Ми можемо нескінченно відкладати план вивчення мови. Думаємо: це задорого; тут в мене нема часу; сьогодні не в настрої. Та не треба витрачати купу коштів, щоб отримати той рівень, на якому ви зможете комфортно спілкуватись. Не потрібно ставити собі планку носія — вам достатньо буде просто розмовного рівня. Це корисно, аби користуватись мовою у подорожах чи похизуватись перед іноземцем своїми знаннями, коли він спитає у вас дорогу до кавʼярні. А CreditPlus дібрали топ застосунків, які коштують недорого, і з якими ви зможете отримати хороший рівень знань (і не тільки англійської). Новий рік — якраз той самий час, коли ви можете розпочати зміни на краще.
Найкращі застосунки для вивчення іноземних мов
Babbel
Якщо ви шукаєте повний пакет для вивчення мови, Babbel — це те, що вам потрібно. Він навчає основ граматики, включаючи особливі голосні та приголосні звуки та їхню правильну вимову, а потім переходить до розмовних сценаріїв у звичайних умовах. Студентам особливо подобаються розмови, в яких ви заповнюєте прогалини, можливість обирати курси на різні теми (немає фіксованого порядку), а також розуміння місцевої культури та сленгу. Babbel чудово пояснює граматичні правила під час практики, що сприяє глибшому розумінню. Суміш варіантів навчання включає подкасти та ігри, і ви навіть можете забронювати онлайн-заняття з викладачами мови (хоча це дорого). Темп навчання хороший, з повільним збільшенням складності та великою кількістю повторень через певні проміжки часу, щоб закріпити знання.
На жаль, безкоштовна пробна версія обмежена, пропонуючи лише один урок для кожної мови. Деякі уроки сухі, і часом неминуче здається, що вони повторюються. Тут немає справжньої гейміфікації, тому не вистачає гачка, що затягує, як у деяких інших додатках.
Babbel коштує 15$ на місяць, 38$ на 3 місяці, $67$ на 6 місяців, 89$ щорічно або 349$ довічно. Безлімітний Babbel Live коштує 99$ на місяць, 209$ на 3 місяці, 359$ на 6 місяців і 599$ на рік.
Duolingo
Додати цікавинку до вашої мовної практики — це розумний спосіб утримати вас у грі, а Duolingo вдало поєднує в собі гейміфікацію, як ніхто інший. Він простий у використанні, витончений і цікавий, і незабаром ви помітите, що ревно стежите за своєю щоденною успішністю. Кожен модуль розбитий на теми, а курс структурований, тож вам потрібно пройти кілька уроків, щоб відкрити більше. Модулі охоплюють соціальні ситуації, такі як побачення або вечірки-сюрпризи, а також граматичні теми. Корисні поради розкидані по всьому курсу, а методи навчання вдало поєднуються з історіями, головоломками, нагадуваннями та поясненнями найпоширеніших помилок. Нещодавно Duolingo додав чат-бота на базі GPT, але він вимагає дорогої підписки Max.
Хоча Duolingo не обмежується лише розширенням словникового запасу, додаючи подкасти та історії до звичайних вправ на читання та письмо, він все ще мало уваги приділяє розмовній мові та аудіюванню, і сам по собі не навчить вас вільно розмовляти іноземною мовою. Безкоштовний рівень пропонує багато крутого контенту, але вам доведеться терпіти рекламу. Гейміфікація також може викликати стрес, оскільки ви обмежені п'ятьма сердечками щодня, і ви втрачаєте одне, коли робите щось не так. Ви можете позбутися лімітів і реклами та навчатися офлайн, підписавшись на Duolingo Plus. Це дійсно один із найкращих застосунків, який вартий часу та коштів. CreditPlus готові надати вам фінансову підтримку, щоб ви нарешті вивчили вже ту англійську та почувались упевнено.
Duolingo безкоштовний. Super Duolingo коштує 13$ на місяць або 84$ на рік, а сімейний план (до п'яти осіб) — 120$ на рік.Duolingo Max коштує 30$ на місяць або 168$ на рік.
Memrise
Зосереджуючись на словниковому запасі та типах невимушених розмов, які ви можете вести під час подорожі, Memrise є корисним навчальним інструментом. Додаток для Android є дуже доступним і використовує знайомий підхід флешкарток з повторенням через певні проміжки часу, щоб допомогти вам запам'ятати слова та фрази. Також є уроки граматики та вправи на розпізнавання мови. Є корисні відеоролики «Learning With Locals» з носіями мови, оскільки це наближає до досвіду перебування в країні. Ви можете ставити цілі, уроки проходять швидко, і є трохи гейміфікації та заохочення, щоб змусити вас повертатися. Ви також можете отримати багато користі від безкоштовної версії, а базові курси доповнені контентом, створеним користувачами. Хоча ніщо не замінить спілкування з реальними людьми, MemBot — це чат-бот на базі GPT, який дозволяє вам практикувати свої розмови, не боячись збентежитись, але він вимагає щомісячної підписки.
З іншого боку, Memrise дуже зосереджений на словниковому запасі, вебдодаток не такий хороший, як мобільний, а вправи можуть повторюватися. Пояснень не так багато, і просунутим учням варто шукати щось інше. Якщо ви заглибитесь у створений користувачами контент, то побачите, що його якість дуже різниться. Безкоштовна версія дає вам доступ до багатьох матеріалів, але ви можете розблокувати більше функцій і отримати офлайн-доступ за допомогою Pro-акаунта.
Memrise безкоштовний. Вартість Memrise Pro — 15$ на місяць, 90$ на рік або 200$ за безлімітний доступ.
Busuu
Зі структурованим курсом вивчення мови, що включає звичну суміш флешкарток, граматичних вправ та невимушених розмов, Busuu є надійним варіантом. Уроки організовані в розділи, що стосуються типових ситуацій, і в цілому відчувається, що курс дуже відшліфований.
Є відео коротких розмов, але найкраща функція — це відгуки користувачів. Busuu з'єднує вас з носієм мови, яку ви вивчаєте, і він виправляє і коментує вашу роботу (письмову й усну) — ви можете робити те саме для інших. Ви також можете додавати друзів, що створює відчуття спільноти й дає вам розуміння, яке інакше ви б не отримали. Busuu також пропонує живі уроки в групах або індивідуально.
Busuu охоплює 14 мов, і деякі відгуки свідчать про те, що якість викладання може бути різною. Це чудовий варіант для іспанської, але це поширена мова для вивчення. Деякі вправи з набору тексту є дещо рутинними, і якість відгуків користувачів може бути різною. Ви можете отримати базові уроки для однієї мови безкоштовно, але вам потрібно підписатися на преміумплан, щоб позбутися реклами, отримати доступ до певного контенту, рецензії на основі штучного інтелекту, пріоритетні відгуки спільноти та сертифікати.
Busuu є безкоштовним, а живі уроки починаються від 13$ за урок. Преміумплан Busuu коштує 14$ на місяць, 51$ за пів року або 83$ на рік.
Lingoda
Спілкування з реальними живими людьми мовою, яку ви хочете вивчити, є найефективнішим способом вдосконалення для багатьох людей. Знайти заняття поруч з вами або час для відвідування може бути складно, тому Lingoda пропонує годинні онлайн-заняття в Zoom з досвідченими викладачами мови.
Ви можете відвідувати заняття в невеликих групах до п'яти осіб або доплатити за індивідуальне навчання. Потрібно купувати уроки блоками, і ви отримуєте завантажувані матеріали для вивчення, щоб підготуватися до занять і практикувати те, що ви вивчили після них. Ви можете пройти тест, щоб визначити свій рівень, записатися до різних викладачів і знайти заняття в зручний для вас час.Оскільки заняття проходять у різних часових поясах, вони доступні 24/7.
Сильна сторона Lingoda — це можливість поспілкуватися з реальними людьми та отримати персоналізований зворотний зв'язок. На жаль, живі заняття завжди будуть відносно дорогими і можуть не підійти сором'язливим людям. Деякі викладачі кращі за інших (ви можете оцінити їх після занять), так само як і деякі з ваших однокурсників. Ви можете багато чому навчитися, якщо знайдете хорошого інструктора, в групі буде лише один або два інших студенти, і всі підготуються належним чином.
Додатка немає, але вам знадобиться Zoom і хороше підключення до інтернету. Lingoda пропонує заняття лише з англійської, бізнес-англійської, французької, іспанської та німецької мов.
Вартість групових занять на Lingoda починається від 76$ на місяць за п'ять уроків, 135$ за 12, 198$ за 20 і 369$ за 40 уроків. Індивідуальні заняття коштують від 176$ на місяць за п'ять, 315$ за 12, 441$ за 20 і 756$ за 40 уроків. Ціни варіюються для різних мов.
Drops
Цей додаток — надійний спосіб поповнити свій словниковий запас для учнів із вадами зору. Спочатку ви обираєте одну з 39 підтримуваних мов, вирішуєте, скільки часу ви хочете приділяти їй щодня, та обираєте категорії, такі як їжа, розмови про подорожі або бізнес і технології.
Краплі падають з верхньої частини екрана і відкривають зображення, які ви повинні правильно ідентифікувати, торкаючись, перетягуючи та об'єднуючи зображення на екрані. Кожна крапля також промовляється вголос обраною вами мовою. Зануритися в гру дуже легко: таймер у верхньому правому куті показує час, що залишився до кінця сеансу, і є багато повторень, щоб закріпити вивчене.
Не очікуйте уроків граматики, розмовної практики або практики вимови, оскільки Drops навчає вас слів і фраз, тому його краще використовувати як додатковий інструмент для поповнення словникового запасу.
Підписка на Drops Premium коштує 13$ на місяць, 70$ на рік або 160$ за безлімітний доступ.
Більше мовних додатків
Ось ще кілька сервісів і додатків, які можуть добре працювати як додаткові інструменти для вивчення мови.
- Lingvist (10$ на місяць). Орієнтований на флешкартки, може допомогти вам швидко поповнити свій словниковий запас, а його розробники стверджують, що він буде підлаштовуватися під вас. Додаток відстежує ваш прогрес, є розділи граматики та вікторини. Ви також можете зануритися у списки слів. Додаток дуже простий, і це легкий спосіб вивчати мову за короткий проміжок часу.
- DuoCards (безкоштовно). Це ще один додаток для флешкарток, який використовує розпізнавання пробілів. Його варто спробувати, оскільки він дозволяє створювати власні картки, щоб вирішити, які слова ви хочете вивчити. Найкраще використовувати разом з іншими курсами або додатками, цей додаток допоможе вам поповнити свій словниковий запас. Базова версія безкоштовна, але з рекламою та обмеженнями на кількість створених карток.
- Immerse (24$ на місяць). Ми всі знайомі з ідеєю, що для вивчення мови потрібно зануритися в неї, але Immerse виводить це на абсолютно новий рівень завдяки півгодинним урокам, що проводяться у віртуальній реальності. Це дорого, за 24$ ви отримаєте чотири уроки на місяць.
- Pimsleur (15$ на місяць). Доктор Пол Пімслер розробив метод вивчення мови, який базується на прослуховуванні аудіо та повторенні фраз вголос. Приємною особливістю цього підходу є те, що ви можете практикуватись під час тренувань, поїздок на роботу чи домашніх справ. Короткі уроки легко засвоюються, але вони є формальними й можуть здаватися повільними, оскільки навмисно обмежують словниковий запас.
- Fluent (7$ на місяць). Це розширення для Chrome додає трохи вивчення мови у ваш щоденний веб-серфінг, виділяючи англійські слова на будь-якому вебсайті та надаючи вам іспанський, французький або італійський переклад. Ви також отримаєте вимову та визначення, а також вікторини для проходження. Погляд на слова в контексті може допомогти їм закріпитися, і це надійний додатковий спосіб розширити словниковий запас поряд з іншими видами навчальної діяльності.
- Language Reactor (безкоштовно). Це розумне розширення для Chrome працює з YouTube і Netflix, надаючи вам субтитри до всього, що ви дивитеся, двома мовами, щоб ви могли бачити свою рідну мову і мову, яку ви намагаєтеся вивчити. Ви також можете виділяти слова, щоб побачити переклад, переглянути всі субтитри та отримати інші приклади їх використання.
- Вивчайте французьку мову з TV5MONDE (безкоштовно). Усім, хто намагається вивчити французьку мову, варто скористатися безкоштовним додатком від франкомовного телеканалу TV5MONDE. Ви можете пройти швидкий тест, щоб визначити свій рівень та вдосконалити свою французьку за допомогою вправ, використовуючи телешоу зі справжніми акцентами. Ви відчуєте, як люди насправді розмовляють у контексті, і зможете зосередитися на своїх інтересах, обираючи відповідні шоу. Також є додатки для Android та iOS.
- Mondly (10$ на місяць). Яскравий додаток, що пропонує короткі уроки, об'єднані в модулі на різні теми, Mondly легко засвоюється і пропонує безліч корисних слів і фраз зі змагальною гейміфікацією. Серед основних функцій — чат-бот, регулярні вікторини та завдання, а також таблиця лідерів.
- Rosetta Stone (12$ на місяць). Ці мовні застосунки з ефектом занурення пропонують невеликі за обсягом уроки, і основна увага приділяється аудіюванню та говорінню без пояснень і перекладів. Матеріал доступний і відшліфований, і ви можете брати участь в онлайн-заняттях з репетитором через додаток. Додаток дещо сухий і формальний, розпізнавання мовлення не завжди точне, і йому бракує стилю та гейміфікації, як у багатьох конкурентів. З усім тим, очевидно, що для багатьох людей він працює добре.
- Lirica (9$ на місяць). Чи можете ви вивчити мову за допомогою музики? Lirica — це веселий додаток, який використовує популярні пісні та відео, щоб навчити вас іспанської, англійської або німецької мови. Він розбиває тексти пісень на частини, щоб навчити вас лексики та граматики зі зручними поясненнями розмовної мови. Це трохи хитромудрий додаток, і його краще використовувати як доповнення до інших підходів до навчання, але він приємний.
Коментарі