Зараз на Закарпатті наразі працюють 282 релокованих із зони бойових дій та прифронтових регіонів підприємства. Про це повідомив начальник Закарпатської ОВА Мирослав Білецький під час розмови на форумі розвитку Re:Open Zakarpattia, передає Укрінформ.
40% усього релокованого бізнесу України розмістилося на Закарпатті
►Читайте телеграмм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
«У нас зараз перебуває 282 підприємства, які запрацювали, в цьому числі і ФОПи», — повідомив він.
Релокований бізнес змінив регіон
Білецький зазначив, що релокований бізнес повністю змінив регіон.
«Давайте я краще поясню цифрами. Бюджет області в 2021 році становив 2,6 млрд грн. Зараз у нас бюджет складає 2,4 млрд грн. Так, він трошки менший довоєнного, але є важливий нюанс. Станом на 21-й рік державних дотацій у нас було 60% у бюджеті. Станом на 2024 рік у нас дотаційна залежність — на рівні 25%. Тобто, релокація — це мільярди, яких ми ніколи не збирали досі. До початку цього процесу ми збирали податки мільйонами», — зазначив він.
Голова Закарпатської обласної ради Роман Сарай додав, що на Закарпатті зараз перебуває 40% усього релокованого бізнесу України.
«На сьогодні релоковані підприємства інвестували в регіон вже 1 млрд євро. Ми не можемо це відчути одномоментно — це процес, який триває і ще триватиме не один рік. Змінилася структура обласного бюджету. Рівень дотацій був одним із найбільших у країні, а зараз він відчутно зменшився. Для того, щоб громади відчули ці реальні зміни, регіону треба стати недотаційним, тоді вже буде змога інвестувати в інфраструктурні проєкти», — сказав він.
Коментарі - 14
«- Ваш взгляд на прогноз, что западную Украину ждет индустриализация…
Да, это шанс. Я считаю, что это шанс для западной Украины. Они хорошо это понимают. Они очень активно участвуют, между собой конкурируют за предприятия, которые переезжают. Да, действительно, для них это неплохая возможность. Хотя я бы больше не делил Украину на западную и восточную. Сейчас очевидно, что мы все едины»