
«Скоро всі відвернуться від тебе через перекриття труби та сварок з Угорщиною та Словакією.» Вам нужно вернуться в реальность. Несколько месяцев назад Украину обвинили в подрыве НордСтрима на территории страны НАТО и никто ни от кого не отвернулся. Вопрос по быстрому замяли. Тут же речь идет за стандартный и законный ход.
Понятно, что идет передел рынка ЕС под норвежский и американский газ. Словакия и Венгрия упирается, но по факту то разногласия эти не с нами, а с Брюсселем и Вашингтоном.
Напомнило 90-е, когда после развала совка на поля перестали высыпать удобрения в огромных количествах, и в ставках возле отцовского села в огромных количествах развелись раки — они любят чистую воду :)
А зараз — все приватна власність: і як ло цього всього привязати талони?
Є і інші шляхи: дотації для виробників молочки, і високі закупівельні ціни що виробники самі в чергу ставатимуть здати продукцію…