Дефіцит робочої сили внаслідок призову та/або виїзду співробітників знову став головною проблемою для бізнесу, а частка компаній, що скаржаться на цю перешкоду, у листопаді сягнула історичного рекорду в 64% проти 57% у жовтні та 61% у вересні. Про це свідчать результати щомісячного опитування підприємств Інституту економічних досліджень і політичних консультацій (ІЕД).
Скарги підприємств на дефіцит робочої сили сягнули рекорду — опитування
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Що відомо
«Водночас проблема з пошуком кваліфікованих працівників зростає. З одного боку, є обмежена пропозиція, але ми бачимо і зростання попиту на робочу силу, що є дуже позитивним сигналом і свідчить про відновлення, щонайменше, не погіршення економічної діяльності», — прокоментував директор ІЕД Оксана Кузяків.
Стосовно проблеми складності пошуку кваліфікованих працівників заявили 55,5% опитаних після 51,9% у жовтні. А некваліфікований персонал важко знайти 38,9% бізнесів після 34,8% у жовтні.
Деталі
На ринку праці більшість підприємств не планує жодних змін, хоча помітні позитивні явища: продовжила зростати частка підприємств із планами збільшити зайнятість у найближчі три-чотири місяці — з 13,8% до 14,1%, а частка бізнесів, які планують збільшити кількість працівників у вимушених відпустках, зменшилася — з 14,4% до 4,2%.
Щодо перешкод, то трійка лідерів залишилася такою самою, як у жовтні, хоча в іншій послідовності.
«На другому місці в нас „небезпечно працювати“. На третьому рядку — „зростання цін на сировину, матеріали та товари“. Значення цього показника зросло з 43% до 48%, можливо, через інфляційні очікування», — констатував старший науковий співробітник ІЕД Євген Ангел.
Коментарі - 2
Кордони закриті коли відкриються залишиться офісний планктон і бюджетники та різні обл-рай-шмай адміністрації - дармоїди одним словом.
Або бізнес платить достойні зарплати старт -+ 1К євро або везе криворуке дно з Азії. Хоча там теж не дурні «за їду» працювати.